Poraďte knihu angličtiny

hu3hu3
29. apr 2015

Ahojte baby, chcela by som sa sama ucit anglictinu....v kníhkupectvách je strasne vela knih a neviem si poradit....prosim Vas poradte mi nejaku dobru a kvalitnu knihu anglictiny?...dakujem

bosoriak
29. apr 2015

@hu3hu3 Ak mozem odporucat svoj sposob ucenia anglictiny - do smartfonu si stiahni program "FBREADER", to je citacka knih. Potom si v googli najdi "red diary epub" alebo "love books epub" - najde ti knihy z cervenej kniznice, ktore su uplne najsamlepsie na ucenie. Prva pojde so slovnikom vedla, ale to postupne Aj ked to nie je tvoj druh literatury, to nevadi. Az precitas par tychto knih, nastahuj si filmy v anglictine s anglickymi titulkami. Neskor rozumiet natolko, ze budes moct titulky vypnut.
Potom si mozes nastahovat ine knihy, detektivky su fajn napr. Jo Nesbo a podobne. Vyborny na ucenie je serial Friends.

Ja som sa takto za rok naucila po anglicky rozumiet natolko, ze som pohodlne citala knihy vlastneho vyberu a pozerala filmy bez titulkov.
A po dvoch rokoch tohto systemu som dokazala rozpravat.

Mozes skusit, ten moj system je zadarmo 🙂

ivanya
30. apr 2015

@hu3hu3 A co sa gramatiky tyka - English Grammar in Use od Murphyho

leanice
30. apr 2015

@hu3hu3 Ahoj, môžeš skúsiť aj Angličtina pre samoukov - Enghish is easy - Iva Dostálová, Šárka Zelenková, James Branam, ja som nevedela po anglicky ani slovo a s týmto som začala úplne sama. Je to milá kniha, ktorá ťa naučí od základov, gramatika, slovíčka, frázy... Majú aj druhý diel ako pokračovanie. Mne toto veľmi pomohlo. Ale mimo toho samozrejme počúvať veľa nahrávok, čítať, a pozeráť vkuse filmy už len v ang. 😉 Alebo najlepšie je nájsť si obľúbený seriál a pozerať ho v origináli (príjemné s užitočným) 🙂 Nájdi si systém, ktorý ti najviac vyhovuje. Veľa šťastia 😉

sis789
28. sep 2015
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

Našťastie, vďaka mojej skvelej firme som nemala tento problém ( máme súkromné doučká od- http://www.bilingvi.sk/anglictina-pre-firmy) .. Byť tebou, nekupovala by som si knihy, ale radšej sa prihlásila na kurz 🙂