Poraďte kvietok do kancelárie

12terez
22. apr 2015

Ahojte, rada by som si kúpila nejaký kvietok či dva do kancelárie, kvitnúce sa mi páči viac 🙂 Alebo ak nekvitnúci, nech je taký zaujímavý niečím. A aby pôsobili tak príjemne a sympaticky 🙂
Páčila sa mi gerberka v kvetináči, ale čítala som veľa diskusií, že im o chvíľku chúďa odišla, tak by som najradšej niečo nenáročné, čo stačí iba polievať 🙂
Ďakujeem 🙂

simca06022011
22. apr 2015

@12terez gerbery nie su trvace kvety, velmi rychlo odidu... mam odskusane na xy pripadoch 🙂 u nas v kancelarii mame orchideu (aaaano uz je to otrepane, ale je to najmenej narocne.. podla mna), krasny fikus (povodne to bol bonsaj), a este jeden fikus s takymi mini listockami, to uz je totalny strom teraz :P

inak najlepsie je ist do obchodu a vybrat si :P Zalezi aj na tom kolko mate v tej kancelarii svetla, kam ho chces umiestnit (na stol, zem, okno...) a tak 🙂

zamilion
22. apr 2015

nenáročný je fikus benjamin - len polievať raz za dva tri dni, znesie aj severnú aj južnú stranu. ale nie do prievanu
môže byť malý, aj veľký, listy rôznych farieb..... len si vybrať
a je lacný

vulka
22. apr 2015

@12terez Kapskú fialku. Je to nádhera a pomerne nenáročná. može kvitnúť fialovo, ružovo alebo také bielo-modré pásiky. Teda s takýmito som sa stretla ja. A mám ich aj v robote a zrovna začína kvitnúť.

12terez
autor
22. apr 2015

tu orchideu už som presne kvôli tomu nechcela, že to má každý :D chcela by som dať jednak na parapetu a tiež na stolík hneď blízko okna. Svieti tam vždy ranné a doobedné slniečko, svetla je tam veru dosť. Ja už som pobehala okolité kvetinárstva, také menšie, a nič sa ma tak veľmi neoslovilo. A kedˇ som bola v Baumaxe, tak som od radosti nevedela že ktoré, tak som nekúpila nič :D tak som sa chcela poradiť, že čo je také nenáročné odskúšané 🙂

terus00
22. apr 2015

Aj podla mna je najmenej narocna orchidea. Ja sa teda o kvety velmi starat neveim, ale orchidey mam uz dlho a dari sa im.

vulka
22. apr 2015

@12terez aešte dopĺňam, že to nieje tan naša tradičná fialka. Ale tá s latinkým názvom Streptocarpus.

12terez
autor
22. apr 2015

@simca06022011 tu orchideu už som presne kvôli tomu nechcela, že to má každý :D chcela by som dať jednak na parapetu a tiež na stolík hneď blízko okna. Svieti tam vždy ranné a doobedné slniečko, svetla je tam veru dosť. Ja už som pobehala okolité kvetinárstva, také menšie, a nič sa ma tak veľmi neoslovilo. A kedˇ som bola v Baumaxe, tak som od radosti nevedela že ktoré, tak som nekúpila nič :D tak som sa chcela poradiť, že čo je také nenáročné odskúšané emoticon

simca06022011
22. apr 2015

@12terez A orchidke by bolo na tom okne velmi dobre ;) A zase vacsina ludi ma tie klasicke orchidejky z akcii za 7EUR :P (nic v zlom, aj ja mam aj take).. ale su aj krasne velke, nezvycajne... s vyssou cenou, k tomu krasny kvetinac a mozu si vsetci oci vyocit :P
A ked odkvitne mam okolo seba expertov co tam do toho pichnu umely kvet 🙂))
Musis si len vybrat 🙂))

kikuska_wedge
22. apr 2015

@12terez mne sa najviac dari s tymto kvietkom "Zamioculcas". Je velmi nenarocny posielam link na stranku kde si mozes pozriet ako vyzera. http://www.hobbyportal.sk/zahrada-a-priroda/zah...

giuditta
23. apr 2015

Zamiokulkas,slonia noha,chamaedorea palma...všetky nenaročne,stačí ich poliat 1x za 2 tyždne idealne do kanclika i do bytov,nenaročne . Ešte lopatkovec je taký nenaročný ,dekoratívny ale treba ho častejšie poliať.

0silvia0
23. apr 2015

mne príde totálne nenáročná šeflera, nuž, ale nekvitne ☹

lliillii
23. apr 2015

Ahoj, tiež sa pripájam k zamiokulkas, takto to vyzerá u mňa v práci a ľudia sa chodia pýtať, že čo s nimi robím že sú také pekné 🙂 Odpoveď je jednoduchá. Vždy ich zabudnem poliať, tak ich polievam pravidelne raz za tri týždne 🙂

12terez
autor
25. apr 2015

@lliillii krásne ich máš veru 🙂

12terez
autor
25. apr 2015

Dakujem vam vsetkym, kupila som si nakoniec minulý tyzden kalanchoe žlté, krasne je, , dufam ze mi dlllho vydrzi, potom tmavoruzove, potom taku peknu trávu, vola sa to cyperus a druhe meno si uz nepamatam :D a potom este jeden, ktory uz tiez neviem :D