Poraďte plemeno psa

lenkadenisa
7. feb 2023

Ahojte,
poradíte mi plemeno psa, niečo skôr menšie, čo rado chytá / plaší mačky? Celý dvor máme komplet osratý, autá a veci v altánku ošťaté, no proste hnus 🤮 Zúfalá som...
Mali sme kocúra, ale ten musel ísť preč kvôli dcérinej alergii, vtedy sem iní kocúri nechodili, bolo tu jeho územie, aj keď si neznačkoval.
Dvor veľký nemáme, ale za nami je hneď pole, takže vybehať by sa vybehal na prechádzke. Nemusí to byť len vonkajšie plemeno.
Rozmýšľala som nad jazvečíkom? Jaxk russel?

simonettasimonova
7. feb 2023

@drbig5 mne to je jedno odkiaľ pochádza aj keby zabijem ju teraz? Mat vaše problémy som šťastný človek 🤣🤣 a nie je z incestu

simonettasimonova
7. feb 2023

@miselka007 ja by som nechala aby naša malá šteniatka aj bez vyšetrení ale je veľa psov tak nedávam a pokiaľ s nou bývam vidím ze je zdravá tak načo robiť komédie. Aj vy keď ste sa chystala mat decko bola ste na rtg s kĺbmi a na prehliadky so srdcom atď???? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

miselka007
7. feb 2023

@simonettasimonova je to marnyyy..je to marnyyy. Vy ste presne ten typ cloveka co je aj na bazosi a stale ako kolotoc si pojdete svoje. A absolutne nema ziadny vyznam aby vam tu zeny nieco vysvetlovali lebo mate klapky a len svoju pravdu.
A jasnee vy byvate v byte s vasou civavou a vy ju vidite ze je zdrava a je ok. No okeej, nevedela som ze niektori maju rontgenove oci a takto to vedia. To su mi novinky ale teda okeej.
Absolutne to nie je laska k psovi ak by ste ju nechala nakryt bez toho aby ste vedela ze je na 100% zdrava a keby ste boli co k comu tak ju ani nakryt nenechate kedze nie ste chovatel a sama ste podporila mnozku. Tlieeeeskam vam 👏

colsami
7. feb 2023

@simonettasimonova viete mne to je uplne jedno, ja nemam potrebu sa s Vami dotahovat, len som sa musela ozvat pretoze nemate pravdu a zavadzate.
Ze je uplne v poriadku, no super 🙂 ano isto viete v akom stave ma patelly, predpokladam ze ma luxaciu tak ako 90% civav bez pp a majitelia o tom ani nevedia lebo to neriesia, problemy so srdieckom, pocet zubov ma isto taky ako ma mat, co je fontanela a v akom je stave, to tiez predpokladam neviete. Nehovoriac o rodicoch a ich vlaatnostiach ktore proste nepoznate. Ale nic, rozmyslajuci clovek ktory vidi argumenty diskutujucich, musi vediet kolka bije. Samozrejme ze pre kazdeho je ten jeho psik najkrajsi a je uz jedno akeho je povodu. To Vam nikto neberie. Ale nezavadzajte a neklamte svojimi "teoriami".

A nie, krizence vobec nie su zdravsie. Chodte na prax na veterinarnu kliniku a uvidite, ze polovica pacientiv su tie superzdrave krizence. A je uplne jedno co im je. Uplne to vsetko iste, ako aj prislusnikom plemena. Takze toto je dalsia pekna pvoera ako je krizenec zdravy. Hej, zdravy pre tych co na dedine ho nevzali na veterinu ked bolo treba.. A potom nahodou "uhynul pri budke". No a vzali dalsieho psika. A potom ukazovali prstom na plemeno ze "my sme mali krizenca a nic mu nebolo kym neposiel" 😄
Takze len tolko k vyvrateniu Vasich teorii. A mier 🙂

miselka007
7. feb 2023

@colsami super napisane 😊

simonettasimonova
7. feb 2023

@colsami nečítala som to cele ale keď moje deti budú chcieť mať deti tak ich partnerov poslem na testy aj svokrovcov mojich detí? 🤣 chorého psa by som nedala určite aby mal šteniatka a povahovo sú takí ako ich vychovame a netreba dramatizovat. Ja mam všetkých psíkov rada ale odtiaľ potiaľ. Hovorím chorého psíka by som nedala sparit. A utulkaci sú hodni na odstrel lebo polovica z nich prišla z osady? Mier s vami

simonettasimonova
7. feb 2023

@miselka007 nemám rtg oci ale keď niečo nie je v poriadku všimne si to každý.. Ďakujem 😁

colsami
7. feb 2023

Takze Vase deti davate na urovni psov, ze to takto porovnavate.. 🙂
Ssice pokus o vysmech. Ale nevysiel.
Kto si neda vysvetlit,.... 🙂

bestmate
7. feb 2023

áno aj ľudia by mali pred tým ako naplánujú decko ísť na genetické testy, žiaľ sú prípady kedy sú ú ľudí skryté genetické vady, a dieťa to ochorenie získa. Nuž blbí všetci, ktorí nepoznajú dôkladne zdravotný stav toho druhého.

miselka007
7. feb 2023

@simonettasimonova porovnavat psov a ludi?? Ako vazne?? Tak mi povedzte ako by ste asi videla na psovi na vasej civave ze ma problem s patellamy? Alebo ci ma v poriadku DLK a DBK? Toto volnym okom neuvidite aj keby neviem co bolo. Tak my netvrdte ze vidite ze je zdrava. Ale ako som povedala, vy si aj tak pojdete svoje a uplne zbytocne sa tu snazime vam nievo vysvetlit. Ale okej, je to vas zivot a prajem vam aby vas psik bol len zdravy.

bestmate
7. feb 2023

@miselka007 ale ja tiež viem, že môj chlpáč je zdravý ... 🙂

biaa
7. feb 2023

@drbig5 fenka má silne falošne gravidity už tri krat mala :( a teda na doporučenia veterinara by dom ju radšej dala ako ju nechať zbytočne laktat chodi knuci nič nechce jest aj niekoľko dni, zvracia no hrozne ani von nechce ísť. Úplne iný pes z nej. A keď nechceme od nej steniatka príde mi to ako lepšia alternatíva

drbig5
7. feb 2023

@biaa jasne, chapem 😉

jasomzabka
7. feb 2023

@lenkadenisa neexistuje plemeno u ktoreho mas istotu ze ti bude chytat zver, ak ti niekto tvrdi opak klame a nerozumie ako funguje psi mozog!

olivnik
7. feb 2023

My máme jazvečíka.. To je akože super pes, ale musíš mat bohovsku trpezlivosť a poriadny výcvik lebo t a porazí.. A pozor! To sú hrabosi. Majú prispôsobené labky na hrabanie. Podhrabu sa kam chcú. Utekajú, zavyjaju.. Nuž treba sa im venovať. Nerieš plemena.. Chod do útulku a spýtaj sa na psíky a co od psa chceš a ake nároky ako rodina mate. Oni vám poradia. Do záhrady kvôli mačka určite stačí bežný psík z útulku.

biaa
7. feb 2023

@jasomzabka tak tak ja mám mix JR a jazvecika a strazi a mojka naše zvierata bez ohľadu na to čo to jw😀

dankanka
7. feb 2023

@lenkadenisa ja by som mala vonku kocura. Nehladila ho, iba mu davala nazrat. Nech si nepyta tolko kontakt (kvoli alergiam). Ja som mala stale dve macky a ocurane vsetko, teraz mam aj kocura a svaty pokoj. Lebo ozaj je problem hlavne v noci a nadranom kedy Ty nebudes vencit. Dokonca aj keby si mala psa vonku tak je dost mozne, ze tie macky tam ajtak budu..aspon u nas je aj pes pritomny a aj macky cudzie :D

miselka007
7. feb 2023

@biaa joj tak to ano potom ked ma taketo problemi. Aby nedostala nador mliecnej zlazy. Drzim palce 🤞

simonettasimonova
7. feb 2023

@miselka007 je to choré prehnane a fakt fest trápne 🤨 verím ze bude zdravá ďakujem za ňu

estrella5
7. feb 2023

Chcela by som mať také super zázračné oči, aby vidím zdravotný stav svojho psa obyčajným pohľadom.. 👍 Ušetrila by som kopec peňazí.. napr. na vyšetrenia DLK, DBK, OCD z dôvodu športu... Raz darmo.. Takto to vyzerá keď sa vyjadrujú k témam ľudia, čo o tej téme vedia veľké ....... A to nie len v tejto, tak všeobecne.. Prekvapuje ma koľko ľudí nemá sebareflexiu..

estrella5
7. feb 2023

A k pôvodnej téme - treba pozerať históriu daného plemena, to dosť napovie o jeho správaní, o jeho možnom využití + sa potom ideálne radiť s chovateľmi toho plemena... ALE.. v tomto prípade poradím hlavne si to ešte raz poriadne premyslieť - má dcéra spravené alergologické vyšetrenie aj na psov? (aby to neskončilo ako s kocúrom) .. máte vzťah k psom? chcete naozaj psa alebo ho chcete len/hlavne z dôvodu mačiek? Ono totiž mať psa lebo mačky je fakt dosť chabý dôvod... Nehovoriac o tom, že ak chcem psa aj na niečo takéto konkrétne musím rátať s tým, že možno to nebude robiť automaticky (napriek plemenu), ale bude treba systematický tréning, hoc aj na takú "blbosť" ako je plašenie mačiek....

biaa
8. feb 2023

@miselka007 Ano práve toho sa obavám kamarátke takto fena v 3 rokoch niekoľko nádorov a podstúpila už asi 2 operaciu :(((

miselka007
8. feb 2023

@biaa to to verim, aj ja by som sa bala. Urcite by som to konzultovala aj s viacerymi klinikami a dala by som kastrovat aby som tomuto predisla.