Poradte správnu starostlivosť o mastnú pleť

majkiki20
2. okt 2008

kto mi poradi ako sa spravne starat o plet?mam mastu plet poradte dakujem

susik77
2. okt 2008

majkiki: este zaviosi, ci mas citlivu al. normalnu. Vynikajuca je kozmetika Vichy-normaderm-to je skor na normalnu plet a na citlivu so sklonom k ekzemom je vyborna La roche, al. Bioderma.

majkiki20
autor
2. okt 2008

dakujem za odpoved 😉

majkiki20
autor
2. okt 2008

a mam dost citlivu

titkovamiriam
2. okt 2008

nivea alebo eucerin alebo saneflore vsetky ti aj poslu vzorky

susik77
2. okt 2008

Zaklad je cistenie: Ja pouzivam Myci gel-normaderm, vycistim plet kruzivymi pohybmi a normalne si umyjem tvar. Nakoniec pouzijem hydratac. krem. Mozes pouzit Normaderm krem. Ja pouzivam myokine-na mimicke vrasky. Vyrazky zakryvam aknecolorom a niekedy si davam makeup-tiez mam od Vichy-na zmiesanu plet.

susik77
2. okt 2008

Majkiki: tak na citlivu je super ta bioderma, pozri na stranky 😉

kessina
9. okt 2008

ahoj majkiki,
ja by som ti jednoznacne doporucila kozmetiku ARTISTRY!!!
nechcem, aby to vyzeralo tak, ze si robim reklamu, pretoze s touto kozmetikou pracujem, takze viem ake ma ucinky a viem ju porovnat s ostanymi, a tiez z vlastnej skusenosti. Moja plet bola nozaj v prisernom stave! Mala som sice opacny problem, suchu plet. No naozaj to neprajem nikomu. Bola som supinata az-az. Make-up, puder? nehrozil, po naneseni, teda nemozem to nazvat nanesenim, pretoze to sa ani nedalo naniest na moju plet, vsetko islo dole s pokozkou. Naozaj priserne. Ked som sa videla v zrkadle, naozaj vsetko vysusene, len supinky, krem, nekrem, nedalo sa s tym nic robit. No a asi nemusim vraviet, ze krasna plet z nas robi sebavedome, krasne zeny 🙂 tak si viete predstavit ake sebavedomie som mala ja... s mojou pletou.
Dostala som sa k tejto kozmetike, nevravim, ze sa to zlepsilo za tyzden, to by bol zazrak, no vysledok sa neda porovnat. Dnes sa mozem kludne nalicit bez problemov 😀
A co sa tyka citlivosti, tak vsetky pripravky su testovane na extremne citlivu pokozku.
Teda az by si chcela vediet viac, kludne napis

pacna
9. okt 2008

ja mam tiež mastnu plet a nejako neviem najst vhodny krem a makeup 😒

emjee
9. okt 2008

mne sa na mastnu plet osvedcil control it moisturiser od nivea viasage young a make up rimmel cool matte, nelesknem sa, ale zaroven ma nevysusi a nemam supinky 😉

maca793
11. okt 2008

ja mám aj citlivú, aj mastnú, aj strašne suchú aj sa krémujem. používam mandľový krém alebo niveu, v období pred menzesom som strašne mastná, používam masky 1x týždenne. makeup žiadny, lebo sa mi upchávajú póry.

emjee
28. okt 2008

slnieckova • Dnes o 12:56
Budem vdacna za akekolvek rady - kozmeticke, domace plet. masky, babske rady, triky, lieky bez predpisu... cokolvek, som totiz uz z tej mojej tvare zufala (nemam vyrazky, ale ta plet je neznesitelne mastna, napriek kazdodennemu dokladnemu cisteniu)

dai • 1d • Dnes o 13:15
ahoj slnieckova,
ja mam tiez mastnu plet , chvilami aj vyrazky, aj ked teraz je relativne v pohode. Mne pomaha vichy kozmetika - hlavne ich hydratacny krem v kombinacii s tym malym kremikom proti zacervenaniu a vyrazkam. pouzivam aj make up dermablend, ktory ked si das len jemnucku vrstvu ,tak je fajn. Make up si fixujem antibakterialnym pudrom - ten mam osvedceny uz davno... Tak raz za 2 hodiny si odsavam maz takymi papierikmi ( ale dobry je nato aj servitok alebo toaletny papier ) Mam momentalne antikoncepciu s ucinkami na plet, takze ako hovorim je momentalne skoro bezproblemova...
co sa mi v minulosti osvedcilo bol chemicky peeling - na zjemnenie struktury a zmensenie porov, teraz chcem vyskusat modre svetlo, to by malo tiez pomahat.

danulka2 • 2d • Dnes o 13:19
ahoj, z vlastnej skusenosti mam vyskusane, ze na mastnu plet plati zakaz mastnych jedal. Zakazovali sladke a cokoladu a veci podobne. Tu cokoladu si mozes dat kludne /jasne, ze nie celu tablicku/. Ale urcite vyrad z jedalnicka mastnejsie jedla. Chvilu to potrva, kym si plet zvykne, ale malo by to zabrat. A urcite ju zbytocne nevysusuj pletovou vodou ci nebodaj mydlom. Vysusena plet ma tendenciu vytvarat este viac mazu.Daj vediet, ci pomohlo.

slnieckova • Dnes o 13:22
Co sa tyka jedla, mastne nejem, nemam ho rada.

Plet si cistim rano/vecer klasickym gelom na umyvanie mastnej pleti, vecer krem (na mastnu plet), rano makeup (na mastnu plet ) a antibakterialny puder. Ono to v podstate zabera, pretoze vyrazky nie su, ale to mastne sa mi z pleti nestraca. Najviac neznasam, ked sa po naneseni makeupu po hodine, dvoch lesknem... horor.

Brala som aj antikoncepciu - plet bola bez vyrazok (co mi vydrzalo az doteraz, aj ked uz neberiem ziadnu, takze v podstate zabrala), ale aj vtedy bola plet mastna.

A mam pocit, ze je este neznesitelnejsie mastna vtedy, ked si makeup nedam...

ella1 • 1d • Dnes o 13:27
slniečkova-skús si dať na krém,pod makeup podkladovú bázu.je to super!je to vlastne priesvitný gel, ktorý pleť zmatní,tým pádom perfektne na nej drží makeup a neleskneš sa.mne takto vydrží makeup celý deň bez upravy.

dai • 1d • Dnes o 13:31
slnieckova,
s tym sa asi musis vyrovnat, tvoje zlazy tak jednoducho funguju... mozno utecha - cim si starsia tym je vylucovanie pomalsie - cize plet je stale suchsia a suchsia ( preto aj vrasky vznikaju na mastnej pleti neskor ako na suchej - co je jedna z mala vyhod ) moja mamina mala taku istu plet ako ja, teraz ma 50 a plet krasnu - malo vrasok, je to fakt nadherna zena, tak nejak dufam ze v jej veku budem vyzerat podobne...
zatial sa treba len starat - ako hovorim, strukturu aj tu mastnotu trochu stopne ten chemicky peeling alebo laser - je to ale financne trosku narocnejsie

dai • 1d • Dnes o 13:32
ella ale mas mastnu plet? aku bazu pouzivas? lebo ja mam zial ten isty problem ako slnieckova, nech si dam akykolvek podklad, tak aj tak mam plet za 2 hodiny lesklu

ella1 • 1d • Dnes o 13:40
tak pravda je, že ja mastnú nemám.skôr zmiešanú.ale vždy som sa leskla za chvíľu a s bázou je to super.
hm, môže byť, že na veľmi mastnej pleti to až tak nezaberie....

vivere • Dnes o 13:53
ahojte, aj ja by som potrebovala poradit. plet som mala zmiesanu, ale nemastila sa mi velmi. potom sa objavilo akne a po polrocnej liecbe hak sa upravilo. ale po vysadeni hak mam velmi mastnu plet a neviem, co s tym, resp. ci to naozaj priamo suvisi s uzivanim a vysadenim hak....

ella1 • 1d • Dnes o 13:55
a ako dlho je to od vysadenia HAK?môže potrvať pár mesiacov kým sa to upraví.....

vivere • Dnes o 13:59
tiez som si najprv myslela, ze to chvilku potrva, ale uz je to pat mesiacov po vysadeni a zda sa mi, ze je to stale rovnake

ella1 • 1d • Dnes o 14:04
tak aspoň čo ja viem, tak minimálne pol roka to trvá.kľudne aj viac.mne to po vysadení trvalo veľmi dlho a nakoniec sa to ešte aj zhoršilo.....

vivere • Dnes o 14:20
hm, tak to budem musiet nejako zvladnut a dufat, ze bude lepsie...

babulka
28. okt 2008

Ja mam zmiesanu, v lete az mastnu plet, ale dost reaktivnu, takze som vyskusala vselico. Normaderm denny strasne vysusuje, az ma stipala tvar, ale nocny je vynikajuci. Osvedcil sa mi La Roche-Possay rad Effaclar, je vyborny aj na citilvu plet. Teraz skusam Avene, na radu dermatologicky treba kozmetiku raz za cas zmenit, ale nie je to take dobre, ako La Roche.

dai
29. okt 2008

babulka,
ty mas podla toho popisu naozaj skor zmiesanu - lebo napr. ja mam mastnu citlivu, normaderm denny mi ju zmatni len nachvilu, potom sa znovu leskne a nocny je pre mna velmi tazky - ten si nemozem davat... na noc si teda tiez davam denny a ten je v pohode lebo nie je lahsi a viac vysusuje.
inak ta kozmetika la roche possay je na citlivu normalnu a zmiesanu asi idealna -moj muz si ju velmi pochvaluje 😉