Poraďte sušičku prádla

michala465
16. jan 2015

Ahojte dievčatá...:D Rozmýšľame nad kúpou sušičky, ale vôbec netuším na čo sa orientovať... Myslím, čo je potrebné aby sušička mala... Ak máte doma a ste spokojne, môžete mi poradiť akú kúpiť? Myslím značku... A ako je to s el. energiou? Či spotreba veľmi stúpla... Ďakujem vopred za každú odpoveď...:D

jojake
16. jan 2015

Ahoj, ja mam doma susicku siemens a som celkom spokojna. Je to trieda a plus - hladali sme vtedy najvyssiu triedu kvoli nizsej spotrebe, lebo nemame balkon a susicka ide od septembra do aprila v kuse. Spotrebu som nepreratavala (radsej 🙂), lebo susicku musim mat, aby som nemala vsade plesen. Co sa tyka vyberu: Pozeraj na energeticku triedu, pozeraj na sposob odvodu vody ( uz vraj existuju take, ktore vodu odvadzaju prec a nie do zasobnika). nepozeraj na mnozstvo programov - aj tak budes pouzivat len dva rovnake stale dookola.

michala465
autor
16. jan 2015

@jojake A nevieš mi povedať kde "vodu odvádzajú preč"? Myslíš na taký spôsob ako práčka? Ja by som radšej brala s tým zásobníkom lebo to nemáme ako inak urobiť v kúpeľni... A stalo sa ti že by sa ti "zmenšili" (nevie ma napadnúť ten správny výraz) veci? Sušiš úplne všetko? Ďakujem za odpovede :D

jojake
16. jan 2015

Tie odvadzajuce vodu su myslim na taky princip ako pracka - cize hadica, ktora odvadza vodu. Veci sa my zmensuju, to je fakt. Deje sa to so vsetkym - moje a manzelove veci to je ok, lebo to sa nosrnim natiahne. Ale chlapci nosia veci pre starsie deti - tym myslim, ze ma maly 6 mesiacov a nosi veci na 9 mesiacov a podobne. Ale to je normalne, co som pocula u susiciek. Vraj sa ti aj trochu viac nici oblecenie, ale ja to nebadam. Lebo veci co sa casto peru ( nohacicky, ponozky) sa aj speru. Zase ked mas psa, dobre ti to vycisti chlpy z obecenia. Ja susim vsetko ojrem niektorych lepsich svetrov, manzelovych 2 drahych kosiel a mojich lepsich bluzok. Cize vsetko okrem cca 8 veci 🙂))

jojake
16. jan 2015

Prepac preklepy

miadi
16. jan 2015

ja mam Electrolux je super.
o odvode vody nemam tusenia lebo tam ziadna voda nie je-ked to pracka vyzmyka je to len vlhke vobec nie mokre takze ten zasobnik by mal stacit -na odvod vlhkosti..ale tak v takychto detajloch som ja blond 🙂 manzel mal susicku skor ako mna a dobre si vybral oboje 🙂
susit mozes vsetko okrem veci ktore maju znacku zakaz susenia -to je taky stvorec v nom kruh preskrtnute..
tie veci by sa ti scvrkli alebo zmenili farbu
vsetko bavlnene alebo tie sportove veci mozes susit.uteraky su ovela jemnejsie zo susicky raz som ich nedala vysusit a boli tvde a skrablave ako stare 10rocne..dalej veci ktore sa bojis zeby sa scvrkli mozes dat na low program kde ten vzduch nie je az tak horuci a trva to asi 40minut..ja si svoje veci davam na rychlejsi program ak je ich par staci im 15minut a ked je toho viac tak by neuschli tak ten isty program dam 2x..mohla by som to dat na polhodinovy program ale tento je deep steam a veci z neho su najmenej pokrcene -ked to vytiahnes do 10minut po skonceni...tak staci poskladat alebo zavesit a nemusis zehlit...tricka texasky saty..panske kosele to uz je ina vec..oblekove kosele je naj odniest do dry clean..

miadi
16. jan 2015

@michala465 inak zalezi aj na susicke niekedy som pouzila take starsie a tie veru vedeli riadne scvrknut veci jak v komedii...ale nasa vobec nemam pocit zeby scvrkavala to len manzel ma ten pocit ale mne sa zda ze skor je to tym ze on sa zvacsuje 🙂 a vaha tento moj pocit potvrdila 🙂
ale ked cloveku nesadne oblecko je lahsie vinit susicku a manzelku ako seba 🙂
najprv som bola opatrna a svoje oblubene veci si vesala na susiak ale uz v tom nevidim rozdiel..tie veci sa ti za 2-3roky tak ci tak znepacia ostarnu zahodis darujes.. takze tralalakat sa zo susiakom nema zmysel
ja si susim v susicke aj drahe znackove veci a su uplne ok
aspon raz za tyzden vzdavam vdaku vynalezcom praciek susiciek a umyvaciek riadu 🙂 vselijake ine blbosti su viac oslavovane ale tieto nam naozaj zjednodusuju zivot

mirabelluska
16. jan 2015

@michala465 aj my máme siemens a maximálna spokojnosť a pozeraj aj na hlučnosť, lebo niektoré fakt hučia strašne a programy sú dosť dlhé, takže ten hluk by ti vadil

michala465
autor
16. jan 2015

@mirabelluska Našla som jednu, ktorá sa mi pozdáva, cena je fajn teda teraz sú kadejaké zľavy...:D do koľko dB by to malo byť? Čo som našla tak má 66 dB to je veľa? Netuším... Ale niektore čo som pozerala mali aj viac a tato je A+... Síce je to značka Zanussi hoci dievčatá túto značku nespomenuli....

michala465
autor
16. jan 2015

@jojake Ďakujem za odpoveď :D Dozvedela som sa zase viac, a tiež načo si mám dávať pozor....

michala465
autor
16. jan 2015

@miadi S týmto sa stotožňujem... Síce sušičku nemám, len umyvačku, práčku.... ale už ma nebaví veci dávať na sušiak, potom čakať kym preschnu a poskladať ich, požehliť a tak...:D chcela by som si to trošku zjednodušiť... A čo čítam tak pradlo zo sušičky nie je treba žehliť, poskladať a je pokoj...:D Ďakujem za rady...

miadi
16. jan 2015

@michala465 rozhodne si ju kup 🙂 len to tam smaris z pracky zapnes a za pol hodku hodku poskladas a je susiak tam mozes mat pol dna -kvazi to robi bordel..zabera priestor..jedine susit bieleve veci vonku v lete ma zmysel 🙂 doma ti to len urobi take pachy...a v zime je super ked si nieco vytiahnes cerstvo vysusene das na seba teplucke ..mozes v tom susit aj tenisky-tam sa da taka lista alebo ako to nazvat cize sa netocia a netrieskaju ten bubon sa toci oni sedia na liste...a potom nesmrdia tak ako ked su vysusene vzduchom..ak mas v zime premocene topanky tak vysusis hnet ..aj kupelnovy kobercek ak mas ten chlpaty co ma odspodu gumu..ked pouzivas susicku nemusis zehlit a ani avivaz pouzivat veci su jemnejsie

michala465
autor
16. jan 2015

@miadi No isto si ju kupime už len nájsť tu správnu...:D A myslim, že pri deťoch (sice mame zatial len jedneho drobca) to musí byť super vec...

miadi
16. jan 2015

@michala465 detske veci som este nesusila ale tam by som si dala trosku pozor ci sa nescvrknu lebo take male vecicky sa skor vedia. ale aj tak na susiak sa ti zmesti len par veci a do susicky toho mozes dat vela.Ked tak si na googli najdi recenzie na dane znacky co hovoria ludia ci je ticha ci je ok..