Pôrod Ostrihoňovej v Brne

20. aug 2022

Mam taku otazku a neviem kde ju zaradit😎Neviete preco sa rozhodla Veronika Cifrova Ostrihonova rodit az v Brne?

Prve rodila v Kochu, fotky z toho apartmanu boli vsade. A predpokladajme, ze hocikde na SR by mala nadstandardnu starostlivost, kedze su "celebrity".
Tak rozmyslam, co ju viedlo do Brna...
Inak take pardnove dieta kolko hodin moze byt vo vajicku? Pytam sa kvoli ceste domov. Tiez po katastrofalnych skusenostiach so slovenskou porodnicou zvazujem CR. Len cestu 4,5 hod neviuem ci by sme zvladli.

mata1001
20. aug 2022

Ved jej napíš na insta...

sasa1310
20. aug 2022

mňa by zaujímal ten návrat s novorodencom bez pasu

xsuzannex
20. aug 2022

@sasa1310 myslim, ze staci rodny list.. kopec zien chodi rodit napr do breclavi

laurita285
20. aug 2022

Jednoduchá odpoveď, to čo je u nás luxus je v zahraničí najbežnejšia vec. Čiže aj to čo si zaplatíš v Kochu je vlastne bieda oproti tomu čo dostaneš v ČR alebo v Rakúsku...

nyphadora
20. aug 2022

Tiez som robila skoro pred troma rokmi v brne, cesta do Ba trvala 1hod 20min ☺️. Nic zvlastne to nieje, ved sa chodi aj do Breclavi alebo Vyškova.

kris_tin257
20. aug 2022

Mne pediatricka hovorila kedysi že vo vajíčku by nemalo byť mimino viac ako pol hodinu, ale tak väčšina matiek to tak či tak ignoruje 😊

e1i
20. aug 2022

@kris_tin257 aj tu sa ti stane ze cesta trva dlhsie ako 30 min a neovplyvnis to.

majusqwa
20. aug 2022

@sasa1310
@xsuzannex normálne som išla len s prepúšťacou správou, rodný list prišiel neskôr poštou.

sasa1310
20. aug 2022

@majusqwa aj ťa stopli policajti?

anavixy
20. aug 2022

Viedla ju tam urcite minimalne PA (obaja ju oznacovali na ig), ktora pracuje na Obilnaku a celkovo dobra povest porodnice, ktora je baby friendly, mom friendly, priroda friendly 😃 odborna a mozno aj trosilinku viac sukromia…v ČR je porodnictvo na inej urovni, hoci je to kusok za hranicami. A netreba ani novu luxusnu budovu…

stormie
20. aug 2022

@xsuzannex nie nestaci, na prechod cez hranice potrebujes cestovny doklad a nim rodny list nie je, robi to tak vela zien ale spravne/legalne to nie je. Mna aj toto odradilo ist do rakuska alebo cr lebo pri mojom stasti by zrovna kontrolovali pasy ….

diewcatqoo
20. aug 2022

Dnes som bola milo prekvapena, ked som uvidela, ze Veronika rodila v Brne pri rovnakej PA ako ja. Vobec sa jej nedivim, ze si vybrala Brno. Ved je to z BA kusok a je to o niecom uplne inom ako na SK.

zuzanaete
20. aug 2022

@xsuzannex Cesky rodny list pride postou. Nedostali ho v porodnici.

zuzanaete
20. aug 2022

@sasa1310 Proste clovek veri/dufa, ze cez tie hranice prejde bez problemov, ze nebudu kontroly. Neschvalujem cestovanie a detmi bez dokladov, ale porod v CR stoji za ten adrenalin. Snad sa raz aj slovenske porodnice priblizia ceskemu standardu.

amelia89
20. aug 2022

Neviem ti odpovedat na otazku preco tam rodila ona ale viem porovnat slovenske a ceske zdravotnictvo. Staci si precitat velky rozhovor s mudr zahumensky na denniku N pred par tyzdnami. CR je tak bez prehanania asi 20 rokov popredu oproti SR v oblasti porodnictva vseobecne. Tu porod vedu porodne asistentky, bonding, chranenie hradze, dotepanie pupocnika, respektujuci personal je uz vo vacsine
porodnic standart (ja som rodila 2x v prahe)

samozrejme vynimky a problemy su vsade, ale v porovnani so SR je to iny svet.

dieta vo vajci, tak logicky idealne to asi neni ale nebudes s nim robit tuto trasu kazdy den ale raz a to mu nijako chrbat/ ani nic neposkodi cize to by som neriesila.

derdia
20. aug 2022

Boze to su dristy🤦🤦🤦🤦🙄

onedaynick
20. aug 2022

@derdia co konkretne myslis?

derdia
20. aug 2022

@onedaynick ved aby ma zaujimalo kde rodila nrjaka ostrihovnova....

kris_tin257
21. aug 2022

Ja neviem, my sme rodili v kochovi o deň neskôr ako ostrihonova Sáru, my sme si nevedeli kocha vynachváliť bolo to tam super, prístup či kontroly. Žiaden väčší problém nebol, chystáme sa tam rodiť znovu, zas riskovať presun do Brna a chodiť tam každý týždeň na kontroly by sa mi ozaj nechcelo ale každý ako mu to vyhovuje 😊

onedaynick
21. aug 2022

@derdia tak ja temy tu na konovi, ktore ma nezaujimaju, napr kedy chodi rodicak a ci je test pozitivny preskakujem a necitam. Tato ma zaujima, aj ohladom porovnania urovne zdravotnictva, tak citam.

anavixy
21. aug 2022

@onedaynick presne, mna vzdy zaujima kto kde rodil a aj preco, ked rodi na nejakom “mimoriadnom” mieste, profesionalna deformacia asi 🤣 rodicak len cakam kym pride 🤷🏻‍♀️😄

kulumulu123
21. aug 2022

Aj ja som druhe dieta rodila v brne a pravdu bola to ta najlepsia volba ak by sim mala rodit znova takinam ani nejdem... A to som rodila v beznej statnej nemocnici... Rozdiel je v tom ze otecko moze byt s tebou cely cas od prichodu do porodnice, nijto ta neobmedzuje a jedlom a pitim picas porodu teda ak chces ja som nemohla vsetko islo hore krkom do kybla, mozes rodit v akejkolvek polohe len chces aj zavesena na rebrine doke hlavou ak ti to takto vyhovuje, mas sukromnu izbu pocas celeho porodu nie kozu oddelenu paravanom od ostatnych rodiciek, v pripade sekcie moze byt otecko s tebou cely cas na sale a nie cakat na chodbe toto bol najlepsi zazitok z porodu aspon pre mna, ak mas nadstandartnu izbu nie su obmedzene navstevne hodiny mozes tam mat navstevu kedykovek pocas 24h nikto to neriesi, izby a kupelne u ozaj ciste ptesne ako doma, a hlavne sa k tebe kazdy sorava s respejtom a nemusis byt ani ziadna celebrita.... Takze asi preto. A ano rodila somaj na sk ak mam pravdu pivedat nikdy viac aj ked som tu mala super dr ale cely ten system ako je u nas nastaveny cele zle 😱

autor
21. aug 2022

@derdia mna to zaujima z toho dovodu, aby som si vybrala spravne pri porode kedze zazila som horor na Slovensku v Univerzitnej nemocnici. A ked uz madam Sajfovej nebolo nic na SR dost dobre, tak urcite patrala po co najlepsom v blizkom zahranici. Tak som si to aspon ja vysvetlila. Preto aj riesim ten cas prevozu novorodenca domov lebo aj manzel je za to, aby som uz na Slovensku nerodila.

kulumulu123
21. aug 2022

Ak sa rozhodujes tak namilion percent odporucam brno ja uz by sominde rodit nesla pre dovody ktore som popisala vyssie... Ak mas nejake otazkykludne napis sukr spravu😊

derdia
21. aug 2022

@kulumulu123 lenze u nas sa nic nezmeni, sestry by museli mat nad sebou inovativnu osobu, ktora by priniesla nove poznaky, a hlavne by dosledne sledovala ich dodrziavanie.
A nase sestry su take poniektore, ze budu robitvsetko po starom, len aby nemuseli pohnut rozumom. Po dalsie, nie je cas, robit zmeny, pretoze zmeny si vyzaduju sustredenie a nove informacie.... A hlavne musi ich niekto vediet zaviest do praxe. Takze pokial aj mas novu porodnu asistentku, ktora by aj inovovala, ti nad nou ju udupu, lebo nedokazu uznat sikovnost niekoho pod sebou... Takze my sme stale v tom istom kolobehu...bohuzial.mame mozgy ake mame. A hlavne v porodniaciach sa stale boja, ze sa moze nieco stat... Neberu porod ako prirodzenu sucast, lebo kazfy cicavec rodi, nie len my.
Takze oni sa nespoliehaju na tu prirodzenost ale na svoje zauzivane hlupe dovody.

onedaynick
21. aug 2022

@derdia tak predsa ta tema zaujala, ked prispievas. Zmenu treba, a mna ta nemohucnost frustruje. Nedavno sa vyjadril jeden primar na novorodeneckom, ze on nemoze sestry tlacit do inovacie, on ich iba prosi, aby ostali a nedali vypovede.. :(

kris_tin257
21. aug 2022

@kulumulu123 btw rovnako to bolo aj v kochovi, ako sme došli muž bol celý čas pri mne bola som sama na izbe pozerali sme filmy pravidelne chodili sestričky kontrolovať, celý čas mohol byť pri pôrode len my sme nechceli počas tlačenia aby bol prítomný 😊 návštevy boli 24/7 kedy chcel koľko chcel a jedla som mala toľko že sa vždy najedol aj on lebo ja som to nevládala jesť s tým že vždy som si vyberala z menu čo chcem jesť deň predtým myslím. Každú hodinu niekto prišiel na izbu či sestra lekár laktačná psychologička či treba pomoc ako sa cítime a podobne. Neviem ako to je teraz ale to čo opisujes bolo aj v kochovi 😊

nyphadora
21. aug 2022

@kris_tin257 ta musim opravit, na poradne staci chodit v Ba a do Brna len porodit. Na nadstandardnej izbe moze byt manzel cely cas s tebou aj v noci ☺️. A aj ked platis v nemocnici priamo, tak poistovna vsetko preplati - okrem nadstandardu.

zuzanaete
21. aug 2022

@kris_tin257 Netreba chodit kazdy tyzden pre porodom do CR na kontroly. Ja som chodila na kontroly az do porodu ku svojmu lekarovi. Je aj porodnik a ma na to vybavenu ambulanciu. Alebo da sa chodit na kontroly do nemocnice na SK a do CR ist len rodit.

kris_tin257
21. aug 2022

@nyphadora @zuzanaete
Aha to som vôbec nevedela, ďakujem za info. Tým že u nás sa musíme od určitého týždňa hlásiť v pôrodnici a tam teda každý týždeň absolvovať kontroly bola som automaticky v Tom že rovnako to bude aj v prípade čiech 😊 nové info pre mňa 👍