Posielanie peňazí prevodom

martina1504
28. máj 2018

Ahoj ako sa posiela balík keď chce niekto prevodom zatiaľ som posielala iba na dobierku a neviem ako sa to robí prevodom alebo ako sa dá posielať aby postovne bolo lacné dakujrm

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
candii
28. máj 2018

Tak ako pise @fefe123 len s tym rozdielom ze ak posielas obycajne netreba vyplnat podaci listok len pri okienku povies ze to chces obycajne

martina1504
autor
28. máj 2018

Ďakujem ale keď pozerám na stránku pošty tak postovne mi vinde stále ináč doma a na poste... Ale v podstate je to to iste jak aj na dobierkku

martina1504
autor
28. máj 2018

Ďakujem vam

0silvia0
28. máj 2018

@martina1504 ak balík správne odvážiš, nemôže ti poštovné vychádzať inak doma a inak na pošte. Dobierka je určite drahšia.

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina1504
autor
28. máj 2018

Ďakujem za info

0silvia0
28. máj 2018

@martina1504 veď napríklad zásielka do 1 kg poslaná druhou triedou je obyčajne 1,65 eura, doporučene 2,40 eura a na dobierku na účet 3,20 eura. Takže rozdiel tam je.

martina1504
autor
28. máj 2018

To mate pravdu

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiwi3
28. máj 2018

baby, neviete mi poradit? nechcem zakladat novu temu, tak vyuzijem pribuznu 🙂 neviete, ako to je s prevodom z ciech? predavam na vinted.cz a obcas teda aj niekto nieco kupi, ale nechapem ako to maju s poplatkami za prevod, naposledy mi kupujuca pisala, ze jej strhli 20 eur. oni nemaju sepa prevody alebo to tie zeny nevedia spravit? lebo ja za prevody do zahranicia neplatim. pripadne neviete, ako to riesit? je nejaky iny sposob platby z cr?

0silvia0
28. máj 2018

@kiwi3 no ja som tiež niečo nedávno predávala do čiech a dotyčnému za prevod strhli 10 eur a 11 euro bolo poštovné, takže fakt hrôza.

kiwi3
28. máj 2018

@0silvia0 ale v cechach to je nejak inak? lebo ja som fakt uz platila minimalne do polska, nemecka a tusim aj cr, ale nic som neplatila za sepa prevod.

77nelinka
28. máj 2018

@kiwi3 ale to si asi platila v eurách, či?

0silvia0
28. máj 2018

@kiwi3 ja neviem ako sú nastavené české účty v bankách. Ale keďže oni nemajú euro, tak asi sa platba na Slovensko nedá poslať ako SEPA prevod a stŕha im to poplatok ako za zahraničnú platbu. U nás na Slovensku pri platbe do zahraničia keď dodržíme podmienky SEPA platby (IBAN číslo, swiftový kód banky BIC, atď. – bude úhrada považovaná za SEPA a nebude spoplatnená ako zahraničný prevod.

77nelinka
28. máj 2018

@0silvia0 dá sa to poslať aj ako SEPA platba, ale účet v českej republike musí byť tiež vedený v EUR. inak je to zahraničná platba a každá banka si za to účtuje poplatky. väčšinou majú nejaké percento zo sumy a zároveň majú aj stanovený minimálny poplatok
@kiwi3

0silvia0
28. máj 2018

@77nelinka aha, ale to asi nie je samozrejmosť viesť české účty v EUR? bežný občan má asi klasický účet si myslím.

77nelinka
28. máj 2018

@0silvia0 áno, ale môžeš si založiť účet aj v EUR. tak isto aj u nás si môžeš založiť účet v cudzej mene.
napríklad môj tatko dosť obchoduje cez aukro.cz, tak si založil účet v čechách v CZK. presne kvôli tomu, aby sa vyhol vysokým poplatkom

hiro
28. máj 2018

@77nelinka Do SEPA patri aj ceska republika, mozes poslat eura na ucet vedeny v CZK. Banky obycajne SEPA platby maju v balikoch zdarma.

kiwi3
28. máj 2018

@77nelinka cize on predava? lebo ak kupuje, tak mu staci nas ucet a nie su tam poplatky. a to si teda isiel zalozit do ciech? a nie su tam vysoke poplatky?

simca06022011
29. máj 2018

Ak posielajú v inej mene, vždy je tam poplatok.
SEPA je medzi eur uctami. Účett v banke aj v Českej si viete zriadiť napr. Online. Neviem či fio banka, alebo ktorá na platby medzi ČR a SK zadarmo.

hiro
29. máj 2018

@simca06022011
1. SEPA je odoslanie platby v eurach - nie je nutne aby prijimajuci ucet bol vedeny v eurach. Prijimajuca banka eura zmeni na koruny automaticky. V SEPA je zo 10 krajin ktore nepouzivaju euro menu a dalsie 3 ani nie su ani v EU.
2. SEPA platbu v eurach mozu poslat aj cesi z korunoveho uctu. Ich banka si sama skonvertuje a zoberie koruny podla jej denneho kurzu.
3. SEPA ma vzdy SHA - zdielane naklady - kedze u nas 99% ponukanych balikov pre ucty ma domace prevody zadarmo a SEPA musi stat rovnako ako domaci prevod takze su tiez zadarmo. Na ceskej strane to bude podobne.

Jedinou nevyhodou prijimania EUR na ucet v cudzej mene je ten bankovy nevyhodny kurz...

simca06022011
30. máj 2018

@hiro no ja z praxe viem iné 🙂 kvoli tomuto prešlo kopa klientov na eur účty, alebo využívajú slovenské účty. Plus často si ľudia výberu aj iný typ prevodu v bankingu ( tj v zahraničnej mene a nie SEPA, a ten je ešte drahší ).

hiro
30. máj 2018

@simca06022011 Napriklad: https://www.banky.cz/clanky/jak-na-zahranicni-p...
"SEPA PLATBA ODCHOZÍ Pro platby v eurech (stejně jako v ostatních cizích měnách) lze použít korunový účet – odchozí/příchozí platba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce."

hiro
30. máj 2018

Ja chapem ze si ludia zakladaju tie ucty z dovodu ze sa nevedia presne kolko korun im pride na ucet ked im niekto posle eura.

kiwi3
30. máj 2018

@hiro to je sice pravda ta citacia, ale samozrejme, ze ti banka hned nevycapi skryte poplatky

hiro
30. máj 2018

@kiwi3 SEPA platba ta nesmie stat nic viac ako vnutrostatna platba (na to je zakon). A obycajne vobec nic naviac kedze neobmedzene prevody byvaju zaratane ako sucast balikov poplatku za ucet.
"Poplatky za SEPA platby môžu v jednotlivých bankách líšiť, avšak platí, že poplatok za vnútroštátnu platbu musí byt rovnaký ako pri cezhraničnej SEPA platbe."

kiwi3
30. máj 2018

@hiro ano, ale hovorime o cechach, kde je fakt, ze okrem fio banky su poplatky az v desiatkach eurach. preto som zacala tuto diskusiu

0silvia0
30. máj 2018

@hiro ak by to bolo tak ako píšeš, z akého dôvodu by človek v Česku dobrovoľne platil 10-eurový poplatok za zahraničnú platbu keď by ju mohol uskutočniť ako SEPA platbu? No zrovna Češi mi ako rozšafný národ veľmi nepripadajú...