Poškodené zvodidlá na diaľnici

spalviktoria
8. feb 2021

Dobrý deň, chcem sa opýtať či nemal niekto skúsenosť s takýmto problémom.
Manžel mal nehodu na diaľnici dostal šmyk a havaroval do zvodidiel. Poškodil ich a že vraj má zaplatiť za ich opravu. Myslela som , že poisťovňa to uhradí. Poraďte ako ďalej.
Ďakujem za všetky odpovede

nyusika
8. feb 2021

@spalviktoria pokiaľ toto máte v havarijnom poistení, tak áno. Z PZP sa to nehradí

spalviktoria
autor
8. feb 2021

@nyusika A neviete mi povedať v akej sume sa môže to pohybovať myslím tie zvodidlá

noami12
8. feb 2021

@spalviktoria dobrý večer, s mojim ex sme mali podobnú autonehodu až na to ze v zákrute zrušil všetky značky ostrej zákruty a tiež ich musel platiť

spalviktoria
autor
8. feb 2021

@noami12 ak sa môžem opýtať koľko platil

andrejka999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meluela
8. feb 2021

@spalviktoria to by malo ist z PZP. Poistovne su svine, nenechajte sa o*ebat. Treba to nahlasit ako skodovu udalost na poistovnu. Snad ste nepremeskali nejake lehoty, lebo poradit vam urcite neporadil nikto a poistovna sa z toho velmi rada vyvlecie. Mne toto zobrali do systemu ako skodovu udalost, nakoniec nemuseli platit nic vzhladom na ine okolnosti a aj tak sa na to odvolali ako dovod na nevratenie penazi z poistky ktora zanikla. Zrejme v rozpore so zakonom, ale ked na to maju ti ludia zaludok 🙄 Lutujem kazdeho kto pracuje pre poistovnu, musi im byt kadze rano na grc z takej prace.

noami12
8. feb 2021

@spalviktoria skúsim zistiť, ale záleží aj koľko zvodidiel je poškodených a aké boli, či obojstranne atď.,ale je to verejnoprospešný majetok, viem ze môj ex za tie male značky platil cez 800 euro... Ale odporúčam to nahlásiť na poisťovní do 15 dní, pokiaľ u polícii bol spísaný aj záznam že boli poškodené aj zvodidla, tak si myslím ze poisťovňa to by preplatiť mala, lebo teraz som o tom čítala aj článok ktorý prikladam. Môj ex odjel z miesta nehody, lebo v tom všetkom sme ostali v šoku a keď sa uvedomil tak sa tam vrátil a zavolal aj políciu, lenže medzi tým niekdo ohlásil tie zničené značky, takže mal smolu a musel platiť všetko zo svojho
https://www.noviny.sk/krimi/290384-poskodili-st...

spalviktoria
autor
8. feb 2021

@noami12 manžel zavolal políciu a tá všetko spísala a na poisťovňu to hlásil a tá pani pri telefóne ho skoro vysmiala že taká vec sa nehlási ale dnes mu prišiel papier z poisťovne že má spísať papier ako všetko sa to stalo a všetky jeho iniciály

noami12
8. feb 2021

@spalviktoria niektoré žiaľ nemajú dostatok informácií alebo praxe a povedia ze to nejde, ale myslím si ze by sa to mohlo vzťahovať aj do poistky. Keď tak skúste si zavolať ešte do Slovenskej kancelárie poisťovní, oni by mohli vedieť 😊

spalviktoria
autor
9. feb 2021

@noami12 Ďakujem veľmi pekne za informácie 😊

noami12
9. feb 2021

@spalviktoria není začo 😊 dúfam ze dobre vybavíte