Poslala som tovar, ale peniaze mi na účet neprišli

bka121
3. okt 2021

Jeden pan mi pisal, ze kupi odomna jednu vec co som mala na bazariku. Pytala som sa ci chce platit dobierkou alebo prevodom. On povedal ze jemu je to jedno, tak som povedala ze moze prevodom. Doverovala som mu, (vzdy to tak robim) a povedala, ze staci ked mi posle screen z tranzakcie, a ja mu na druhy den podam balik na poste. Uz presiel cca tyzdem, on uz prevzal balik, a peniaze nikde. Na spravy neodpoveda. Mam pocit, ze zrusil tranzakciu. Co v takomto pripade? Urcite je ta zrusena tranzakcia evidovana

klarissa25
3. okt 2021

Prepáč ale je to len a len tvoj problém ze si poslala tovar skôr ako ti prišli peniaze.

fadama
3. okt 2021

poučila si sa. Nabudúce budeš opatrnejsia

saraxyz
3. okt 2021

@bka121 bohužiaľ, už asi neurobíš nič. Nabudúce pošleš až po pripísaní sumy na účet.

bka121
autor
3. okt 2021

A? Toto je vsetko? Vsak ma od.bal. Ked vy objednate nieco a nedostanete nic a ste zaplatili tak poucite sa? Nie to bola otazka, viem ze som spravila chybu ale doteraz som s tym nemala problem

pietra
3. okt 2021

@bka121 myslim, ze peniaze uz neuvidis. Ak aj doverujes a posielas veci skor, ako nabehne platba, aspon o tom tym kupujucim nepis. Ak to bolo tu na MK, mozes ho skusit oznacit, daj mu negativne hodnotenie a obrat sa na adminstratorov. Ale obavam sa, ze k peniazom sa uz nedostanes

bka121
autor
3. okt 2021

Vsak mam aj meno, telefonne cislo, aj adresu, mam aj konverzaciu🤷🏼‍♀️

saraxyz
3. okt 2021

@bka121 bolo to cez Bazoš? Aká suma?

monika2012
3. okt 2021

@bka121 Mne sa naposledy stalo, že som zaplatila za tovar. Potom mi pani napísala, že ho nevie nájsť, že vráti peniaze. Peniaze nechodili, tak som ju kontaktovala. Vraj má zablokovanú bankomatovú kartu na týždeň. Tak som týždeň zhovievavo čakala, potom som jej napísala znova. Žiadna reakcia. Nešlo o vysokú sumu, ale pravda je taká, že toto neznesiem, ja tiež peniaze neoberám na strome ako jabĺčka. Dala som jej negatívnu recenziu, prvú za celý čas, čo som tu - na koníkovi. Prvú za cca 10 rokov. Žiaľ, sú medzi nami aj poriadne špiny, je to taká ruleta, na koho človek natrafí. Teší ma iba fakt, že 99,99 % žien tu je serióznych.

saraxyz
3. okt 2021

@bka121 ty si mu ale "dobrovoľne" poslala tovar.

sasa1310
3. okt 2021

@monika2012 sranda, že zablokovaná karta. To je dobré. A čo cez internetbanking odkedy potrebuje kartu? 😀

bka121
autor
3. okt 2021

@saraxyz ano, bazos, a 70 eur to bolo. Ano lebo sme sa dohodli, ze zaplatil a poslem. Ani ma nenapadlo, ze niekto by spravil take nieco ze zrusi tranzakciu. Ani som nevedela ze cez mobil banking je aj take nieco, ze sa da zrusit tranzakcia, kamosa mi to povedala.

monika2012
3. okt 2021

@sasa1310 Mne sa to zdala blbosť, ale som trpezlivý človek, počkala som, myslela som, že iba momentálne nemá peniaze. Ale osôbka má občas negatívne hodnotenie, tak neviem, či posiela tovar podľa toho, ako sa vyspí, keď dobre, zachová sa seriózne, keď zle, tak oklame.

danieladeley
3. okt 2021

tvoja chyba, zbytocne sa rozculujes, duplom by som pockala na peniaze na ucte pri takej sume.

sasa1310
3. okt 2021

@bka121 pozri sa. nezmôžeš nič. Keď napíšeš niekomu, že stačí screenshop TRANSAKCIE a pôjdeš na poštu, tak čo myslíš, že ti niekto pošle sumu 70 eur? Sa niekde rehotal, že aká si "blbá". sorry, za výraz.
Máš adresu, máš mobil máš všetko. Jedine ísť pred dom pýtať 70 eur. Aj to ti je na 2 veci, keďže si mu tovar poslala sama dobrovoľne. On môže tvrdiť, že si predaj rozmyslel.

A je to transakcia nie tranzakcia

kubkovamama
3. okt 2021

@bka121 v takom prípade neurobíš nič.Raz sa aj mne stalo,no pani mala asi 500 pozitivnych recenzii tak som sa nebala poslat skor ako nabehli a vidis,zrovna som sa dobehla.Nikdy to uz nerob.A píše sa transakcia
Inak,ked uz mas cislo,adresu,ved si urob vylet ak to nie je ďaleko alebo vyvolavaj.Minimalne by som mu zneprijemnila zivot aspon takto

pietra
3. okt 2021

@bka121 velmi ti nepomoze, ze mas vsetky tieto udaje, lebo pri sume 70€ ide len o priestupok. Jedine, zeby takto oklamal viacerych a suma by sa vysplhala vyssie. Mozes mu skusit pohrozit, ze pojdes na policiu podat trestne oznamenie a uvidis, ci to pomoze.

sasa1310
3. okt 2021

@pietra trošku to máš pomýlené. Tu nejde o žiadnu sumu. On sa o sumu neobohatil. Jemu akurát niekto daroval tovar. V podstate

annale
3. okt 2021

@bka121 bohužiaľ s tým už nič nespravis

saraxyz
3. okt 2021

@bka121 a na sms neodpovedá? Kontaktovala si ho aj z neznámeho čísla?

minesasubu
3. okt 2021

Podla mna ani neposlal platbu, take falosne potvrdenie o uhrade sa da vyrobit za minutu na pc s dnesnymi moznostami… mozes ho dat na policiu ale moc nepomozu lebo je to ,,mala “ ciastka , bolo by faj ak by si ho uviedla na fb do skupin podvodnici nech varujes aspon ostatnych je mi luto ale svoje peniaze uz neuvidis dnes je velmi vela podvodnikov

pietra
3. okt 2021

@sasa1310 nemam to pomylene. Ma predsa konverzaciu, kde sa dohodli na predaji/kupe. Aj toto sa poklada za dohodu a on svoju polovicu nesplnil. Do skoly nam napr. bezne chodia baliky a az v nich je faktura na uhradu. A pochybujem, ze by nam to neuhradenie faktury preslo tak, ze vsak to poslali dobrovolne. Bola tu dohoda o uzavreti obchodu, ktora z jednej strany nebola dodrzana.

bka121
autor
3. okt 2021

Nie som slovenka takze ospravedlnujem sa za chyby🤦🏽‍♀️🤣 ako ja sa uz nad tym nerozculujem, lebo verim ze karma mu to vrati. Aj ja som uz mala, ze som nieco kupovala a pani mi povedala nech poslem screenshot z platby, a poslala som. A tento “podvodnik” zdal sa byt pohode, aj titul mal, bol slusny..ale tak kazdy je iny

sasa1310
3. okt 2021

@pietra ale čo. Môže kľudne povedať, že si to rozmyslel a teda preto peniaze neposlal. On ju neprosil o poslanie tovaru skôr ako prídu peniaze.

bka121
autor
3. okt 2021

@sasa1310 Nic take nepisal ze sa rozmyslel, aj som sa ho pytala ze ci takto to bude ok, a on povedal ze ano a ze tesi sa na tovar. Tak potom nech mi vrati balik nie?! Trosku si pomylena ty

pietra
3. okt 2021

@sasa1310 ano, ale v tom pripade ma vratit tovar. Nema odkial predpokladat, ze tovar mu bol darovany, ak v pisomnej komunikacii sa spomina len predaj. Kupu si rozmysliet moze, ale v tom pripade musi bezodkladne tovar vratit.

sasa1310
3. okt 2021

@bka121 však čakaj kedy ti vráti, alebo čakaj kedy ti peniaze pošle. Možno sa dočkáš do Vianoc, keď som ja pomýlená

bloger
3. okt 2021

@bka121 jedine posielať až po úhrade vopred a máš pokoj niekde si ho poznač a ak bude mať odvahu ešte niečo kupovať tak musí najskôr zaplatiť a potom mu tovar pošleš a hotovo

sasa1310
3. okt 2021

@pietra O peniaze sa neobohatil. Jednoducho nezmôže nič. Ona poslala balík dobrovoľne skôr ako mala peniaze. Ona riskovala. To čo ty vravíš, to by bolo v prípade keď niekto pošle peniaze a tovar nemá nikde. To je ale úplne iná situácia ako toto. Tam je to brané ako obohatenie. Toto veru nie

pietra
3. okt 2021

@sasa1310 pozri, ja si tiez myslim, ze autorka uz peniaze neuvidi. Ale nic to nemeni na situacii, ze dotycny "kupujuci" sa dopustil priestupku. A ak by sa takto oklamanych naslo viac, uz by to mohol byt trestny cin. Len si neviem prestavit, ako tych ostatnych oklamanych hladat, kedze zverejnovanie mena, adresy atd. atd. je porusenim GDPR. Takze vlastne zase slusni ludia tahaju za ten kratsi koniec a podvodnici sa len vyskieraju, ako su pekne statom chraneni

sasa1310
3. okt 2021

@pietra akého priestupku? Že prevzal balík, ktorý mu prišiel na poštu?
teraz vážne. Skús rozmýšľať. To je priestupok podľa teba? A že niečo napísal v správach? To nič nerieši.

slušní, neslušní, podvodník, nepodvodník. Ľudia sú všelijakí, preto treba čakať kým reálne platba nabehne. Ona fakt nič nemá v malíčku. Nič. Dobrovoľne poslala sama tovar skôr. Sa jej policajti akurát tak vysmejú