Poštovné - zmeny od 1.1.2015

avonka1
2. jan 2015

Zdravím vás, dievčatá. Mám tu na MK bazárik a dnes pri podávaní zásielky mi pani za okienkom vravela, že od nového roku by sa mali ako LIST brať len ozajstné listy a nie zabalené predmety... Predmety treba posielať ako BALÍK. 😕
Takže tričko za euro + poštovné ( "BALÍK" ) za 3eurá...
Pozerala som na stránke pošty, či sú nejaké nové smernice, no nenašla som ( v rýchlosti ). Viete o tom niečo? Ďakujem, prajem v novom roku mnoho šťastia, R.

palculienka123
2. jan 2015

Neviem ako to je, ale dnes som chcela odoslať zimnú bundu vo veľkej obálke obyčajne a poštárka to nezobrala, teda vraj to nemôže ísť obyčajne, musela som odoslať doporučene ☹ .

janinah
2. jan 2015

@palculienka123 doporučene ako list či ako balík?

palculienka123
2. jan 2015

odosielal manžel, ale na podacom lístku je písaný balík

lusyke
13. jan 2015

@palculienka123 Minule sme odosielali jeden balik ktory splnal predpisane rozmery pre listovu zasielku a mal okolo 1kg. Nechceli nam to zobrat ako listovu zasielku lebo to vraj ma nad 500g a musi to ist ako balik za 4,00. Dnes mi posielala balicek jedna pani a tej to vpohode vzali ako listovu zasielku aj ked to bolo nad 500g. Tak ja som z toho uz naozaj jelen. Nevie niekto ako to je???? Alebo v tom uz aj samotni postari maju chaoz?

gn
19. jan 2015

baby neviete ako to je s dobierkou do ČR? koľko stojí dobierka do ČR na adresu/účet alebo či sa vôbec dá poslať?