Postup pri zmene všeobecného lekára

jaja197
30. okt 2017

dobry den, chcem sa spytat ci mi vie niekto poradit, chcela by som zmenit vseobecneho lekara.ako mam postupovat?staci ked si najdem noveho a so starym nemusim uz nic riesit? (kartu mam momentalne doma, lebo chodim po doktoroch)

evitka83
30. okt 2017

@jaja197 standardne sa to robi tak, ze prides za novym lekarom, podpises zmluvu o zdravotnej starostlivosti a on si vyziada dokumentaciu. Tym to pre teba hasne. Ak mate dobre vztahy, je fajn stareho lekara aspon informovat, ale to je skor moralna stranka veci.To, ze mas doma kartu je skor jeho problem, lebo zo zakona je mozna migracie zdravotnej dokumentacie od vseobecneho lekara iba medzi ambulanciami, Nevydava sa do ruk pacienta. Iba vypis, kopia a pod. ale original mal zostat v zdravotnom systeme, pre pripad, zeby si ju stratila.

siska53
30. okt 2017

@jaja197 s novym podpises zmluvu,das mu kartu (inak to robi novy-ziada o kartu stareho).
Novy si ta musi dat do prirastku,stary do ubytku,preto pre istotu infoemuj aj stareho,ze k nemu nebudes chodit.

kratucka
30. okt 2017

keď máš kartu doma tak ju normálne zanes k novému, podpíš zmluvu a starého aspoň ústne informuj o tom, že si si našla druhého lekára nech si ťa môže odhlásiť 🙂

e1i
30. okt 2017

len treba dat pozor, ak si nahodou na PNke, pocas nej nemozno zmenit lekara. inak ako pisali vyssie.

loginexistuje
31. okt 2017

Hej ako pisu dievcata dohodni sa s novym lekarom daj mu kartu robi sa to od noveho mesiaca kvoli poistovniam a stareho formuj ja by som aj pisomne ale teda samozrejme pokial si na pn a pod treba postupovat inak a aj ked si u toho prveho menej ako sest mesiacov

loginexistuje
31. okt 2017

Normalne by teda mal stary lekar zaznamom do karty ukoncit evidenciu a az tak ju odoslat tvojmu novemu ale teda novy si to nemusi ziadat