Potrebuje 9 ročné dieťa podsedák?

evafox
8. jún 2017

Ahojte, potrebujem poradit. Ideme s malou na dovolenku na slovensko budeme potrebovat podsedak do auta? mala ma 9 rokov 140 cm a38 kg . Vopred dakujem

margotka112
8. jún 2017

Deti musia byť vždy pripútané

Samostatnou kapitolou sú deti s telesnou výškou pod 150 cm, ktoré sa musia byť podľa nariadenia vlády v detskej autosedačke zodpovedajúcej ich hmotnosti. Na sedadle vozidla bez bezpečnostného pásu sa nesmú prepravovať deti do veku troch rokov a vpredu nesmú sedieť deti od troch rokov s telesnou výškou pod 150 cm. Detská sedačka, tzv. vajíčko, nesmie byť obrátené proti smeru jazdy na sedadle s aktivovaným čelným airbagom.

vroni
8. jún 2017

@margotka112, vpredu nesmu sediet deti do 12 rokov a nizsie nez 150 bez sedacky 😉
@evafox, ano, potrebujete podsedak. Pri vahe 38 kg by som kupovala ten bez bocnic alebo ho najprv odskusala, ci sa don dcera zmesti, vacsina podsedakov je len do 36 kil.

joja101
8. jún 2017

no ako povedali baby, este bude podsedak potrebovat.. aj ked bude sediet vzadu a uz potom vyberat teda podla kilov lebo zalezi aj od toho ale podla mna najdes aj take, ktore su aj do viac ako 36 kg len treba hladat 🙂

bubbinaa
9. jún 2017

Isto by som neriskovala cestu bez podsedáka. Výška na to, aby mohla cestovať bez neho by mala byť síce len 120 cm ale ja neviem. Dávala by som podsedák, pokiaľ by sa dalo. Nedostaneš žiadnu pokutu ak ho nebudeš mať, ale tak je to len o pocite bezpečia.

katrinka8
9. jún 2017

Baby, trošku sa Vám tu nachomietnem. Ja podsedáky síce nepovažujem za bezpečné, ale zvažujem kúpiť jeden ako rezervu pre kamošku - nemôžem totiž nikdy odviezť dcéru s kamoškou, lebo nemáme 3 sedačky (a ani by nám nevošli do auta). Existujú nejaké podsedáky, ktoré sú lepšie ako iné? Alebo je to jedno? Deti majú 7 rokov, cca 128 cm a niečo cez 20 kg.

evafox
autor
9. jún 2017

Ďakujem za odpovede neviem ako to vymislime lebo budeme potrebovať odvoz z letiska domov a nikto v rodine nemá dieťa tak neviem či ho dať kúpiť alebo nie keďže sa bude jednať iba o 2 cesty autom @bubbinna takze pokuta nehrozí ak nebude mat podsedak?

vroni
9. jún 2017

@evafox, dajte ho kupit, podsedak stoji 10 - 15€
@bubbinaa, ano nevies. Dieta musi byt v sedacke do 150 cm a nie 120.