Potrebujem kolegyni odniesť jedlo a nákup v čase zákazu vychádzania

lasina
9. jan 2021

Dobrý deň, idem si po radu. Je zákaz vychádzania a ja potrebujem dobrej kolegyni zaniesť nejaké jedlo a nákup.( nemá jej ho kto iny doniesť, nemá tu rodinu ani nikoho,)je to však v inom okrese. Chcem jej to zaniesť pred dvere a vrátila by som sa naspäť. Býva na mieste ,kde aj však pracujem. Stačila by mi pracovná zmluva keby ma zastavia policajti? Či treba ešte niečo iné? Momentálne náš sektor je zavrety, ale robia sa udržiavacie práce, čiže pár ľudí do práce chodí. Že by som povedala že idem do práce?alebo ma napadla ešte jedna alternatíva...zákaz vychádzania je v čase od 5 rana do 1 hodiny nasledujúceho dňa, čiže čas medzi 1 až 5 v noci je podľa toho dovolené ísť von...že by som šla v noci na otocku jej to zaniesť..prosím poraďte dakujem

nevludna
9. jan 2021

@lasina ak mas papier do prace, tak by som povedala, ze idem do prace a hotovo

lasina
autor
9. jan 2021

@nevludna mám len pracovnú zmluvu, neviem či chcú ešte nejaké iné potvrdenie

tanapeta
9. jan 2021

@lasina môžeš kľudne ísť, ak jej nemá kto nakúpiť. Je taká výnimka zo zákazu vychádzania.

unicornlady
9. jan 2021

starostlivosť o blížneho je dovolená, takže odvolala by som sa na toto. ideš sa postarať, nemá kto nakúpiť atd...

lasina
autor
9. jan 2021

@unicornlady aj tak sa bojím, či náhodou nebudú protivni policajti...

taga
9. jan 2021

Este som nepocula, ze by niekde niekoho zastavili policajti. Ale keby ano, a vysvetlis im situaciu, ze nikoho nema, ukazes nakup, verim, ze nebudu robit problemy

danieli
9. jan 2021

Pekne by som sla odniest jedlo vramci starostlivosti o blizneho a ak by som nahodou natrafila na neprijemnych policajtov, co neverim, ze su aj taki, s anjelskymi ocami by som im to jedlo nalozila do policajneho auta, ze teda nech odvezu, ked teba nepustia

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
9. jan 2021

@lasina ako nerozumiem, veď na to sa zákaz vychádzania nevzťahuje. Tak čoho sa bojíš?

denkatn
9. jan 2021

ak to nie je v Nitre, lebo tusim do Nitry sa nemoze z inych okresov.

tanapeta
9. jan 2021

@denkatn môže aj do Nitry s touto výnimkou

lasina
autor
9. jan 2021

@tanapeta lebo všade čítam na fb kde policajti zastavujú, a koľkým už dali pokuty..preto sa bojím...nemám 1600 eur...že či to ozaj spadá pod výnimku, to by mohol hocikto povedať,že idem tam a tam..iba preto nad tým rozmýšľam...som zodpovedná, stále doma, nikde , Max obchod rýchlo a raz sme boli na prechádzke...

lasina
autor
9. jan 2021

@denkatn to je okres zvolen

tanapeta
9. jan 2021

@lasina áno spadá to pod výnimku.

lasina
autor
9. jan 2021

@tanapeta ďakujem, tak snáď to bude ok

drzaopica
9. jan 2021

@lasina mozes ist...pracovna zmluva Ti je nanic treba potvrdenie od zamestnavatela to si vybav nevies kedy potrebujes potrebovat
Ale s pracou by som nespekulovala, ale normalne povedala pravdu ona je pozitivna?je to vo vynimkach zase ludia neblaznite ved nie je stanne pravo.

drzaopica
9. jan 2021

@lasina tak si vytlac ten papier kde je to uvedene ako vynimka.Co viem policajti skor dohovaraju ako davaju pokutu

ivangeline
9. jan 2021

Veľmi nepravdepodobné, že by zastavili a aj keby, tak môžu jej to jedlo zaniesť aj oni.. 🤷😅😁 Aspoň usetris cestu.

monkasponka
9. jan 2021

@lasina mna by len zaujimalo tá nočná hodina od jednej do piatej rána všade som to hľadala či to naozaj platí a nikde som to nenašla. Je to naozaj tak? Mne sa zdá že to platilo len v prvom zákaz vychádzania.

tanapeta
9. jan 2021

@monkasponka stačí pozrieť relevantné zdroje, keď ťa to zaujíma https://www.slov-lex.sk/domov

smitjan
9. jan 2021

Myslim, ze mozes ist kludne, nevidim v tom problem, ked nema nikoho. A ani nejako nezastavuju, len ozaj znacky, ktore su od daneho okresu vzdialene aspon teda u nas tak zastavili co som pocula.

hopsadobrandejsa
9. jan 2021

Bod č.8 Obmedzenie sa nevztahuje na cestu za účelom starostlivosti o blízku osobu alebo príbuzného, ktorý je na takú starostlivosť odkázaný a cestu späť.

Pripajam ti aj link: https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/

Nic blizsie uvadzane nie je co sa tyka okresov. Ak je tvoja kolegyna odkazana na tvoju pomoc, ano mozes ist.

Ak mas obavy, vytlac si ten zoznam vynimiek a zober so sebou ak by prislusnici PZ SR chceli byt prilis mudri. Dohodni sa s kolegynou, ze jej nakup prinesies pripadne nech je pripravena cez telefon policajtom potvrdit, ze je odkazana na teba aby si jej doniesla nakup.

Lockdown je jedna vec, neopodstatnena buzeracia zo strany policie druha. Ziaden strach, neporusujes ziaden zakon a v opatreniach sa nic nepise o nutnosti akehosi pisomneho potvrdenia za ucelom donasky potravin pre blizku osobu 😉

lasina
autor
9. jan 2021

@hopsadobrandejsa to je dobrý nápad zavolaj jej, akurát nerozumie ani slovo po slovensky, trosku rozpráva anglicky, vie iba po baliansky😁

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lasina
autor
9. jan 2021

Budem mať navarené jedlo v aute, aj nákup, tak snáď to bude ok.dakujem pekne za rady