Pozeranie televízora a žmurkanie

mihaja
16. dec 2013

Ahojte dievčatá, už tu síce bola téma ohľadom televízie a detí ale nedočítala som sa tam či môže tv aj škodiť myslím po fyzickej stránke. Môj prcek pozerá rozprávky v telke alebo na pc. Niekedy minimálne, ale niekedy aj 3-4 hodky denne. Je to hlavne vtedy keď nemôžeme von (zlé počasie, choroba..) a keď potrebujem niečo urobiť-variť... Teraz som si všimla že žmurká a dosť si pretiera oči. Aký máte na to názor skúsenosti?

luba28
16. dec 2013

@mihaja aj mna bolia oci a sucham si ich ked som dlho pri pc,alebo tv,...je to normalne u kazdeho cloveka,si myslim,...

mihaja
autor
16. dec 2013

No jasne ak sa dlho pozera tv bolia oči to aj mňa, len by ma zaujímalo či sa mu môže kôli tomu trebárs zhoršiť zrak alebo či to žmurkanie nemôže prerásť do zvyku.

luba28
16. dec 2013

@mihaja ked bude velmi blizko tak moze,alebo moze zacat skulit,...kamoskin syn nevidel dobre a preto zacal zmurkat a zaostrovat si tak,...isla s nim k ocnemu a ma teraz okuliare,ale moze to byt len docasne,...inak nezmurka ????

cikyta
17. dec 2013

@mihaja Aj moja dcerka žmurkala pri sledovaní TV , alebo PC.....neskôr žmurkala už aj počas hry.....a napokon nám na očnom zistili očnu vadu a musíme nosiť okuliare. (Nebolo to sledovaním obrazovky, bolo to vrodené (teda v našom prípade získane urazom z pôrodnice. Astigmatizmus) , len pri sledovaní obrazovky sa to prejavilo, ukázalo ☹ )

zuzba
17. dec 2013

My sme to riesili pred 2 tyzdnami ocka ma nastastie v poriadku podla ocnej to bola alergia,dostali sme kvapky a pomohli.

cikyta
17. dec 2013

A ešte chcem dodať....nemávali sme to stále. Možno tak 2 krát za rok v trvaní 1-2 mesiacov (približne)
Zvalovala som to na alergiu a kvapkala rôzne kvapky do očí. Nechcela som si pripustiť problémové očká ☹

lienkad
26. jan 2014

@mihaja Ahoj mi máme presne tento isty problem ale malému to trvalo asi tak 5-6dní a teraz už tak velmi nežmurka no ideme na očne preistotu...Ako ste dopadli vy?Bojím sa
@zuzba
@cikyta

lienkad
26. jan 2014

@mihaja Ahoj mi máme presne tento isty problem ale malému to trvalo asi tak 5-6dní a teraz už tak velmi nežmurka no ideme na očne preistotu...Ako ste dopadli vy?Bojím sa
@zuzba
@cikyta

cikyta
26. jan 2014

@lienkad utorok máme kontrolu na očnom po 4 mesiacoch nosenia okuliarikov ☹ odkedy ich má...nikdy nežmurká.

mihaja
autor
26. jan 2014

No ja som zatiaľ na očnom nebola, zarazila som tv a pc. No samzrejme nie uplne, ale pozera tak 1hodku denne aj to len tv ten počítač predsa len asi škodí viac si myslím tak ten mu nezapínam vôbec. A žmurká menej v niektoré dni vôbec tak ešte uvidíme čo a ako.

mihaja
autor
31. jan 2014

Tak žmurkanie nám uplne prešlo. Telku teda pozerá, pc vôbec to som zakázala. Tak žeby fakt z toho pc?? Neviem, hlavne že je to preč.

tina1979
29. apr 2017

@cikyta
Ahoj , pisala si , ze ste zmurkali a potom vam diagnostikovali astigamtizmus. U nas to bolo naopak, uz rok mame okuliare a teraz zacal zmurkat. Riesila to dako ocna ? Preslo to, ked ma okuliare ?

cikyta
30. apr 2017

@tina1979 ahoj...áno, prešlo to s okuliarikmi, no nastupil další "tik" .... a další a další...vždy sa to obmienalo, až som začala mať miestami podozrenie na taurettov syndrom.... no chvala bohu, už je klud a dobre 🙂 (klop klop)

tina1979
1. máj 2017

@cikyta a povedali vam z coho ma tiky ?

cikyta
1. máj 2017

@tina1979 nič nikto nezistil konkretne. Okuliariky sice máme, ale to je všetko.... samé to prešlo 🙂