Poznáte prášok na zcelenie dierok na tričkách?

Ahojte maminy, z casu na cas sa mi vyskytnu dierky na detskych bavlnenych trickach, teplakoch...... su malinke - asi pustene ocko - skoda vyhodit, lebo tricka su pekne neznicene, oblubene.... zasit sa to moc neda - resp da, ale je to zbytocne potom vidno. Raz som pocula o nejakom prasku, ktory sa nasype na odev s dierkou a tusim sa to prezehli a ta dierka sa zceli. Viac o tom neviem. Mate s tym prosim nikto skusenost ? Viede poradit , odporucit ? Da sa to riesit aj nasivkami - ale obcas tie miesta na nasivku vhodne nie su - a na tricko, ktore stoji 3€ sa mi nasivka za 1,5 kupovat zrovna nechce - najme ak je ich viac...... Vdaka za radu.
L
ichbinich
14. okt 2013
Tie dierky sa robia pri prilis silnej mechanickej namahe, aj pri prani. Teda prpgram na silne znecistenu bavlnu napr. toci casto. Alebo sa s vecami perie nejaky zips, co sucha a derie.
Ja tie dierky zvycajne zasijem, ale extra vela ich na pradle nemam... Mne to je jedno, ze to potom pripadne vidno...
O tom prasku som este nepocula, to znie super, "just like magic" 😃
janielikk
14. okt 2013
Poznam to, ale nie je to tak, ze sypnes, ozehlis a je to, podklada sa to este kuskom latky. Takze napr. na tricku uvidis, ze je hrubsie v mieste opravy. Ak je to len ocko, da sa to pekne chytit jednym stehom a moc neutahovat, aby ti namiesto dierky neostala jamka. Podla mna jednoduchsie aj lacnejsie je pretriet ocko z opacnej strany lakom na nechty, najlepsie priehladnym.
lullaautor
14. okt 2013
dakujem za info - s tym lakom to asi vyskusam 🙂 fakt je ten. ze ak by sa tam davala dalsie latka - bolo by to asi dost vidno. tak je to vyriesene -ocka zasivat . ci podlakovat.. 🙂)
jalucija
14. okt 2013
@janielikk ako sa vola ten prasok prosim ta a kde by to mohlo byt k mani?
petraxy6
14. okt 2013
@jalucija ten prášok býval v Neckermane. treba v takých tých katalogoch pohľadať 🙂
jalucija
15. okt 2013
@petraxy6 dakujem Peti
janielikk
15. okt 2013
@jalucija mali by ho mat aj v galanterii, alebo drogerii, skor asi to prve 🙂
jalucija
15. okt 2013
@janielikk dakujem
katulkaaa24
15. okt 2013
@lulla v galanterke maju nažehlovacie pásiky ,volá sa to pavučinka.Stojí to cca 0.10€ meter a je to úžasná vec.Z druhej strany na dierku priložíš,zažehlíš a nič nie je vidno,kedže na tej páske je lepidlo-ktoré sa žehlením roztaví. 🙂
martini
8. feb 2014
nie je presne to čo ty hovoriš, ale toto som našla:
www.supermend.co.uk

Začni písať odpoveď...

Odošli