Poznáte význam môjho zvláštneho sna?

ivuska36
27. okt 2016

Ahojte, nie som z tych, ktori pripisuju snom velky vyznam, mozno aj preto, ze si ich malo pamatam 🙂 Dnes v noci som mala zvlastny sen, z ktoreho mam stale divny pocit, tak ci sa tu nenajde niekto, kto sa mozno trosku snom rozumie.
Snivalo sa mi, ze som sla odniest kolace na jednu svadbu, sadla som si do zadnej lavice, ze budem sledovat obrad, bola to romska svadba, ale prislo len par ludi oblecenych v ciernom, medzi nimi aj nejake deti. Ani neviem ci prebehol cely obrad, ked som sa zrazu rozpravala s nevestou (tiez bola v ciernom) ze ma este dcerku 4 rocne dievcatko a ze sa stratilo, tak som ju povzbudzovala, ze sa urcite najde, ze ho ideme hladat. Tak sme sli, ked som zrazu isla ulicou a oproti mne clovek v ciernom niesol akoby vesiak s ciernym obalom na saty a pokyval mi hlavou na znak, ze dievcatko uz nasli mrtve ☹ v tom som sa zobudila.
Tak fakt neviem, co si mysliet, ale za vsetky komentare k veci dakujem.

gladys_07
27. okt 2016

ahoj, snom sa veru velmi nerozumiem, ale tiez mavam tazke sny, z ktorych som cely den "nesvoja". Dnes do rana sa mi napr snivalo o babatku s odtatou hlavkou...niekedy zavidim ludom, co si sny nepamataju.
Niekedy som sa snazila si cez snar vylozit, co to malo znamenat, ale bolo to vsetko take vseobecne, nic nehovoriace, ze som sa na to vyprdla 🙂
Mala som kolegynu, ktorej ked som povedala, co sa mi snivalo, vedela celkom dobre triafat, co prave riesim v zivote, osobne veci, aj ked sme az tak blizke neboli. A presne to sny podla mna su - veci, ktore nam zo dna ostali nevyriesene, alebo boli tak okrajove, zanedbatelne, ze sme im nevenovali pozornost (rozhovor ludi v autobuse, clanok v novinach), si mozog v noci spracovava, a potom sa mi snivaju take kraviny.
Keby som mala za kazdym mojim snom hladat nejaku vystrahu do buducnosti, asi sa do dvoch mesiacov zblaznim, s tymto vysvetlenim sa mi zije lahsie ;)

mihula
27. okt 2016

@ivuska36 myslím,že niekto prebera tvoje štastie a závidi ti nieco.Skus sa zamysliet nad tým hlbsie/stastie neznamenaju iba peniaze-patraj dalej/ak na nieco prides,daj vediet

ivuska36
autor
27. okt 2016

@gladys_07 ahoj, dakujem za reakciu. Ja si vlastne tiež myslím, že každý sen má pre každého osobitý význam, ale tento bol práve zvláštny tým, že bol plný protikladov - romska svadba podla ma má mať vela ludí a vela farieb, v mojom sne málo ludí a prišli v čiernom, svadba a hned za tým pohreb, nevesta v čiernom, romka má blondavu dcerku, no proste fakt sa mi to zdá velmi divné a sama sa v tom neviem vysomáriť a hlavne, že to vo mne zanechalo velmi divný pocit ☹ ☹ no možno sa niekto ozve, kto sa tomu trošku rozumie...
Ale inak aj ty máš brutálne sny, veru asi by bolo niekedy lepšie si nič nepamatať...

ivuska36
autor
27. okt 2016

@mihula myslíš???? no pravda je, že sme mali nedávno umrtie v rodine a niekto robil reči, že by malo zostať nejaké dedičtvo, ktoré v skutočnosti neexistuje a asi si myslia, že som si to nechala pre seba ☹ ☹

libawet
28. okt 2016

@ivuska36 sny sú len " upratovanie mozgu ", čo sa deje práve vo fáze REM, kedy je spánok najhlbší a práve tu sa nám sníva, ak sa zobudíme práve v tejto fáze, sen si zapamätáme, inak nie. Takže významy snov a čo sa nám môže z toho stať, sú len také senzácie a skôr veci na odreagovanie sa, podobne ako horoskopy 🙂

markelo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz