Pozor na edici Atlas! Nenechte se nachytat!

nikasa
11. jan 2010

Mile maminky, chtela bych vas upozornit na edici Atlas. Zamestnanci teto firmy zatelefonuji na Vas mobil ( nevim odkud meli me cislo) a ponukaji Vam krasnou hraci deku, hraci karty atd. pro male deti. Samozrejme, ze vam to poslou zadarmo, ale pozor, pak vam budou posilat domu uz balicky, za ktere musite zaplatit. Nelze je vratit, sidlo firmy je ve Svycarsku. Takto okradaji matky na materske. Mam s nima spatnou zkusenost uz z pred 2 lety, tak proto pisu, aby jse se nenechaly nachytat tak, jako ja. Pak budete muset platit stale vic a vic, budou Vam vyhrozovat advokatem atd. Uz to nechci zazit a nechci, aby se vam to stalo taky. Ja jsem se pak uz nedala, pomohla mi diskuse na netu.

janette4
11. mar 2010

ahojte.Baby,na aký email ste im písali?ja som písala na ten,čo som našla na faktúre:
zakaznicke.oddelenie@editionatlas.ch
,ale hneď mi to prišlo späť ako "delivery email" s textom: Delivery to the following recipient failed permanently:.neviem po angl.,ale predpokladám,že to znamená niečo,ako že na takú adresu to nejde doručiť.

zuzik31
23. mar 2010

Janette4: já jsem psala taky na ten e-mail na faktuře a nebyl problém. Všimla jsem si, že za edition ti chybí s.
zkus to poslat znovu: zakaznicke.oddelenie@editionsatlas.ch. Mělo by to jít. Pak dej vědět.

zuzik31
23. mar 2010

Já jsem farmu se zvířátkama taky zrušila. Dětem se sice strašně líbí, ale dávat za 5 zvířátek 560,- je hrozně moc. Poslala jsem e-mail, samozřejmě mi napsali, že jsem se akorát s dalším balíčkem minula, ale že mi to zruší. Tak doufám, že tenhle byl poslední.

lubhomira
29. mar 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť, pred časom som začala odoberať od nakladateľstva Atlas kartičky s mapami štátov. Ale keďže sa cena balíčka každým razom zvyšovala, mailom som zasielanie balíčkov zrušila, na mail mi prišla kladná odpoveď, a teda, že moju žiadosť akceptujú. Sranda ale je, že mi prišiel pred pár dňami ďalší balíček, ktorý som zatiaľ neotvorila 😀 Chcem ho poslať späť, len tam nie je žiadna spätná adresa, respektíve len akási divná do nejakej tramtárie 😝 😀 Neviete mi poradiť, na akú adresu by som to mohla poslať späť? Ani ujo Google mi nepomohol veľmi 🙂 Alebo to nemám vôbec posielať? Neviem.,..ďakujem za rady 😉

simalex
2. apr 2010

lubhomira,
já bych to už neposílala zpět. Kdyby něco, tak jsi nic nedostala. Myslím, že to zasílají běžnou poštou, tak ti nic nedokážou. Mají adresu někde ve Švýcarsku, zbytečně tě to bude stát fůru peněz. Tvoje chyba to nebyla. Hlavně aby ti to nechodilo dál.

Podívej se ještě raději na datum odeslání balíčku a datum tvého mailu. Je totiž možné, že když jim tu fakturu za poslední balíček neuhradíš, pošlou ti upomínku, pak další a budou se ohánět právníkem. To se mi stalo. Ale napsala jsem jim, že jsem nic nedostala, ať dokážou, že ano, tak to nakonec vystornovali. 😉

bufina
19. máj 2010

Ahoj, my od nich bereme zvířátka na statku, doteď to docela šlo, ale asi před 14ti dny mně došel balíček, v něm samý prasata, asi 7 a chcou za to skoro 600, sem si řekla že se asi pos.... Tak jim to budu posílat spátky. Ale stejně, jak by u nich mohl nějakej právník vůbec uspět... Když nám to došlo, tak sem nebyla doma, šla jsem si pak pro to na poštu, ženská mně strčila balíček a nazdar. Nikde žádnej podpis, takže ani nemají důkaz o tom jestli jsme to převzali nebo ne.

kefa288
21. máj 2010

Ahojte aj ja sa pridavam aj mne prisla uvodna zasielka a vo vnutri sek okolo 2eur tak som im zavolala bolo to cislo do ciech ze si neprajem aby mi posielali zasielky...a mam klud.

danus1026
11. jún 2010

Dievčence, nič im neplaťte ani neposielajte zásielky späť. Ja som posielanie zásielok zrušila mailom, odpovedali mi, že ale nemám všetky zásielky uhradené. Odpísala som im, že som si objednala iba prvú zásielku a tú som uhradila. Nič iné som si neobjednala a teda to ani platiť nebudem. Na to mi odpísali, že som to mala zrušiť. O tom som ale nevedela. Potom som si na nete prečítala, že sú to podvodníci a sumy za zásielky stále zvyšujú. V Čechách o tom bola aj relácia Občanské džudo, 7.3.2010 a tam radili, že ak od vás nemajú podpísanú zmluvu (a to nemajú) a zásielky vám nechodia doporučene, tak nemajú žiadny dôkaz, že ste ich prevzali. Netreba nič rušiť ani posielať späť, treba nereagovať. Akože vám nič neprišlo. Mne sa začali vyhrážať právnikmi, vraj im musím zásielky neotvorené vrátiť. Tak som im napísala, že už sú slávni v Čechách, že môžem zariadiť, aby boli slávni aj na Slovensku. Len nech mi skúsia poslať nejakú upomienku. A dnes mi odpísali, že všetky prípadné upomienky mám považovať za bezpredmetné. Takže na nich treba urobiť bububu. 🙂 V tom Občanskom džude dokonca hovorili, že na súd to v žiadnom prípade nebudú chcieť dať, lebo by museli zákazníkovi vrátiť peniaze, ktoré s nimi pretelefonoval a aj poštovné, ak mi zásielky vracal.

bufina
11. jún 2010

@danus1026 To máš úplnou pravdu, na soudě by ani opravdu neměli žádnej důkaz že jsme vůbec něco od nich dostali. První dvě zásilky přišly opravdu super, to jsem ráda zaplatila. Byly tam velký zvířátka a spousta věcí k tomu. Cena byla i s poštovným do 300 kč. Pak jak jsem už psala, přišly ty prasátka, to jsem ještě nezaplatila a během tří týdnů došel zase další balíček. Byl tam vlk, lasička, jazevec a liška a knížka. Zvířátka měla tak max. 6 cm a cena 567 kč. to ať si strčí někam. Celý by to mělo tak hodnotu 200 kč a to možná ještě přeháním.

evina313
15. jún 2010

pridavam sa k zlej skusenosti s nimi. prevzala som asi 3 balicky kariet, 2 som vratila. samozrejme ma atakovali upomienkami, x krat som s nimi volala a "spolupracu" som zrusila. nakoniec to co som si nechala som zaplatila, ale druhy krat im zlozim telefon, nech by ponukali hocičo. Inak tie karty su krasne, maly ich ma velmi rad, ale skutocne za tu cenu nestoja.
takze moja skusenost - bacha na nich 😉

chlebusova
29. júl 2010

Ahojte, práve som sa zaregistrovala, lebo vaše odkazy ma veľmi zaujali. Aj ja som objednala kartičky poznávam svet a o ďalšie už nemám záujem. Neviem však telefónne číslo do Čiech na zrušenie. Prosím vás o napísanie toho čísla. Ďakujem veľmi pekne.

bufina
29. júl 2010

@chlebusova ahoj, tel. číslo je 281 021 933. Nebo e-mail: sluzba.zakaznikum@editionsatlas.ch

barcaldine
29. júl 2010

ahoj,
mna by zaujimalo ako pridu na telefonne cislo? Mne volali na slovenske cislo asi pred troma dnami, uz som aj suhlasila telefonicky ze ano mam zaujem, ale nastastie ma prerusilo a nic sme nedohodli. Teda dufam. Ak pride nieco postou ani to neprevezmem. Este ze som nasla tuto diskusiu.
mne volali z cisla 420 222 550 317

bufina
29. júl 2010

@barcaldine Tak to může být třeba jestli jsi někde nevyplňovala nějaký přiblblý kupony v obchodě, nebo tak něco. Ti to většinou mají pro další reklamní účely a pak ti chodí kdoví co, i když telefon asi zase někdo nikam neudává. Těžko říct. Když ti něco dojde, pošli jim to zpátky. Já jsem byla s prvníma dvouma balíčkama spokojená, ale pak mně fakt chodili maličkatý zvířátka za neuvěřitelný prachy. Ať si to strčí někam.

barcaldine
30. júl 2010

jj, to je pravda, mozne to je , clovek niekedy nieco vyplni a potom uz ani nepamäta kde a co. 😖 verim ze to moze byt pekne ale za takuto cenu nam netreba ziadne zvieratka. 😀 Snad teda daju pokoj.

atrami
6. aug 2010

Tieto firmy sú prepojené tzv. jedna banda. Ja som sa raz nechala namotať na predvádzaciu akciu na robot. Hodil sa malý mal 4 mesiace. Prišla pani predviedla, odovzdala, nestál za nič tak som ho predala za pár €. Odvtedy pravidelne raz za mesiac niekto otravuje 😠

marecek4
18. aug 2010

tak my jsme měli pony klub,pohádky,a ještě cosi dřív-zrušeno bez problémů a teď beru malému kartičky a doufám,že to bude taky v pohodě-jen když jsem vracela zásilky,tak se to někde ztratilo a došla mi upomínka-napsala jsem,že jsem zásilky vrátila a byl klid

mrnosek
11. okt 2010

Díky holky ,doufám že už mi to přestane chodit,pře 600,-měsíčně je už fakt hodně

mimikuku
16. okt 2010

musim sa pridat k tejto teme, taktiez som naletela karickam, kotre si aj sama doma vyrobim.......... 😠 , patelky co nekreslia a koala? neidentifikovatelny medved velkosti hracky z kinder vajicka..no sklamanie...........a stale len otravuju a otravuju............. 😒 ....no hroooooooooza

bufina
16. okt 2010

@mimikuku Je to strašný, první zásilky za málo peněz super, ale pak... Chodily mně zvířátka. Na začátku fakt krásný velký, koníci, kravičky a dokonce poslali i takovej hrací koberec na kterým je namalovanej statek, jezírko atd. pak když podražily, tak sem teda čekala že konečně pošlou ty domečky, stáje apod... Přišly prasátka, slepičky, to už bylo dost ubohý a nakonec poslali vlka, lasyčku. Tak teda nevím jestli mám malé na ten koberec postavit lasyčku mezi slepice a vlka mezi krávy.... Už bych si od nich nic neobjednala.

mimikuku
16. okt 2010

@bufina presne tak stale to posielali naschvaaaaaaaal tak aby to nebolo skompletizovane tak ako to ma po spravnosti byt..............my sme mali tie karticky pre rozvoj,,,farby...prsty - malicek, ukazovak. atd..........najpr poslali malicek---asi 4 zasielka prstenik, 1 faarbu k tomu a plno dalsich nekompletnych kariet - ktore mozno budu davat celkovy zmysel po 5 tich rokoch zasielanie - uuboheeeeeeeeeeeeee..je to ciste zdieranie mamniek a vobec sa mi to nepaci ako niekto na to moze mat zaludok fuj 😝

bufina
17. okt 2010

@mimikuku Mně v poslední zásilce došli právě ten vlk, lasyčka, tchoř a ještě cosi. Zvířátka měli velikost asi tak 5 cm, ještě k tomu byla knížečka a chtěli za to 600, celý to muselo mít hodnotu max 100 kč. A vzhledem k tomu že se to jmenuje Zvířátka na statku, tak to s tím vlkem a lasyčkou trochu nechápu. To musel vymýšlet nějakej magor.

lienka2602
17. okt 2010

Ahojte, aj ja mam s nimi tiez velmi zlu skusenost. Najprv poslali velky balicisko za malu sumu, neskor zacali chodit za nejakych 7 eur, to som este uhradzala. Potom mi zacali posielat smiesne mini balicky s par kartickami( za 19,90eur), ktore su totalne o nicom, slubovali, ze dieta ich nerozkuse, ze su pevne, ze nesmrdia a je to presne naopak.. Balicky som zacala posielat spat. Aj ked som poslala pisomne zrusenie, balicky vchodili stale, uz som ich prestala vracat spat, ved chodili aj 2x do tyzdna.. Zacali chodit upomienky, potom mi prisla upomienka okolo 38 eur, ze mam zaplatit, tak som tam volala, ze mozem zaplatit na splatky, tak som poslala 10 eur, potom dlhsie nic( povedala mi ze raz za 2 mesiace, ked zaplatim splatku, tak nebudu chodit upomienky) a teraz asi pred tyzdnom zasa upomienka, ze mam zaplatit 39,80. Neviem, kde na tie sumy chodia. Co mam podla Vas robit? Mam to zaplatit? Ale asi spravim s nimi cirkus a bude...

bufina
18. okt 2010

@lienka2602 A tobě ty balíčky od nich chodili doporučeně? Mně to totiž vždycky pošťačka vrazila do ruky a nazdar, takže ani nebyl nikde můj podpis jako že sem to převzala, proto bych jim mohla tvrdit, že mně nic nedošlo.

lienka2602
18. okt 2010

Tiez mi to chodilo obycajne, vzdy som si to nasla v schranke..

mataharyy
18. okt 2010

Ahojte,
nečetla jsem celou diskusi, ale těcho firem je hodně a protože jsem dělala tel. operátorku pro pár z nich, tak bych ráda upozornila že jakmile dáte tel. souhlas, je to jako podepsat smlouvu 😅 Ale u každé telefonické objednávky je možnost do 14 dní bez udání důvodu vše zrušit, uvádí se že je možné zrušit telefonicky, ale vřele doporučuji vše řešit písemnou formou, aby jste měli něco v ruce a úplně nejlepší je poslat zrušení poštou doporučeně a pak případně mailem, kde uvedete podací číslo. I za předpokladu že firma je v cizině, tak musí mít zástupce v dané republice a když ne, tak můžete normálně poslat žádost o ukončení i mimo zemi v jazyce ve kterém jste objednávali 😉 Tak snad jsem trochu pomohla, jináč za sebe doporučuji operátora požádat aby zavolali později a danou firmu/produkt si nejdříve najít na netu, neb operátorovi jste naprosto ukradený i když jsou na vás hrozně hodný, za každého kdo jim dá souhlas mají peníze 😉

mataharyy
18. okt 2010

A ještě jedna věc, pokaždé když vám někdo s něčím podobným zavolá a je to hrozně výhodné a supr... tak za tím na 99% bude nějakej "podraz" malejma písmenkama u první dodávky... 🤐

januska26
3. nov 2010

Vsetkych upozornujem...strasny odrb, nic nechcite, mne dnes volali, uplne som pocula, ako klame...A citala som si niekde na nete, ako strasne vela ludi oklamali...a vobec neviem, odkial mali na mna cislo....?

mataharyy
3. nov 2010

Telefonní čísla jsou k mání všude, když někde souhlasíte s tím aby vaše údaje použili pro další marketing atd. (to jsou ta malá písmenka, co jen málo kdo čte 😉 )

mimikuku
26. nov 2010

@lienka2602 ahoj ako si to vyriesila s tymi kartickami?