Pozor na informácie, ktoré nie sú lekársky podložené

marelica
18. aug 2008

Ahojte, maminky, som pediatrička a zároveň nastávajúca mamina. Pri hľadaní kočíka a vhodnej výbavičky som narazila na túto stránku len pred nedávnom. Bohužiaľ sa mi podarilo "natrafiť" na niekoľko nepodložených informácií a názorov, s ktorými ako lekárka nemôžem súhlasiť (napr. nebaľte bábätko do perinky, ortopedické vyväzovanie bedrových kĺbikov je zbytočné, dieťatko môžeme nechať sedieť aj pred dovŕšením 6 mesiaca, chodítka-pavúky nie sú nebezpečné apod.) . Preto Vás chcem poprosiť, aby ste sa v záujme svojich bábätiek, všetky informácie, ktoré môžu mať významný vplyv na ich zdravie, radšej prediskutovali so svojim pediatrom. Ak k nemu takúto dôveru neprechovávate, bude lepšie, ak ho vymeníte. V krajnom prípade pomôžu stránky, ktorých garantom je lekár.

dididi30
21. aug 2008

erika aj ty si niekde na blizku? alebo si bola? 😀 .....ja sa necudujem,som tu uz 3 roky a pride mi to normalne 😀 , akurat teraz neviem pochopit, ze doma su nehorazne horucavy a deti na hlavach capice a v perinkach ci zavinovackach, plus na vrchu deka, hm......a nas maly bol len v kratkych bodinkach a ci mu nieje zima 😖 😠 , no ja nie, ze keby byvali v annglicku tak by inac vraveli, no nie? 😀 😅

erikasadek
21. aug 2008

ja som niekedy davnejsie zila v anglicku a pracovala som s nimi , takze velmi dobre poznam ich menatalitu, nedostavaju zaklady od vlastnych rodicov , tak ako oni samy mozu nieco vediet, vlastnu kulturu tiez nemaju vsetky svoje tradicie zapreli, a teraz sa hladaju vlastnu identitu, ale to je uz ina tema.

zajo79
21. aug 2008

zavinovacka je nato dobra, aby sa babovi priblizilo prostredie z bruska... niektore deti su "soknute" ked zrazu niesu v stiesnenom prostredi, tak su viacej placlive a spokojnejsie su ked su zabalene v zavinovacke.

dididi30
21. aug 2008

erikasadek, fu ha ,zalozme ju , pokecame 😉 😀
zajo ja som za priamy kontakt , telo na telo..... 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sirinka
21. aug 2008

takze vlastne zavinovacka nahradza matkinu naruc... 😕

dididi30
21. aug 2008

sirinkaj az ma zamrazilo, ja si ho podrzkam rada na rukach 😵 😉

sirinka
21. aug 2008

dididi30 ja tiez, podla mna babatko potrebuje citit svoju matku, nie kus latky.

ako moze perinka, zavinovacka priblizit prostredie z bruska? v brusko bolo v embryonalnej polohe, v perinke je rovne... v brusku pocuje bit matkine srdce a citi ako dycha, v perinke je samo... no neviem...
nie som proti perinkam, ale tvrdit, ze pripomenu babatkam brusko mi pride neprimerane

erikasadek
21. aug 2008

dididi preco nie ja som za.

kiwuska
21. aug 2008

sirinka, tu nejde o nahradenie matkinej naruce ani o polohu ale o velky priestor do ktoreho sa babetko zrazu dostalo, jemu ten stiesneny priestor pripomina bezpecie z bruska. mne s to zda celkom mozne. ale ani ja som ich nebalila stale do zavinovacky. mali iba taku tenku najma na noc kedze su novembrovi a vbyte bolo chladnejsie

erikasadek
21. aug 2008

kvoli tomu sa dava vankus vola sa cocoon dieta sa do neho polozi ma to formu akoby bol v maternici matky , je to pomocka ktoru pouzivaju aj v nemocnici pre skoronarodene, su stym vyborne vysledky, male babo sa neciti dobre zrazu vo velkej posteli, ked uz tak koliska na zaciatok.
myslim tym dieta ma polohu ako v maternici matky,

sirinka
21. aug 2008

erikasadek ten vankus vyzera byt zaujimavy, nevies, kde by sa dal zohnat alebo aspon zhliadnut? vo vyhliadavaci mi to nalo len podlozku cocoon, ale tiez zaujimava

dididi30
22. aug 2008

ahojte baby, sak je jedno kde je babo, len nech mu je dobre, aj ked ja som zastancom koza na kozu 😀

erikasadek
22. aug 2008

sirinaka neviem musela by som sa nato blizsie pozriet , najviac sa pouziva v nemocniciach, ked budem mat cas tak sa ti nato pozriem.

ivet100
22. aug 2008

ahojte,ja som za perinku,u nas bol v nej maly baleny 3 mesiace pocas celeho dna,az na nejake vynimky,ale v kazdom pripade na nom bolo vidiet,ze sa tam citi lepsie ako len tak noseny na rukach alebo polozeny v postielke,dokonca aj vecer zaspaval len v perinke,ked bol ulozeny v postielke bez perinky,tak sa stale budil,lebo mu rucicky behali kade tade.Tak si myslim,ze to zalezi na babetku,ci perinku vyzaduje alebo nie.A vzdy som radsej aj druhych videla,ked maleho drzali v perinke ako ked ho ponasali ako maciatko. 🙂

zucha
22. aug 2008

😒 perinka nikdy nenahradi tlkot srdiecka mamy, co do porodu dieta poculo 😔 Uznavam, ze v zimnych mesiacoch to moze byt uzitocna pomocka, ale sok nie je asi len zo zimy, ale zo straty ludskeho tepla, neustalych zvukov, ktore dovtedy poculo. To je moj nazor

zajo79
22. aug 2008

v perinke sa obmedzi tzv. ulakovy reflex...to je stav, ked sa babo strhne a rozhodi rucickami...pripadne ho tie rucicky budia. A povedzme si pravdu, ktora mamicka ma babo 24 hodin denne na rukach aby sa babo necitilo soknute z tolkeho volneho prostredia?

Niektore to zvladaju v pohode, niektore nie...a pre tie co nie, tak pre tie pomaha pevnejsie zavinovat. (nie uplne napevno ze mu oci vylezu z jamok 😅 )

A ziadna perinka ani nic ine nenahradi naruc mamy. To nikto predsa tvrdit nemoze.