Práčka so sušičkou v jednom

lulu_lu
29. júl 2013

Ahojte babuľky, potrebujem radu Vás, ktoré máte práčku, ktorá ma v sebe aj sušučku. Uvažujem nad takou. Ale chcela by som vedieť, že ako ste spokojné a hlavne, keď sa to prádlo už suché vyberie, či je veľmi pokrčené? Je lepšie ho vyvesiť na vzduch? Prípadne poraďte konkrétny model a značku.

Ďakujem Vám vopred 🙂

saska.t
29. júl 2013

@lulu_lu mne to neodporucili,vysoka kazivost,kedze je to spojenie vody a vzduch elektriky v jednom,zo susicky uz nemusis pradlo vesat a väcsinu veci ani nemusis zehlit,su krasne vzdusne a rovne,ak ich dobre poskladas, ani nedojdes na to,ze neboli ozehlene.. 😉

lulu_lu
autor
29. júl 2013

@saska.t ani ked kupim drahu zancku ovefenu? Takze radsej zvlast, ale inak susicku odporucas?

veverka24
29. júl 2013

Ja mam zhora plneni fagor. Nepouzivam casto , iba na postelne pradlo lebo mame perinu 2x2 m. Samostatne spotrebice sa mi nezmestili a nemam balkon. Ale som spokojna. Len sa musi okamzite vybrat, lebo tou uz nikto nevyzehli🙂

saska.t
29. júl 2013

@lulu_lu no ja som chcela tiez znackovu,ale samotny vyrobca mi to spochybnil,takze radsej samostatne a odporucam 😀 aj ked v lete susim na terase,v zime v susicke ...

katie555
29. júl 2013

ja neodporucam..mali sme na predchadzajucom byte ( podnajom takze si clovek nevybera) si vezmi ze pracka ma kapacitu cca 6 -9 litrov podla toho aka. A teraz to iste mnozstvo pradla sa tam ma susit..Tak bud musis mat len polovicnu varku (co je trosku asi od veci ) alebo vyprat a susit na 2 krat. Mimo toho take susenie 3 hodiny..Ked uz tak tak samostanu pracku a samostatnu susicku..Ja by som osobne nad kombinovanou ani neuvazovala 😎

kaktusik007
29. júl 2013

@lulu_lu na pracku so susickou zabudni. su na to zle referencie. a uz len to, ze pracka vyperie, ale uz neususi celu napln... a potom ta spotreba...

dakujem, neprosim.

susicka je genialna vec - ale kup si dva spotrebice. pracku, co odstreduje aspon na 1200 otackach, a susicku, co ma energeticku triedu aspon A++ a za susenie minies nieco okolo kilowattu... pretoze ak to bude viac - co pri kombinovvanom spotrebici bude - velmi rychlo ho prestanes pouzivat pre zlu ekonomicku prevadzku....

ja mam susicku, som s nou totalne spokojna, doporucujem. susim v nej aj pocas tychto horucav - pretoze odmietam stat pri zehlicke.... je to dobra volba, ale nie je dobra volba kupovat spotrebic 2v1.

lulu_lu
autor
30. júl 2013

dakujem Vam babulky, akurat, ze budem musiet vymysliet , kde by som napratala susicku, ale nieco vymyslim, takze kombinacia nie, ok 🙂

damianko
30. júl 2013

najprv som mala Whirpool 2v1 práčka/sušička, na 5kg /2,5kg-vydržala mi od 2000 roku pominulý!!!!!ale ,nechcela som to,ale nahovoril ma vtedy manžel,ked o tom možno pred 13 rokmi nebolo chýru,alebo skreslené info....potom som si minulý rok kúpila väčšiu 8/ 5kg vysuší...zn. Candy GO W 485 D Alisé...je super,prádlo je dokrčené podla toho kolko dáš,alebo ako sa s tým nučíš robiť,čo hned pochytíš,jasné,že teplé hned poskladáš,ale košele budeš žehliť,je krásne vonavé,a deťom kupujem veci o číslo väčšie,aby som tam dala aj to,čo sa nepíše ,že dať do sušičky,ale v zásade pogumované nie,lebo sa poničia a zlepia,inak periem aj vankúše a suším...

damianko
30. júl 2013

@damianko tým som chcela len tolko,že kto nemá miesta nemusí sa báť 2 v 1 /osobitne samozrejme lepšie/,ale sama mám skúsenosť,nepíšem to akože mi to niekto povedal....ako tu niektoré mamky,ale 2 práčky so sušičkou som vyskúšala..... 😵

kornelia33
22. aug 2014

@damianko , viete mi poradit konkretnu znacku ? mamina ma mensiu kupelku tak by si rada kupila 2v1 🙂
dakujem

damianko
22. aug 2014

mala som 10 rokov Whirpool agw...už si nepamatám typ našla by som , potom som mala 3 roky Candy a teraz mám na 9 kg prať a sušiť 7 kg 2v1 -je to AEG Lavamat turbo....

sue
7. apr 2015

Ahojte, prosím Vás, chceme kúpiť práčku so sušičkou - musíme kvôli miestu, preto prosím nepíšte, že lepšie je nájsť miesto inde v byte, proste nenájdeme... prosím o typy s ktorými ste spokojné...

+ máme obmedzenie - hĺbka max 57cm...

ĎAKUJEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

majal
22. sep 2016

@damianko ahoj prosím ta ako sa to riesi ked pracka je na 9kg prádla a susička len na 7kg? dakujem za info.

sue
22. sep 2016

@majal jednoducho 🙂 keď doperie, vyberiem časť prádla - aj tak je v každej várke dosť toho, čo sa nesuší v sušičke...

majal
22. sep 2016

@sue aha dakujem, ale ked to dávam rovno aj susit tak musím dat len tolko prádla aby mi to aj ususila, ze? ty más prácku aj susicku v jednom? lebo uvazujem nad tým.

sue
22. sep 2016

@majal áno mám, už vyše roka (od mája 2015). Som veľmi spokojná.
Naša to robí tak, že keď doperie, dajú sa s z nej počas krátkeho intervalu vybrať veci a suší len ten zvyšok...

V lete nesuším, pripadá mi to barbarské :D ...v zime ale takmer všetko okrem spodného prádla, svetrov a podobne... jo...a to čo suším, netreba žehliť 😵 😵 😵 😵

majal
23. sep 2016

@sue tak to si ma potesila, ty mas na kolko kilov tu susicku ? Ale nevies presne kolko kilov tam nechas, asi, ze? uz sa hlupo pytam, lebo nikdy som si pradlo nevazila 🙂, tak teraz rozmyslam, ze ako to mam potom odhadnut, hlavne ked je mokre uz v pracke 🙂 Prosím ta, a aku mas tu pracku, napises mi aku znacku a typ? dakujem ti velmi pekne za ochotu

majal
23. sep 2016

@sue ja by som to tiez potrebovala hlavne cez zimu a v lete ked rýchlo uschne prádlo, tak tiez nebudem pouzivat. to ze netreba zehlit to je na tom najlepsie 🙂

evittam
23. sep 2016

@majal Ahoj, no my sme kúpili sušičku pred 2 mesiacmi - je to úžasná vec a suším v nej už aj teraz-a ver tomu, že ak to raz vyskúšaš tak tvoje predsavzatie, že v nej nebudeš v lete sušiť bude hneď preč. 😀 Ale mám osobitne práčku a osobitne sušičku - aj výrobcovia to viac odporúčajú. Máme značku BOSCH. 😉

majal
23. sep 2016

@evittam dakujem za info, tiez zvazujem ci 2v1 alebo oddelene, vacsinou odporucaju ked je zvlast, len pre nedostatok miesta neviem sa rozhodnut, preto zhanam aj recenzie co maju tie 2v1, ci su dobre, alebo nie.

evittam
23. sep 2016

@majal Môžeš dať sušičku na práčku - my to tak máme - tiež nemáme extra veľa miesta - panelákový byt. 😉 Je tam taký medzikus ktorý sa dá vytiahnuť a tam to vždy pekne poskladáš.

evittam
23. sep 2016
evittam
23. sep 2016
majal
26. sep 2016

@evittam dakujem za foto, si velmi zlatá, inak uz zacinam uvazovat ze to aj my takto dánme, aj ked som sa tomu bránila 🙂

nika3333
2. jan 2018

Ahojte. Prosim Vas potrebovala by som poradit,kupili sme pracku so susickou, asi robim nieco zle,lebo ked vyberiem veci po suseni su este trochu vlhke,takze ich musim aj tak dat na susiak 😕 robim vsetko podla navodu,tak neviem kde je chyba,viete mi niekto prosim poradit? Dakujem