Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

j.a.n.u.s.
2. nov 2009

vypujcim si odkaz od holek z ....odmitnuti ockovani...

http://www.cez-okno.net/clanok/rozhovor-o-vakci... zajimavy rozhovor!

teodorka
2. nov 2009

janus ...docitala som 😕 😕 je to aj moj nazor ...no neviem ako daleko to az dospeje 😕

j.a.n.u.s.
2. nov 2009

teo...muj nazor znas...a to je se vsim....at je to na chripajznu, nebo na priusnice! 🙄

miluska.h
3. nov 2009

ahojte, priznam sa, ze mam trochu strach z tej chripky....bojim sa hlavne o maleho synceka a ked pocuvam spravy, co sa deje na ukrajine, tak mam z toho zimomriavky. rozmyslam nad tym, ze keby to sem nedajboze prislo, ako sa ochranit.... to budeme len sediet doma? my dospeli mozme nosit ochranne ruska, ale co male deticky? ako ich ochranit? ockovanie u mna nepripada do uvahy...

j.a.n.u.s.
3. nov 2009

milu...clovek udela cokoli, aby zustal ochraneny...ale pokud tvuj malicky nema nejake vaznejsi onemocneni(astma, srdicko, atd.) neni se ceho bat! Domaci izolace jeste nikomu neublizila...a jestli muzu poradit...zvyste si prijem vitaminu D!

dgm
3. nov 2009

video kuk tu:
http://jdem.cz/cfwk3

hodne o praseci chripce se dozvite i ve Volne diskuzi v Odmitnuti ockovani.

martimarti
3. nov 2009

Milusko, chce to naopak chodit co nejvíce ven, na čerstvý vzduch, hodně doma větrat, rozhodně se vyhýbat nákupním střediskům a hromadné dopravě, tak nepřijdeš do styku s virem ani ty ani chlapeček, nakupovat, až když nechodí tolik lidí,...a tak 😉

miluska.h
3. nov 2009

janus, co sa tyka toho vitaminu D, pocula som, ze sa moze v takomto pripade zvysit davka. spytam sa na to nasej pediatricky.

marti, nakupne strediska vynechame, to je jasne 😉 hromadnu dopravu nastastie nevyuzivame...

ozaj, myslite, ze by virus mohla zlikvidovat zima? ved o chvilu tu budu mrazy....

martimarti
3. nov 2009

Milusko, většinou se to tak říká, že když je mrazivé počasí, tak se viry nešíří tak rychle, ale myslím, že to by muselo být pod nulou 😒 Ale že by je zima zlikvidovala úplně, tak to myslím, ne ☹

bejbypd
3. nov 2009

neviem ci ste dnes citali rozhovor s odbornickami ohladom prasacej chripky...ale hovorili tam ze media vobec neuviedli co bolo ludom ktori zomreli na ukrajine ze k tej chripke musela byt pridruzena aj ina choroba...ako napr.cukrovka,srdiecko a podobne...ze zdravi ludia sa nemusia obavat a vlastne tam hovorili presne toto co najviac sa otuzovat,vela vitaminov,vraj kyslu kapustu a podobne...no a jasne vyhybat sa masam ludi...no mam trochu strach,ale co uz chripka tu bola vzdy a teraz vdaka mediam je jej vsade plno...co uz no myslim ze odbornici su pokojni a hovorili aj o ockovani ze ockovanie neobsahuje latku proti napr.prasacej chripke cize je viac menej zbytocne no jednoducho som sa tym clankom ukludnila...aj ked tam bolo ze uzavretie hranic s ukrajinou vobec nepomoze lebo s najvacsou pravdepodobnostou je to uz aj tu a za par dni to pravdepodobne vypukne...

petot
3. nov 2009

miluska.h: Vitamín D sa môže krátkodobo bezpečne zvýšiť až na 50000IU denne, po tri dni, napríklad keď sa chystá choroba, alebo je vysoké riziko nákazy. Aj keď ten syntetický D3 by som bral opatrne, radšej rozdeliť na viacero dávok počas dňa, a dieťaťu by som 50000IU nedal. Dlhodobo dospelí môžu 10000IU denne úplne bezpečne, deti predpokladám alikvótne k hmotnosti, povedzme tých 2000IU.

Vitamín D je najlepšie protichrípková prevencia. Spolu s pravidelným zvýšeným vitamínom C, zinkom a selénom.

iinuska
4. nov 2009

ahojte, ja mam obavy, pretoze manzel pracuje v zdravotnictve. ☹

binki
4. nov 2009

v Norsku prý zase vytipovaly jako kandidáta na úmrtí astmatiky s nadváhou a přidruženou nemocí... nevím, co je na tom pravdy, ale prý se momentálně vyskytuje jiná sezónní chřipka, která je právě silnější než H1N1... 14 dní jsem se nemohla vyhrabat z nemoci a podle testů tam H1N1 nebyla...tak nevím, ale byla to hrůza... poprvé v životě jsem byla z chřipky takhle hotová, dostala jsem i kapačku... no a navíc antibiotika, páč jsem samozřejmě měla i další problém... doktor mi poradil Nutroglucan, tak ho jím a je to fakt lepší

helenkasabinka
4. nov 2009

ahojte aj ja sa velmi bojim tej chripky,dnes planujem nabehnut do lekarne a nakupit celej rodine nejake vitaminy a aj ovocie musim dokupit 😔

j.a.n.u.s.
4. nov 2009

..ona se nabizi otazka, co to je sezonni chripka. Chripky kazdy rok mutuji...ta co byla pred rokem-letos neni...a neni od veci pripomenout, ze ty chripky jsou cim dal tim silnejsi...

j.a.n.u.s.
4. nov 2009

binki...koukam, ze jsi vzahranici....

je tu nekdo z ceska? Kdo ji ma, nebo zna nekoho kdo ji ma?

kacena4193
4. nov 2009

Ja mam nakupene Tamiflu do zasoby. Uz asi pol roka. A v lekarni na mna pozerali ako na Majku z Gurunu.

zanulienka
4. nov 2009

caute,my zijeme v espana a tu je veru prasaciachripka dost rozsirena

pink_lady
4. nov 2009

caute ja si nejako neviem predstavit ze pridem do lekarne a pytam si ruska...neviem asi by som sa rozosmiala 😀 ved mozno ma ten smiech raz prejde ale myslim ze casna paniku zatial nie je, ved ked na 46 milionov ludi je stvrt miliona chorych a z toho mrtvych 80 ktory ktovie na co vlastne zomreli...tam /na ukrajine/ su neni ludia az tak odolni, zdravotnictvo zla uroven, podmienky nie dobre /socialne, byvanie, atd/, rolu moze hrat este aj cernobyl /prave po 20 rokoch by sa mozu zacat prejavovat niektore dosledky z oziarenia/... ...a rocne zomiera na chripku tisice ludi

nadhera
4. nov 2009

ruska mam asi dva roky, ked som bola trochu soplikova a maly cerstvo narodeny...tak teraz zuzitkujem ☹ netvrdim,ze sa nebojim,ale co nemame chodit von? mame sa izolovat? nie, ovocie jeme, von chodime. nic si nepripustam. vcera zabery /joj ci markiza?/ redaktori na ukrajine,ziadna panika,ziadne napory v lekarni,ziadne ruska ...a v zdravotnictve zla uroven? neverim,ze horsia ako na slovensku. ved podla celosvetoveho zistovania za nami boli uz len albanci a snad africania . u nas ani neobjednali vakciny, tie co dojdu snad po novom roku dostanu zdravotaci,statnici- uradnici.
zaujimave,ze v cesku sa odmietaju podaktori lekari povinne zaockovat , cim to asi bude. ?

musko
4. nov 2009

nadhera, tým, že je to nová a narýchlo urobená vakcína, že na bežnú chrípku umiera ročne omnoho viac ľudí a normálny človek, s primeranou imunitou bez ďalších vážnych ochorení to musí zvládnuť 😉

nadhera
4. nov 2009

jasne,ved vsetci, ktori zomreli ☹ mali oi ine vazne choroby .

musko
4. nov 2009

nemožeme sa očkovať na všetko, nemožeme žiť v sterilnom prostredí, tým si len ublížime

dejna3
4. nov 2009

možno trošku od veci... ale že by tí ľudia na ukrajine umreli lebo tam je zlé zdravotníctvo a pod.? určite nežijú v stredovekých podmienkach, ako si myslíme 🙄 (aj o nás si niektoré národy myslia, že nepoznáme splachovacie záchody 😝)
a my na SK máme super kvalitné zdravotníctvo, keď v nemocniciach z času načas sú problémy s vodou alebo kúrením?? tak to mám potom strach, lebo asi dopadneme podobne 🙄

veronika13
4. nov 2009

skúste si prečítať tento článok, možno nadobudnete trochu iný pohľad na vec. Je trochu dlhší, ale oplatí sa prečítať dokonca:

http://www.cez-okno.net/clanok/prasacia-chripka...

kotenko
4. nov 2009

taaak a mame tu prvu obetslovakov - rocny chlapcek 😔

krpito
4. nov 2009

kotenko, kde si to čítala ?

bzucinka
4. nov 2009

A uz vidim na sebe ako ma vsetko okolo ovplivnuje... ☹ a popravde bojim sa... nie o seba,ale o nasu malu babulu - rocnu ☹ Najhorsie, ze teraz v case tohto "chaosu" jej lezu asi zubky, mala teplotu a sopli a najnovsie aj kasle ...a ja stale neviem ci so tu len zuby... 😒 boli sme u dokiny, ta ju prezrela..a povedala, ze to budu zubky - sopliky zatekaju a z toho aj kasle...to bolo vcera...ale dnes kasle ovela viac, aj ked teplotu nema (klop klop). Davam jej physiomer do nosteka, odsavam, nalievam cajom...a davam aj Ambrobene sirup. Prave na tom sirupe pise,ze prve 2-3 dni je zvisena tvorba hlienu.Moze ten kasel byt z toho? Nemate nahodou skusenosti? Zacina mi asi sibat z toho... 😖 😎

zuzpolka
4. nov 2009

chudačik chlapček 😢 a jeho rodičia 😔
...tak teraz sa už naozaj bojim! 😔