Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

inkinka
3. mar 2010

som rada, ze sa pacilo 😉 😀, ujo google najde vsetko, aj co som si myslela, ze nemoze existovat 😀

kubaka
3. mar 2010

taky rozumím téměř všemu, manžel je Slovák, ale chybu ve slovenstině nepoznám. MM v češtině ano, je naturalizovaný Čech a psaní ho živí 😀 Ty koncovky Y I v minulém čas sloves máte jinak než my, takže i kdyby v ní byla chyba, tak to nevím.
Ale pokud jde o takový výrazy jako :moje dítě je náchylné na zoči" tak to jsem vedle jak jedle. Je to v tématu Uřknutí - z toho jsem teda taky vedle, je to čistě slovenský pokec.

ale překlepy neřeším, taky myslím rychleji než píšu a pak mi to nestíhá psát... 😅

heleniatko
4. mar 2010

pre pobavenie, moj manzel ma sokoval tymto svojim pisomnym skvostom: "neznamy pachatel ODYSIEL z miesta cinu"... a este sa ohradil, ze ved tam ma byt Y, ze co si vymyslam... 😅 😲 ... (nie, nie je policajt, to by som aspon skor pochopila 😀 )

lilly21
4. mar 2010

Ak su, je to spojene skor s nejakou vyrozou, pretoze je organizmus troska oslabeny a babatko vtedy lyze a hryzie kadeco, comu sa len tazko da zabranit
neviem, ci je lepsia vyroza alebo lyze...

babula90
4. mar 2010

no jedno lepšie ako druhé 😠

babula90
4. mar 2010

baby, pobavili ste ma- inkinka, berenika 😀

dejna3
4. mar 2010

"v čera" 😝 😝 (nejde o preklep)

kolka24
5. mar 2010

ANO je to vizitka každého, čo na ťuká do správy, neriešme to. Učím aspoň na internete nechajme žiť aj ostatných. Mali by sme radšej podporovať, pochváliť každé dielko, je to vizitka toho, 🙂 že konečne sa zaoberáme aj inými vecami než je konzumný život./

vinifera
5. mar 2010

Áaa mám dojem že máme nové užívateľky 😉 .
Kamoška na jednej stránke (artmama) vytvorila tému o pravopise na nete a hodila tam link k našej téme na koníku. A mám dojem že babenky nakukli aj k nám, však kolka?

berenika39
5. mar 2010

kolka, nemělo to přijít do artmamy? my tady netvoříme, my plkáme...a věř tomu nebo ne, i o konzumním životě...nech brouka žít....

babula90
6. mar 2010

vinifera, Ty si hotový špión 😎 😀

murinka
6. mar 2010

víbavička 😖

murinka
6. mar 2010

yntymne miesta 😔

babula90
6. mar 2010

😕 to vážne niekto napísal- yntýmne?

murinka
6. mar 2010

pozerala som si starsie temy a tam som to nasla v nazve 😖

agaven2
6. mar 2010

ja pisem najhorsie .A preklepov. A gramatika nic moc . Zaujimave je to , ze ked pisem na papier tak tam je to dobre napisane .Ale klavesnica ja neviem v com to bude.

ellise
7. mar 2010

toť v Bille jsem narazila na inzerát: " nabýzím psa..."

Filipa půlku svého života jsem prožila na Slovensku, vychodila slovenské školy, teď žiji v Česku, musela jsem se naučit taky gramatiku a mám v tom chaos, zvládnu shodu podmětu s přísudkem ( muži pracovali, ženy pracovaly) ale nejde mi -s, nebo -z na začátku slova ( sleva, zpracoval, ...) ale hodně věcí řeším opticky, když se mi to proastě nelíbí, tak to bude nějaké divné... a hlavně ať žije pravopis ve Windows 🙂

babula90
7. mar 2010

čo si mám myslieť o tomto? 😕
"Ponúkam tovar z Anglicka aj UK" 😀 😀 😀 😀 , nie je to o pravopise, ale musela som 😵

claudee
7. mar 2010

to je perfektné, babula 😀 sa smejem

claudee
7. mar 2010

aj keď sa nad tým zamýšľam UK je široký pojem, zahrňa okrem Anglicka aj iné štáty, tak asi to myslela tak 😕

monkula
8. mar 2010

mne prišiel list zo sociálnej poisťovne, a tam som našla toto: dohoda o vykonaný práce... 😝

babula90
8. mar 2010

claudee, no neviem 😒 , ale vyznelo mi to smiešne, ak sa mýlim, sorry 🤐

babula90
8. mar 2010

tak nad tým premýšľam, ja by som potom napísala, že predávam tovar z UK, lebo to zahrna aj Anglicko, nie? 😉
Ale predávam tovar z Anglicka aj UK je blbosť 😝

murinka
13. mar 2010

vinikajuce

babula90
13. mar 2010

murinka, to mi príde ako z vína odvodené 😀
aj aj som dnes niečo našla, ale už som to stihla aj zabudnúť 😀

iloha
15. mar 2010

a co třeba vymíváme nebo uvydíme ............... 😀

warholette
17. mar 2010

uz ste tu mali toto?
1.Obliekaj sa do farebných vecí, nehambi sa urobiť si doma nejaké roztrhané rifle a pod.Viete aké sú neonové farby???CRAZY!!!Poznáte tie obrázky úst a očí?Volajú sa colorky.Aj tie patria do tohto štýlu. 2.Nikdy nezabudnine na bláznivý make-up a bláznivé doplnky. 3.Účes je tiež dvoležitý!!!Napr. si vyžehli vlasy alebo si urob dva copy proste maj fantáziu. P.S.:Fantázia platí na všetky body v tomto článku. Zatial tolko potom budú aj dalšie. Čawte!!!xD by Tina*baby

😀 😀 😀

veverca
21. mar 2010

...žiadosť o zemnu mena a adresi... 😒

veverca
22. mar 2010

PREDAM DECKY BICYKEL V DOBROM STAVE 😝

cairka
22. mar 2010

u nás dnes na tržnici predávali okrem iného aj SLYPY 😀