Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

salomee
10. jún 2013

@berenika39 No já nevím, ale umývat někoho tabletem, to by se mohl pokazit..paní asi myslela tabletu ( obyčejnou)

berenika39
10. jún 2013

@salomee tabletu? mě to právě vůbec nejde pochopit🙂)))). tabletu mýdla? je to někdy hlavolam 😀

salomee
10. jún 2013

@berenika39 Jo, jde o tabletu mýdla, byla to diskuse, čím mýt novorozence a paní psala, že odjakživa myjí obyčejným tabletem Dove.

berenika39
10. jún 2013

@salomee tak ted už snad definitivně rozumím 😀 . děkuji 😀

haley7897
10. jún 2013

Baby, ja by som bola hrozne rada, keby ste odpisovali .. ked mi napisete koli info a chcete vediet ci uz miery oblecenia, potom foto kde mam danu vec oblecenu - aby ste si to vedeli lepsie predctavit a nakoniec ma uz pytate aj moje miery pre este lepsiu predctavivost a ked vam uz vsetky zelania splnim, vsetko opisujem, vypisujem, meram, zhanam, fotim ... a nakoniec mi neviete napisat jednoduche " oki, beriem" alebo " oki, nechcem" to je tolkoo???

okiiiii, ale na TOTO uz ani moja predctavivost nestaci... 😀 😀 😀

iviatko
10. jún 2013

Tak slovensky narod je taky ze sa rad bavi na tom ze su iny ludia hlupy

salomee
11. jún 2013

@iviatko Příznačné..trefně řečeno formou i obsahem😀.

jaja01k
11. jún 2013

"60 - tka na krku"

iviatko
11. jún 2013

PC 30euro obuté asi 3krát aj s krabicou 😀

ikarkulka
11. jún 2013

TAŽKA NA KOČÁREK 😅 (v textu zmíněno několikrát, takže žádný překlep)

jaja01k
12. jún 2013

"Oční stíny se třpitkami"

aknaj
12. jún 2013

Kedy ta bolesť ucha ústupy :(:(

berenika39
12. jún 2013

😝 Fotění celé rodinky 😝

aknaj
12. jún 2013

Dneska žiadne brušaky Ale vydli v rukach 🙂 odpadavam zo seba ako som sa vydala stale som mala niaku vyhovorku preco nemôžem pomahat

nové vybrané slovo " vydli "
a slovo " niaku, niake, niaka " je stále viac populárne, len asi v zlom význame

😀 😀 😀

salomee
13. jún 2013

Napadli mě zuby .... (malej totiž slyntal) 🙂

berenika39
13. jún 2013

@salomee ted jsem dala ctrl+c 😉 😉 😉

salomee
13. jún 2013

moje!😀..napřed jsem nechtěla, ale pak mi to nedalo, ale pro přesné kopírování jsem to už nenašla😀
@berenika39

berenika39
13. jún 2013

@salomee
strašně slyntá. Napadli mě zuby

jsem to měla ještě ve schránce, alespoň je vidět, že nekecám 😀 😀

berenika39
14. jún 2013

nejčtenější internetový zpravodajský portál idnes.cz

😝 Poslanci začnou svou dnešní schůzy 😝

iviatko
14. jún 2013

Baby chcete mat cez leto ploche bruško?? tak pouzivajte kondomi .... som sa nasmiala 🙂
😀 😀 😀 aj ja sa smejem

domak2
14. jún 2013

@iviatko to obute aj s krabicou mi pripomina, ze vcera niekto pisal cosi ako : ,,Po materskej sa chcem zivit nechtami....atd. '' Uz bolo neskoro, tak mi pomalsie dochadzalo, ale smiala som sa pri tej predstave celkom nahlas. 😀 😀

blovitc120
14. jún 2013

Hľadám sandáločky pre dievčatko číslo 19-násť 😕 😝 😅

blovitc120
14. jún 2013

@aknaj ja ked vidim to "niaky", otvara sa mi nozik vo vrecku. To v zivote necitali nejaky text alebo nechodili do skoly? Ved sa to tak ani nevyslovuje 😝

jaja01k
15. jún 2013

"Tahle my přišla moc vtipná."

aknaj
15. jún 2013

@blovitc120
a hlavne keď to niekto píše vo význame - nejaký - tak to naozaj nechápem, lebo ani fonetiky to tak neznie

ale ja som skôr udivená, koľko ľudí nevie rozdiel v - mi a my - proste len tak to tam bachnem, veď mi asi rozumejú, ale je to skôr naopak, lebo niekedy tá veta má úplne iný zmysel a skutočne je rozdiel len v tom jednom písmenku - i / y

😨 😨 😨

jaja01k
15. jún 2013

"až mi slzyčka ukápla"

haley7897
15. jún 2013

To som dnes robyla ...

to si sykovna... 😀 😀 😀

domak2
15. jún 2013

@haley7897 akurat som to zbadala 😀 a kukni aj podtym 😅

haley7897
15. jún 2013

@domak2 pozriem, kukni si jej blog. a nevynechaj cast "o mne" pod fotkou...

haley7897
15. jún 2013

@domak2 jaaaj, myslis "pisky"??? 😀 to som videla 😀