Prechádzka vonku (korona) s bábätkom.

kikimon88
15. mar 2020

Dobrý deň maminy. Chodíte na prechádzky s bábätkámi teraz, či sedíte vnútri? Moja malá si najlepšie pospí vonku v kočíku na prechádzke... A ešte náročky konečne to krásne počasie. Vnútri mi horko-ťažko zaspí. Ako to riešite tie, ktoré to majú podobné. Ale aj nie, len či chodíte von.

nikyball
15. mar 2020

@kikimon88 veď von môžeš ísť len nie medzi ľudí. A ak bývaš na byte vyhla by som sa výťahu, chytanie kľučiek a podobne

lenka2710
15. mar 2020

@kikimon88 ja mam síce 5rocnu slečnu, ale chodievam na chvíľu von, vonku keď pozriem z okna nieje ani noha, takže včera sa bola trošku okolo bytovky pokorčuľovať a do lesa, okolo rieky, tam kde sa nevyskytujú moc ľudia

kikimon88
autor
15. mar 2020

@nikyball áno bývame v byte. Výťah nemáme. Ďakujem za odpoveď 😊

kikimon88
autor
15. mar 2020

@lenka2710 je to ťažké s tými malými deťmi. A hovorím že náročky to počasie priam volá von. Všade sa píše aby ľudia sedeli doma, tak neviem či je to myslené doslova ale ako...

lenka2710
15. mar 2020

@kikimon88 hlavne sa vyhýbať veľkému počtu ľudí, keď pôjdeš niekde, kde niesu ľudia, nemá ta kto nakaziť! Mala sa zas chystá na pol hodku na korčule, vonku fakt nieje ani nohy! Rovnako ta ale môže nakaziť muž, keď príde z prace alebo z nákupu

catherine1989
15. mar 2020

@kikimon88 aj my sme boli vonku, mám dvojročného syna a to sa proste nedá byť stále len dnu... Snažili sme sa ísť mimo trasy, kde je viac ľudí, a hlavne si daj rúško - hocijaké

dajana555
15. mar 2020

@catherine1989 tie rúška máte vonku stále,alebo len keď idú ďaľší ľudia

catherine1989
15. mar 2020

@dajana555 stále, už v byte sme si ich nasadili, muž držal syna na rukách, aby sa vo výťahu ničoho nechytal (bývame na 12poschodi, takže schody veľmi nehrozia) a ja som otvarala dvere s tým, že som v ruke mala definfekcny obrúsok

catherine1989
15. mar 2020

@dajana555 a keď sme prišli domov, hneď sme sa poriadne poumyvali, oblečenie sme hneď dali do prania, manžel poumyvali poriadne topánky a ja som.aj na vetrovky použila dezinfekciu na textílie. A potom som ešte vydezinfikovala kľučky na dverách

kikimon88
autor
15. mar 2020

@lenka2710 ja som sama doma len s malou už 2 týždne a minimálne ďalšie dva budeme.

kikimon88
autor
15. mar 2020

@catherine1989 ja som aj tak s ňou nechodila medzi ľudí. Vždy len po uličkách sa poprechádzať a domov. Veru nedá sa byť stále vnútri a navyše v byte.

zuzka1008
15. mar 2020

@kikimon88 ja chodim s dievcatami 2r a 9r na prechadzky. Doma by sme zošaleli. Vyhybame sa ludom.mhd.ihriskam..

sense
15. mar 2020

Sme boli v prirode kusok od domu vyse hodiny.... von mozes len.nie kde sunludiapokial nie ste v karantene

kikimon88
autor
15. mar 2020

@catherine1989 moja malá má dva mesiace takže u nej rúško nehrozí. Výťah nemáme.

deedol
15. mar 2020

robime to zhruba ako @catherine1989, maly ma tiez 2r, neda sa byt stale doma.

katulienkax
15. mar 2020

@catherine1989 paranoja toto uz

zuzap33
15. mar 2020

@kikimon88 moje deti sa tiez vonku hrat

momoqui
15. mar 2020

@kikimon88 mas balkon? Daj na balkon. Prechadzky zakazane nie su, ale len tam kde nie su ludia. Najlepsie les - priroda. Ziadne zgrupovanie, debatovanie. A pozor na vytah schody atd ... najlepsie s ruskom tam

miskahryzka333
15. mar 2020

Jasne ze chodime aj bez rusok ved preto idem von na vzduch ,ked budem nieco dostat aj tak to dostanem.A je nemyslitelne sediet 3 tyzdne len doma ,ved potom vyjdeme a nalepia sa na nas vsetky bacile sveta.

deti95060810
15. mar 2020

však vyhľadaj si také miesto ktoré nie je frekventované... aj na sídlisku isto také miestečko - ulice nájdeš.... kdeže sedieť doma v takomto krásnom počasí. Len nezgrupovať sa - o to ide.

tortelinka
15. mar 2020

my chodíme, s dvoma chalanmi by sme zošaleli. Ale len do lesa a na miesto kde nikto nie je

miskamilka
15. mar 2020

Tuto otazku si kladiem aj ja. Mohli by sa k nej vyjadrit radsej lekari, tu na MK ma sice kazda z nas nazor, ale ktovie ako to je naozaj. Logika mi hovori, ze kde nie su ludia, sa nemozme nakazit. Cize prechadzky osamote by mali byt ok. Preco ale potom maju taliani uplny zakaz vychadzania? Ziadne prechadzky osamote. Tak ja neviem, tiez s tym bojujem.

anjika44
15. mar 2020

Vraj virus sa udrži vo vzduchu pol hodiny. Takže ked predtým na ulici niekto kašlal, možem ten virus chytiť,,,aspon tak predpokladám...bola som na prechádzke vo štvrtok, dva dni uplne doma, snes na balkone, byvame na siedmom poschodí, predpokladám, že tak vysoko virus nevyletí, na vynesenie smeti si beriem ruško

ajka0207
15. mar 2020

@miskamilka hlavne taliani to "nevedeli vydrzat" a aj tak sa s niekym stretavali, bozkavali, objimali.

lucinka1988
15. mar 2020

@kikimon88 samozrejme, sme vonku každý deň- v prírode bez ľudí..

lucinka1988
15. mar 2020

@miskamilka stačilo si pozrieť dnešný prejav profesora Krčméryho, mne to síce zdravý sedliacky rozum hovoril hneď, on mi to len potvrdil- áno chodíme každý deň von do prírody a aj budeme chodiť- a tie matky, čo pozerajú z okna a večer píšu statusy na FB v našej skupine, ktorá je založená pre obec, kde bývam- na to nemám slov. Ale čin viac ľudí ostane doma, tým lepšie sa tým druhým bude prechádzať v prírode..Toto nebol útočný komentár na Teba, len sa mi hodilo zareagovať na príspevok, kde píšeš o tom, že treba pocit názor odborníka. To jednoznačne, lebo tie dezinformacie, čo sa šíria internetom, no comment

eliska13
15. mar 2020

@kikimon88 D vitamín a slnko potrebujeme von chodíme každý den nebála by som sa tak toho

eliska13
15. mar 2020

@lucinka1988 je to veľmi múdry človek.On zavrel školu ešte týždeň predtým ako všetci ostatni

lucinka1988
15. mar 2020

@eliska13 áno a ešte sj zdôraznil, že vírus prežije vo vzduchu možno 10min a maximálne mu znemožňujú vonkajšie podmienky prežitie, teda šanca, že sa niekto nakazí na vzduchu len preto, že tadiaľ išiel niekto nakazený pred pár minútami je mizivá...Niekoľkokrát zdôraznil, ako je potrebný čerstvý vzduch a slnko a ako je kontraproduktívne sa prechádzať v lese a v prírode s ruskom..A ako toto všetko hraničí u niektorých ľudí so sociopatiou.Ja sa s ním absolútne stotožňujem..Dnes som videla mamičku v lese kde široko ďaleko neprejde živá duša, ktorá mala na sebe rúško ( to by som ešte pochopila) a cez kočík natiahnutí plastenku proti dažďu a cez to plienku- dnes je u nás nádherne jasno..🤷‍♀️

eliska13
15. mar 2020

@lucinka1988 tak ľudia nie sú na takúto situáciu zvyknutí a každý sa boji.,ale príde mi to ako davová psychoza, akoby všetci stratili zdravý rozum