Prečo je dnes všetko iba o peniazoch?

18. mar 2023

Preco su v dnesnej dobe vsetci zamerani iba na peniaze? Ako to ze nikoho nezaujimaju aj ine hodnoty? Vsetko je predrazene a kazdy chce hned zbohatnut. Preco je to tak?

viestta
19. mar 2023

@slovakboy z Fica sa komunista nevyklul. Sudruh Fico bol clen KSS uz na vysokej skole a svoju politicku karieru zacinal ako predseda fakultnej organizacie SZM. Po revolucii sa stal clenom SDL, kde sa zgrupili bola "demokratickejsi" odstiepenci z KSS, bol v jej vedeni az do casu kym sa nepohodol s Weisom o deleni funkcii po volbach a zalozil si svoju trucstranu Smer. On ako taky je a vzdy bude iba a len pohrobok komunistov.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovakboy
19. mar 2023

@katka700 viem, je obrovský rozdiel medzi prihláškou a schválením. Je rozdiel aj medzi druhmi patentov napríklad v medzinárodných patentoch Čína už predbehla USA. Ja som chcel povedať tým niečo iné. Za tie desaťročia môjho pozorovania reality nemusím ani poznať kto koľko podal patentov ale stačí vidieť kto koľko vynakladá na výskum a vývoj kto koľko toho vyvinie a zrealizuje a rozšíri do celého sveta. A kto z toho potom profituje. A kto len tliacha aký je dobrý, veľký silný a aké ma zásluhy na svetovom mieri a skutek utek.

annm81
19. mar 2023

Najprv som si myslela, že si len neuveriteľne zatrpknutá žena, ale čím viac prispievaš, tým viac z úbohej úrovne tvojej komunikácie prezrádza, aká si mentálna chudera. Takže odpoviem na tvojej urovni - zmier sa s tým, že si blbá ako tágo, keď tu závidíš učiteľkám, čo nie je nijako extra platená práca. Sama zjavne ani tú učiteľku nedokážeš robiť, hoci na to naozaj nepotrebuješ žiadne špeciálne schopnosti a nadpriemerné IQ. A dokonca si ešte aj taká neatraktívna, že ťa nechcel ani žiadny schopný muž (a to vôbec nemusí súvisieť so vzhľadom, stačí, ako sa asi bežný muž cíti v tvojej prítomnosti).

A zjavne sa pohybuješ v sociálnej bubline sebe podobných, keď nepoznáš ženy, čo by za niečo stáli aj bez svojich mužov. Ja poznám na SK kopce žien, čo sú na svojich miestach len svojim vlastným pričinením. Pravda, nie sú to superbohaté majiteľky firiem (to nie som ani ja) - bežné zamestnankyne vo verejnom sektore (už len preto, že v tej sfére zakladajú súkromné podniky len miliardári).

slovakboy
19. mar 2023

@zoro9836 tie posledne dve vety tvojho posledného príspevku vnímaš ako tvoje kritérium spokojnosti?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
19. mar 2023

@annm81 amen. Vystihla si to úplne presne, Tolko komplexov koľko trieska z jej komentárov, to sa hneď tak nevidí✌️

autor
19. mar 2023

@annm81 v statnej sprave su velmi nizke platy, takze sa tam z mojho pohladu neoplati pracovat a u sukromnikov a velkych medzinarodnych firmach cloveka zasa idu zodrat od roboty, ale zasa zarobi viac. Ani tak dobre, ani tak. Najlepsie riesenie v tejto dobe je naozaj iba podnikat a pracovat sam na seba.

nikolka1986
19. mar 2023

" mier sa s tým, že si blbá ako tágo, keď tu závidíš učiteľkám, čo nie je nijako extra platená práca. Sama zjavne ani tú učiteľku nedokážeš robiť, hoci na to naozaj nepotrebuješ žiadne špeciálne schopnosti a nadpriemerné IQ. " - Toto ženy fakt podporujete? Takéto hlúpe stvoreniatka? 😀 Ako nie každý učiteľ vyštudoval výtvarnú výchovu či čo, sú kombinované odbory, ktoré by si ty ani nedala 😎

annm81
19. mar 2023

@nikolka1986 Ehm... no, máš pravdu, ja som kombinovaný odbor fakt neštudovala. Uskromnila som sa so štúdiom jedného vedeckeho smeru, a poriadne. Ale to nie je témou diskusie. Autorka sa tu tvári, akoby byť učiteľkou bola nejaká podradná práca. Je to normálna práca, ktorú zvládne v podstate každý s priemerným a vyšším IQ. Neviem, prečo sa kvôli tomu cítiš urazene. Si učiteľka, čo sa na svoju pozíciu dostala po známostiach ako tvrdí autorka diskusie a nepochopila si môj príspevok?

nikolka1986
19. mar 2023

@annm81 Vedcov považujú ešte za nižšie sorty ako učiteľov, tak to si veľmi " nepodskočila ". Účelom tvojho štúdia bolo čo? Získať titul a pridávať na MK debilné štatistiky a vyvyšovať sa?

annm81
19. mar 2023

@nikolka1986 Myslím, že si totálne nepochopila príspevok... ale nevadí, nie s každým sa musím vzájomne pochopiť.