Prečo ľudia živiaci sa športom majú deti s nadváhou?

23. mar 2024

Ahojte, prečo to tak je ? Ľudia čo ich živí šport. Súťažia napr vo fitnes, sú tréneri, venujú sa zdravej výžive, dbajú na zdravé cvičenie. Ale detom dávajú kopu sladkého, majú málo pohybu, ako bábätka s nimi nemajú správnu zdravú manipuláciu atď atď. Že proste človek čo u seba dbá na zdravie, aby jedol zdravú stravu, zdravo a správne sa hýbal, precízne cvičil každý cvik. Tak prečo dovolí aby jeho dieťa jedlo nezdravo. Aby z toho málo výraznú nadváhu. Aby necvicilo. Pasivne ho posadza v dojcenskpm veku, vodu za.euky pred samostatnou chôdzou, nosí zvislo kým.nevie samé sedieť.. akoby si nenastuduje ako správne aby sa to bábätko dobre vyvíjalo ale ohľadne seba si vie naštudovať že zle cvičenie a prevedenie cvikov môže napr ničiť chrbticu. Ale ohľadne bábätka si nenastuduje. Prečo to tak je ? Prekvapuje ma to u takýchto ľudí. Fitnesakov a fitnesky, trénerov a trénerky, športovcov atď

autor
23. mar 2024

Všimli ste si to aj vy ?

majamat
23. mar 2024

nepoznam takeho clvoeka,a le poznam ludi, so su aktivny sportovci a deti rovnako a su stihle.

1ryba
23. mar 2024

Mne celkovo hlava neberie, ako jeden rodič môže dovoliť aby dieťa malo veľkú nadváhu či obezitu.

autor
23. mar 2024

@majamat ja poznám a myslím aj také známejšie osobnosti vo svete športu. Nebudem menovať samozrejme s ohľadom na tie deti

autor
23. mar 2024

@1ryba tiež to nechápem. Nejaká decká baculatost v nízkom veku okej ale nie extrém.

candii
23. mar 2024

.. keby sa každý staral o seba , je o každého postarané. Nevsimla som si a ani ma to nezaujíma. Nech sa stará každý o seba a svoje deti ako chce.

lizatko1009
23. mar 2024

Konkretuzuj

diewcatqoo
23. mar 2024

Nepoznam z mojho okruhu znamych nikoho takeho, kto aktivne sportuje, ze ma obezne dieta. Celebritky a "fitnessky" nesledujem ziadne, takze tam prehlad nemam.

autor
23. mar 2024

@lizatko1009 čo mám konkretizovať ?

lizatko1009
23. mar 2024

Koho myslíš, lebo ja toto nesledujem

autor
23. mar 2024

@lizatko1009 veď píšem že menovať nebudem s ohľadom na tie deti

lizatko1009
23. mar 2024

Tak ja evidujem nie športovcov, ale taka mikela "infuenserka"

egonsk
23. mar 2024

pre mna je skor niekedy usmevne, ked doktor ma sam diagnozy a nelieci si ich. Uz som zazil zubarku so zlym mostikom a pachnucim dychom, ocneho, ktoremu utekalo oko a ocneho ktory mal brile ako popolniky (a odporucal ludom laserove korekcie), fyzioterapeuta ktory mal choru chrbtcu a nohu, takze si pichava obstreky, vyzivoveho odbornika ktory mal silnu nadvahu, atd...atd..

katka700
23. mar 2024

Poznáš príslovie o kováčovej kobyle čo chodí bosá? Naši predkovia to pekne zhrnuli.

autor
23. mar 2024

@lizatko1009 a s ňou čo ? Nepoznám ale z mojho rýchleho náhľadu jej profilu nemá ani dieťa ani nieje športovec, čiže to nesúvisí s touto témou

autor
23. mar 2024

@katka700 to je pravda ano

janka1011
23. mar 2024

Píšeš to, ako keby to bola svätá pravda a pravidlo. Nie, nepoznám nikoho, kto sa živí športom a má obézne deti. Práveže každý taký svoje deti k športu vedie. Nehovorím, že sa nenájde športovec s dieťaťom plnších tvarov, ale ako vieš, že to dieťa nemá napr.zdravotný problém? Akože nechápem, o čom má byť táto diskusia...

ninusa221
23. mar 2024

Vidno že sa nudíš 🙂

rozculena
23. mar 2024

@egonsk nie každé utekajúce oko sa dá liečiť,a nie každé "popolníky" sa dajú operovať.

milanemila
23. mar 2024

Nie nevsimla som si to 🤷🏼‍♀️ ved napis konkretne, lebo fakt teda neviem o kom je rec a vo vseobecnosti to urcite neplati.
Skor ked vidim v potrovinach rodicov tucnych, tak aj chudata deti maju rovnake navyky a ked im pozriem do kosika, tak mi je aj jasne preco vyzeraju ako snehuliacikovia vsetci 🙈

lianka123
23. mar 2024

Visnovskeho syn?

egonsk
23. mar 2024

@rozculena ved preto som napisal, ze je to usmevne, nenapisal som, ze je to blbe, alebo smutne... lebo clovek na to musi pozriet s nadhladom - tak ako u zadavatelky temy - deti sportovcov, ked maju nadvahu.
Poznal som kedysi babu, ktora sa snazila robit vsetko pre zdravie (a hlavne aj vela cvicit), ale jedla same nezdrave chemicke musli tycinky a wifonky a kadejaku fastfood stravu, pripadne supplementy co dostavala vo fitku. Na jednu stranu davala telu zdravie (cvicenie, pohyb) a na druhu telo travila chemiou...

majamat
23. mar 2024

podla mna sa to neda pausalizovat. sem tam sa niekto anjde, ale vseobecne to urcit eneplati, ako som psiala, poznam aktivnych sportovcov a deti stihle, sportovo zalozene a presne ako tot u bolo spomenute. vidim ludi v obchodoch obeznych s obeznymi detmi.

autor
23. mar 2024

@lianka123 toho som nemyslela a keď som teraz pozrela tak ani nemá nikde aktuálne fotky. A na starších vyzerá ako bežné dieťa

miadi
23. mar 2024

Nic take som si nevsimla ale Ja nesledujem sportovcou ani ine celebrity a to ako drzia dieta a tie detajli co si opisala vobec nemam tušenie kde by som to videla ? To by som musela nejake Instagram profili pod lupou sledovat .ide ti o to ich pochopit ci kritizovat? Mozno na sebe makaju nasilu aby splnali nejaky ideal.. a svoje dieta vnimaju ako dokonale a nechcu aby sa trapilo ako oni v nahanani sa za idealnom dokonaleho tela. Alebo venuju viac casu sebe ako dietatu. Neviem ani ma to netrapi.

majamat
23. mar 2024

ja tiez nei som stihla, ale zas ani extrem este neis som,a j ked som bola. zial ono to nie ej vzdy take jednoduche. existuju aj poruchy vyzivy. moja dcera je stihla.
no poznam babu s nadvahou a jej deti baculate. jej dcera bola kedysi stihla, potom sa odstahovali a potoms a mi stratila z dohladu a teda ked som ju po rokoch videla, mala som dost. mala gulka.
uz koli tomu, ake je pre mna tazke chudnut by som sa snazila dieta do tej fazy nedostat. no niekedy byva aj roupor medzi rodicmi.

kamsoka bola vzdy stihla, pribrala p thu, ale teda tiez to nie je este nijaka extremna nadvaha. jej starsia dcera je baculka od mala. kamoska je vo vztahu s muzom, resp so vsetkymi submisivna, podraduje sa,a j ekd si zafrfle a muz jej dceru krmil nezdravymi blbostami - naucil ju uz ako malu na slaninu a pod. ked jedol, krmol aj dieta.

niekto povie, ez sa mu ma postavit. zial takto to v zivoite nefunguje, ak niekto ma nejake povahove vlasnosti, nejaku osobnost, jendoducho sa z neho nestane iny clovek, ma to v sebe. aj to je dovodom, preco je medzi ludmi taka pestrost ( vseobecne )

liz_lemon
23. mar 2024

mam v okoli rodinu, kde otec je byvaly vrcholovy sportovec, a maju dieta, ktore ma uz slusny nabeh na nadvahu, ale co o nich viem, tak oni su stale niekde vonku, na bicykloch, maju psa, stale vencia, aj to dieta ma sportove kruzky, a co si pamatam zo skolky, tak ked boli narodeniny a pod. vzdy doniesli nieco zdrave, nikdy sladkosti, takze asi maju stravu ok, ale potom nechapem, preco to dieta nie je stihle, rodicia su obaja ok
ja si skor vsimam, ze velakrat zeny, ktore su tiptop, staraju sa o seba, stihle, maju obezne deti, najma chlapcov vidavam

monro
23. mar 2024

@egonsk nie je to k teme, ale Tvoje postrehy mi pripomenuli, ze poznam logopedku, ktora nevie spravne vyslovit "r". Ale deti/dospelych to naucit vie 🙂

lizatko1009
23. mar 2024

Ma dieťa ale prezentuje "zdravú stravu"

aaadkaaa
23. mar 2024

@lizatko1009 mikela keby dodrziavala aspon 10%z toho co prezentuje,tak nevyzera ako vyzera😀aby niekto 3 roky vkuse chudol a bol den odo dna vacsi...😅 a jej dieta je zial jej odrazom...