Prečo mám rada Slovensko

etuska
21. jan 2008

Vsade vokol nas su same negativa,takze som sa rozhodla zalozit trosku "pozitívnejsiu" temu.
Skuste porozmýšlať nad tým, prečo máte rady Slovensko 🙂

etuska
autor
25. jan 2008

Co take si pisala?

sharlotta
25. jan 2008

Pisala som basnicky a kratke povedky.
Inak ! Preco mam rada Slovensko- pirohy, bryndzove halusky, klobasy, talcenka, ocot, zemiakove placky, salama, parky, jaternice, pareniaca, karicka, chlieb....jaaaaaaj a ine dobrotky 😝

etuska
autor
25. jan 2008

Sharlottka-idem spat,lebo som hladna a bude sa mi terz snivat o pirohoch 😀 😀 😀 -bru nocku

monkula
25. jan 2008

Bru aj tu etuš...

sharlotta
25. jan 2008

a kysla kapusta.....dobru noc!

etuska
autor
25. jan 2008

Dobruuu zienky 😵 😵

monkula
25. jan 2008

a kapustnica... 😵 😵 😵
Ozaaaj, v poľsku nepoznajú vyprážaný syr s hranolkami a tatarku nemajú len majonézu... 😝 😝 😝

lenka78
26. jan 2008

Ano,tatrka a treska!!!To je tiez nezabudnutelne! 😀 Mnam

sharlotta
26. jan 2008

Hej, hej, nas kamarat Poliak to ma strasne rad, sa na to tesi, ked pride na Slovensko. 😀 A tatarku asi nemaju nikde len u nas a v Cechach, nie?

melory
26. jan 2008

lubim slovensko lebo uz v nazve ma lasku .....s"LOVE"nsko 😀

sharlotta
26. jan 2008

😀 Melory, alebo prachy -l ove.... 😀

melory
26. jan 2008

alebo to zlucime, laska k prachom 😀

sharlotta
26. jan 2008

No, dufam, ze az tak plytky narod nie sme.... 😕
Inak, minule ked sme isli z BA domov, obchadzali sme cast dialnice cez Rajec, to bola tiez nadhera.Vzdy ma prekvapi, aka je ta nasa krajina krasna 😵

etuska
autor
26. jan 2008

To hej 🙂 Sharlottka-ta stranka,na kt.si dala link je super 🙂

nanyka
26. jan 2008

Slovensko je krásna krajina 🙂 , pohostinní a dobrosrdeční otvorení ľudia (väčšinou 😉 ) ..
na druhej strane by si Slováci mohli odpustiť závisť a malomeštiactvo - za to som sa veľakrát zahanbila 😔

a najviac som hrdá na tradície a zvyky, niežeby v iných krajinách nemali, ale oveľa oveľa menej..tie my máme ozaj nádherné..hoci sme my doma nepraktizovali veľa zvykov, plánujem mnohé zaviesť 😀

a vonku mi najviac chýbala bryndza ..milujem bryndzové halušky 😝 😀 .

luminkasp
26. jan 2008

tatarka je aj v spanielsku 😀 , ale bryndza ee a straaaaaaaaaaaaasne mi chyba

monkula
26. jan 2008

luminka, a je aj taká dobrá, ako tá naša? 😀 😀
sharlotta, prvý raz stretávam človeka, čo má kamaráta rodinu Poliaka..
ja mám muža napoly Poliaka, sú to skvelí ľudia, neuveriteľne patriotistickí, rodinní a pohostinní. A páči sa mi ,že veľmi držia pri sebe bez ohľadu na to, či sú dvaja v cudzej krajine, alebo ich je milión...

sharlotta
27. jan 2008

Mokula, moj brat a vtedy este priatel byvali a pracovali v Anglicku a byvali s dvoma Poliakmi a ja som tam bola tiez mesiac a pol. Aspon som sa trosku naucila po Polsky 😀

langkofel
27. jan 2008

Preco mam rada Slovenko?
Vzdy ked sa vraciam "domov" na Slovensko si spievam v Blave, "rodny moj kraj, so vsetkych najkrajsi..." A naposledy mi vyhrkli slzy ked som mojej dcerke povedala, tak a uz sme na Slovensku...A mala, "ideme spievat Rodny moj kraj?", Hoci to jej rodny kraj vobec nie je...
Som hrda na moju dcerku, ze ovlada slovensky jazyk lepsie (zatial) ako jazyk krajny v ktorej sa narodila a v ktorej zije, som hrda na to ze som slovenka a nikdy sa to nezmeni...

etuska
autor
27. jan 2008

🙂 to je fajn,ze dcerka vie aj po slovensky.kolko Sloveniek zijucich v zahranici svoje deti ani svoju rodnu rec neuci 😒

lenka78
27. jan 2008

Ja strasne milujem fujaru,cimbal,pistalocku a ten krasny pocit,ked vystupite na horu a vidite tie krasne konciare Slovenska.Este keby sa zapalili Janske ohne a dievcence s mladencami spievali z konciara na konciar.To by som chcela niekedy zazit.No to sa uz nekona...

lenka78
28. jan 2008

Moja svagrina zije v Nemecku a momentalne jej kocka mixuje.Ked ma jednoduchsie slovo,tak povie v nemcine alebo slovencine.Prave sa uci rozpravat,ma rok a pol.Manzela ma Nemca.

ikke
28. jan 2008

preco? pre horalky 😝 😝 😝

a este pre dobrych ludi v mojej rodine a naokolo...
keby boli tieto dve "veci" inde, stacilo by mi zajst na slovensko tak raz za dva roky 😕 hmm, ja asi nie som patriot 😔

inak bryndzu si mozte spravit zmixovanim fety a kyslej smotany 😉

emjee
28. jan 2008

ikke a kofola?

ikke
28. jan 2008

bez kofoly prezijem... na rozdiel od mojho holandskeho manzela 😀

etuska
autor
28. jan 2008

a co tak typicke slovenske remeslá???-venuje sa niektorá z Vás niečomu takému??? 🙂

nanyka
29. jan 2008

bryndza chutí ako bryndza len keď je to originál..my sme si vonku kupovali tzv. "liptauer käse", no bryndza to rozhodne nebola..môj švagor so sestrou chodia na sk autom, aby si sestra mohla nakúpiť + švagor si obľúbil naše pivko..tak pol kufra je len to 😀 a to majú slávne pivo heineken či amstel..ale vraj máme oveľa lepšie 😎 .

maso
29. jan 2008

Ahojky, no Slovensko mam rada preto, lebo som sa tu narodila 🙂
A tiez mam rada nase hrady a zamky a vela miest ako Kosice, Piestany, Topolcany, Bratislavu. Mam vsak rada aj prirodu od ihlicnatych lesov na vychodnom Slovensku az po Dunajsku nizinu.
A potom jasne, ze kofola (podla toho vyberame, kam sa pojdeme najest alebo si len sadnut 😀 ), bryndza a vsetko mozne z nej a strapacky a aj horalky. Hoci mam rada aj plno inych jedal, napriklad ceskych alebo aj pizzu alebo spagety, francuzske syry dobru cokoladu, kde nerozhoduje, ci je to Tatiana alebo Merci 😀

ikke
29. jan 2008

hmm, tak ale ani ta bryndza v beznych slovenskych obchodoch uz nie je moc original... 😒
jedine uplne cerstva bryndza zo salasa je original, musite ju ale kupit este predtym, nez ju daju do sacku/celofanu , v ktorom rychlo zosmradne 🤐

lenka78
29. jan 2008

My kupujeme v polskom obchode v Irsku ser Favita,vraj je to bryndza,no...aj tak lepsie ako nic,lebo vo Francuzsku sme ani to nemali.
maso,neviem ako si to myslela,no Merci Francuzi nepoznaju a s Francuzskom to ma spolocne len asi nazov.Asi to vyraba Rakusko?
ikke,pripomenula si mi salase,hmmm,milujem asi vsetky vyrobky,su fakt nenapodobitelne.I ked po prichode z Francuzska sa mi korbaciky zdali prislane.
Ked varim,tak velakrat mi chyba nasa udena slaninka.V Irsku vobec neudia a vo Francuzsku len trosku.Raz jedni zhanali udene koleno a francuzsky masiar sa zamyslel,hm,aj to by sa dalo... 😀 😀 Ku tatarke pridam este nasu horcicu,ta nam casto chyba k cudzokrajnym parkam.No keby tak spisske alebo viedenske parocky boli aj vonku.
Kazdy narod ma nieco super,no nasa domovina je hlboko v nasom srdci.Az mi slzy vyhrknu,ked uz vidim brekovsky hrad,v pozadi chemlonsky komin a vstupujeme do mojho rodneho mestecka.Je to hlavne o rodine a o ludoch,ktori tam ostali a mame ich stale radi.