Prečo niektoré predávajúce neposielajú na dobierku?

bucinka82
15. jan 2012

Chcela by som sa Vás opýtať prečo neposielate na dobierku produkty o ktoré maju ludia zaujem, ved kde mám potom istotu že ak niekomu pošlem peniažky na učet že mi ten tovar aj pošle. Alebo ako to vlastne tu funguje?

jasminet
15. jan 2012

a kde mas istotu, ze ked ti posle na dobierku a ty to na poste vyplatis, ze v baliku bude naozaj to, co si ocakavala? 😀 😀 😀

baby neposielaju preto, ze to kupujuce nepreberu a musia potom platit 2x postovne, cize su este stratove

bucinka82
autor
15. jan 2012

@jasminet Aha dva krát poštovné to som nevedela, tak potom ako to poslať pripadne si nechať poslať ?
Koľko stoji dobierka?

jasminet
15. jan 2012

@bucinka82 ja posielam peniaze dopredu na ucet, ale davam dobry pozor komu, ake ma hodnotenia a podobne... tu na mk velmi nenakupujem, zriedkavo, hlavne na mimibazare.
neviem kolko stoji dobierka, nikdy som tak neposielala. skus si pozriet cennik slovenskej posty.

bucinka82
autor
15. jan 2012

Som tu nová takže netušim ako to tu chodí. Lebo ja by som si aj kupila,no neviem sa dopatrať k najlepšiemu spôsobu vymeny tovaru medzi mestami. A slovenská pošta ma taku stranku asi ako aj jej služby 😀
@jasminet

jasminet
15. jan 2012

@bucinka82 http://cennik.posta.sk/ baby po pripisani penazi dopredu na ucet posielaju baliky/listy doporucene.

bucinka82
autor
15. jan 2012

😒 posielať peniažky dopredu niekomu a čakať či sa dožijem balika, asi neezistuje najlepší spôsob ☹

ikke
15. jan 2012

@bucinka82 niekedy sa mozes dohodnut na poslani zalohy vopred na ucet (vyska zalohy je vacsinou asi 2x postovne, aby predavajuca mala istotu, ze ak balik nepreberies, ona nebude stratova) a zvysok vyplatis pri preberani dobierky 😉

bucinka82
autor
15. jan 2012

@ikke ani to nieje zlý napad, diky

zuzikkaa
15. jan 2012

@bucinka82 treba si vzdy predavajucu skontrolovat ci a ake ma hodnotenia...vacsinou natrafis na spolahlive maminy co sa nemienia obohacovat,ze ty zaplatis a ona nic neposle...ale su aj podvodnicky 😒

ale presne ako pise ikke,,ze ked sa bojis ci ti vobec po zaplateni nieco pride tak sa da dohodnut aspon ze uhradis postovne tam aj spät aby nebola stratova ak nahodou balicek neprevezmes

ja som zatial na podvodnicku nenatrafila,,a dokonca ani nebol problem tovar vratit ak nahodou nezodpovedal poisu ci nesedela velkost...vzdy sa da dohodnut,len zalezi na forme komunikacie 😉

mimave
15. jan 2012

ja som baby tiez predavala veci, nie ale tu na mk, posielala som aj dobierky, ale tiez sa mi stalo, ze baba neprebrala, ale to nie je dovod preco by som neposlala znova, ludia su vselijaky, bola to smola, ale nebudem uz posielat dobierky preto,lebo to strasne dlho trva vsetko vypisat a s dietatom na rukach to je fakt uzasne, musite uznat. a hlavne teraz v zime, ked su naobliekane a ty mas na poste stravit 15minut a viac... takto mam vsetko pripravene a len hodim balik tete za okienko, zaplatim a utekam. a inak naozaj je vsetko len o dovere, ked niekto chce, oklame ta ci je to dobierka, alebo nie...

martina2001
15. jan 2012

@bucinka82 jednoducho to hráš na dôveru, ja tiež celkovo nerada posielam dobierkou, ale už som aj poslala. Viem že veľa báb tu ma problém s tým že ich nepreberie prijímateľ. Ja osobne tiež radšej platím prevodom a aj tak platby preferujem.

lubina
15. jan 2012

@bucinka82 Je to o dovere:treba si pozriet hodnotenia predavajucej, tie by mali hovorit, ci je doveryhodna. A k dobierke. Postovne je dost drahsie, ako ked sa posiela vec ako doporuceny list (to sa da do 2 kg vahy balicka) alebo ako normalny balik.

bucinka82
autor
15. jan 2012

Budem vyzerať ako uplný blbec ale kde si mám pozrieť tie hodnotenia?
@lubina
@mimave

lubina
15. jan 2012

@bucinka82 ked si otvoris profil predavajucej su tam aj Hodnotenia. Kazda kupujuca totiz moze napisat aj hodnotenie a neda sa to zmazat, takze aj tie negativne tam ostavaju.

bucinka82
autor
15. jan 2012

@lubina , super dakujem Ti, verim že pochodím dobre, čiže sa to dá aj naopak? že predavajuca ti napíše že spolahlivá kupujuca?

lucia.kl
15. jan 2012

@mimave ja ke´d idem posielať na dobierku, tak už idem z domu zo všetkými potrebnými tlačivami vypísanými, čiže aj podacím lístkom aj šekom a strávim tam toľko isto času ako by som strávila keby som len poslala obyč balík..

@bucinka82 keď is klikneš na inzerát o ktorý máš záujem, tak v pravo hore nad veľkou fotkou máš foto predavajúcej, koľko má inzerátov, od kial je a počet hodnotení... tam si to vieš pozrieť..

lubina
15. jan 2012

@bucinka82 da sa to aj tak, aj ze kupujuca napise, ze super predavajuca a aj predavajuca, ze super kupujuca. Baby si to aj navzajom posielaju, ked urobia obchodik, co sa im pacil (ale aj ked je niektora nespokojna, tak da hodnotenie, aby upozornila ostatne).

bucinka82
autor
15. jan 2012

Tak toto som netušila, začína sa mi to páčiť. Určite dám vedieť ako som pochodila a cca dobierky je koľko? je to na vahu či objem? do tých 4-5 kil je to asi aká suma pri dobierku. Dakujem ste naozaj zlaté
@lubina

lubina
15. jan 2012

@bucinka82 doporuceny list (do 1 kg) je obycajne 1,30 ale ak to iste posielas na dobierku je to cez 3 eura

bucinka82
autor
15. jan 2012

@lubina aha a ked je to niečo ako napr. stolička, autosedačky, že to musí byť balík, vtedy ??? 🙂

poleva
15. jan 2012

ja si prečítam hodnotenia a už podľa písania s mamičkou vidím a cítim že je seriozna,je ochotná ,premeria vždy odpíše
tipy takého jednania,pošlite mi to a to ,na dobierku mi nemáme účet,sú vymyslené bludy a viem že tá osoba je neseriozna.a ešte ked je neregistrovaná a nevie ani pozdraviť a rovno na drzovku 😒

nelinka0401
15. jan 2012

@bucinka82 ahoj.záleží na váhe.do 2kg je to ako list a od 2kg vyššie ako balík 🙂

lubina
15. jan 2012

@bucinka82 no ja som najvacsiu vec predavala buginu a vtedy mi na poste povedali, ze to moze mat max 15 kg.Potom su extra tarify.Ale taketo veci to je najlepsie na osobny odber, aby si to kupujuci aj mohol pozriet.Tak sa predide aj problemom.

mimave
16. jan 2012

@lucia.kl
@bucinka82 no a este napr. taka vec, ok, papiere sa daju vypisat aj doma, to je pravda, ja som ale naraz isla posielat 4dobierky a bolo to prvy raz, tak som na ne papiere doma jasne ze nemala, ale napr. po peniaze si znovu musis ist na postu. ja napriklad postu u nas v dedine nemam, musim ist na postu vedla do dediny a to mam teda 4cesty busom, kedze auto nemame a je to kvoli jednej veci, tak si to zratam kolko ma vyde cestovat kvoli tomu a uz sa mi to neoplati. aj to ze dobierka je zbytocne draha, no a neviem asi som naivna, ja viem ze su vselijake baby, ale zatial som nemala strach ked som kupovala tu na konikovi, poslat peniaze dopredu na ucet, kupujem len od registrovanych mamin, zatial som sa nejako extra nesklamala. uz sa chystam si ponahadzovat inzeraty aj ja s vecami po malom, tak uvidime ako to pojde s predajom tu 😅

lucia.kl
16. jan 2012

@mimave ja si nechávam peniaze posielať na účet keď dávam dobierku a dobierka je tuším o cca 0,50€ drahšia ako je doporučený balík (list ) a ja sa snažím mať doma vždy dostatok šekov, podacích lístkov a balíkových sprievodok 🙂 a keď nemám, tak sa na pošte predbehnem, vypýtam a v rade potom vypisujem... ale tiež posielam radšej po pripísaní na účet ako na dobierku... 🙂

mimave
16. jan 2012

@lucia.kl to sa da poslat peniaze na ucet? ako to myslis? ze z posty ti to poslu na ucet ci ako? blba som asi... 😀

lucia.kl
16. jan 2012

@mimave k dobierke sú dva druhy šekov - jeden na adresu a druhý na účet - tak si vypisujem tie, čo mi pošta pošle peniaze na účet aby som nemusela znovu na poštu ísť... nás sa vždy pýtajú na pošte ktorý šek chceme...

mimave
16. jan 2012

@lucia.kl aha no tak toto som nevedela. teta mi len hodila do ruk kopu papierov, ze toto si vypiste, toto, toto, este aj toto, sem napiste adresu, sem sem aj sem a ja ze hm dakujem... tak som nevedela ze sa to da poslat aj na ucet, dakujem 🙂

lucia.kl
16. jan 2012

@mimave tak si o niečo múdrejšia, nabudúce si pýtaj také, je to predsa len potom menej roboty 🙂

adriana7
7. feb 2012

@bucinka82 , ja tiež posielam v pohode na dobierku, nemám s tým problém...mne sa práveže nepáčilo, že tu na mk to bolo ako podľa šablóny v podmienkach predaja, že "na dobierku neposielam", veď ona chce predať, tak nech predáva! ja som posielala aj neregistrovaným aj do čiech a zatiaľ som nemala jedinú zlú skúsenosť a neverím, že všetky sme tu hromadne také podvodníčky s ktorými majú ostatné tie zlé skúsenosti. mne príde neseriózne vyberať od niekoho peniaze vopred! za čo? dnes ti pošle na dobierku hocikto hocičo a ja mám práveže zlé skúsenosti s predávajúcimi, ktoré mi na žiadosť o dobierku reagujú arogantne...ja so dobierky vyberám ihneď a na dobierku mám polovicu svojej domácnosti, nikdy som nič nevrátila, ani práčku,ani oblečenie!