Prečo sú rozvody?

janatt
10. sep 2009

...to je otazka? preco vlastne vznikaju? ake su dovody? ako si mozete prestat rozumiet,ak ste si dovtedy dobre rozumeli?

rimmel
10. sep 2009

lebo par ked vznikne problem radsej od neho odidu ako by ho mali riesit..
alebo preto lebo dopustia svojimi cinmi ci necinmi aby sa odlubili ...
rozvod je lahostajnost a nevera v manzelstvo..

az na vynimky ci extremy

zuzidr
10. sep 2009

pretože ludia nemajú čas a nechcú rozoberať a riešiť problémi..... 😅 😕

dúfam,že to nikdy nezažijem,ale mám práve teraz dosť blízku osobu v rodine,ktorá si o to koleduje.....v prvý deň ako nastupovala na VŠ zistila že je tehu s chalanom,s ktorým chodila rok-prvá veeelka láska.rýchlo sa zobrali pre pokoj v rodine a pre klud babiek v dedine,ona pokračovala v dennom štúdiu na VŠ a syna dala varovať jej babke 70ročnej........žiadny vzťah k rodine,k synovy,nič....hoci pred cudzími to bola láska za hrob..... 😅 problémi sa kopili,ona sa sťažovala že muž jej nedáva peniaze,on sa sťažoval že ona za peniaze nenavarí ale kúpi si tričko a lak na nechty....veeelky kolobeh,a bohužial dieťa medzi nimi pendluje jak na špagátiku 😠 😠 😠 😠 😠 myslím že behom pol roka sa rozvedú.....ale stačilo by si sadnúť,porozprávať sa,určiť si priority a do popredia dať zdravého krásneho syna.....ach.... 😠

denisocka
10. sep 2009

lebo sa to stalo trendom 😉

macka01
10. sep 2009

2 ľudia sa neskonale milujú potom sa vezmu ...a nič.Ale ten vzťah treba pestovať ako pred svatbou,robiť si radosti a láskavosti a tak.Ak nie,tak rýchl zistia,že si nemajú čopovedať,...zdá sa im že za plotom je tráva zelenšia,a odrazu sú v sudnej sieni a nevedia sa dočkať,kedy ich sudca rozvedie.Snaď sa takého niečoho nedožijem 😒

nobody
10. sep 2009

vznikají proto, protože se lidi vemou .... nee, 2 lidi, 2 myšlení, změna, stereotyp, problémy, .....

mamutka
10. sep 2009

tisic parov, tisic dovodov a milion verzii ako zlyhat v komunikacii, milion premrhanych sanci o zachranu. no a potom ak niekto podlahne chlastu, hram, a pod a na rodinu sa vykasle uplne, s takym nevykomunikujes nic.

nguyen
10. sep 2009

nobody 100 bodov 😀

bihan
10. sep 2009

Lebo ľudia vstupujú do manželstva neuvážene a neuvedomujú si, že na absolútne každom vzťahu treba pracovať a obetovať pár osobných požiadaviek za účelom "vyššieho" záujmu.

sylvia75
10. sep 2009

nobody tiež dávam 100 bodov... 😉

megi93
10. sep 2009

...aby sa ľuďom ulavilo a začali konečne žiť...

titkovamiriam
10. sep 2009

ja som rozvedena a asi preto co napisala megi 😀 ,clovek do manzelstva vstupuje z idealmi a casom sa nieco poserie a zmeni a ked ani po rokoch sa to neda napravit tak je rozvod lepsi pre oboch. 😀

nnikka
10. sep 2009

neviem...

grettka
10. sep 2009

jeej, tak na tuto temu by sa dalo filozofovat do nekonecna, vsakze?
musim suhlasit aj s nobody aj s bihan..

leniciatko
10. sep 2009

ta je teda ťažká otázka - lebo : MM už nie je ako za slobodna, lebo si niekoho našiel,lebo som si ja niekoho našla,lebo viazne komunikácia medzi nami..... a čo ja viem,alebo mi jednoducho leze na nervy..... 😀

mywiel
10. sep 2009

Ked si kazdy stoji na svojej pravde a mysli si, ze ten druhy sa urcite myli. A ani jeden nie je ochotni urobit krok k tomu druhému a uznat, ze kazdy moze vidiet tu istu vec inymi ocami.

frisbee
10. sep 2009

no keď sa jeden scvokne,snaží sa spáchať sebevraždu a vziať vás so sebou,tak neostáva nič iné,len utiecť a rozvod ☹

mywiel
10. sep 2009

Ja si mysli, ze je to vtedy, ked tie zlé chvile ako hadky atd. prevysia tie dobré chvile, no a laska sa vytrati... 😒

mirka414
10. sep 2009

lebo nie vzdy maju dvaja chut plavat proti prudu 😒 ...lahsie je predsa sa nechat unasat a tym sa vyhnut problemom.

mima1
10. sep 2009

moja kolegyna byvala vzdy tvrdila ze to jej muz robil vsetko preto aby sa rozviedli a ze on bol ten ktory to vsetko sposobil. ja som tvrdila ze nemoze byt vzdy len jeden ten co je zly. vidim to tak ze vzdy su v tom obaja ako manzel tak manzelka. aj ked si chlap najde inu vzdy je daky dovod preco si ju nasiel. zena nieje uz preneho pritazliva lebo sa o seba nestara, alebo sa o neho nestara, sex nevera alkohol no proste tisic dovodov preco sa ludia rozvadzaju. je to smola no ale zivot prinasa aj take veci a vsetko zle je na nieco dobre. a hovorim dalsiu vec: kazdy je strojcom svojho stastia cize....
no zas na druhej strane nesudim ludi co sa rozvedu v niektorych pripadoch je to urcite aj vykupenie pre niektore zeny...

majcik
10. sep 2009

Statistiky hovoria, ze najcastejsou pricinou rozvodov je manzelstvo 😒 😀

A teraz vazne .. tiez sa nad tym rozmyslam, lebo tiez mame nejeden pripad v okoli a rodine ...
Myslim, ze je to dane aj sucasnym duchom a trendom ... sme konzumna spolocnost, ktora je naucena viacej brat ako davat, utekat pred problemami namiesto hladania rieseni.
V kazdom jednom manzelstve su problemy, hadky a nezhody ... ale vzdy zalezi od tych dvoch konkretnych ludi, ci ich vedia a hlavne CHCU riesit.. bez denno-dennej obety to nejde. To konstatujem po 3 rokoch manzelstva...

diddi
10. sep 2009

lebo su ludia sebecki

grettka
10. sep 2009

sebecki... pohodlni riesit... nechaju narast male nedorozumenie na velky problem... a nie su schopni dohody... a niekto to nazyva obetou, niekto schopnostou robit kompromisy, a niekto to vola prisposobivost...

(nehovorim o rozvodoch v pripadoch domaceho nasilia, pretoze to je kapitola sama o sebe)

grettka
10. sep 2009

utiekla mi myslienka a nedopisala som ju "niekto to nazyva obetou, niekto schopnostou robit kompromisy, a niekto to vola prisposobivost.".. a toto dnes ludia robia dooost neradi..

majcik
10. sep 2009

Mozno by bola teraz na mieste otazka, ze?

Co robim alebo spravim ja konkretne pre to, aby moje manzelstvo neskrachovalo?

Lebo urcite mozme kazda (kazda) z nas svoj zivot v dost znacnej miere ovplyvnit ...

diddi
10. sep 2009

...preto,ze zijeme s tym nespravnym....sme tu preto,aby sme nasli tu svoju chybajucu polovicu,ktora by vytvorila s nami celok....takze tie nezapadajuce polovice sa rozpadaju-rozvadzaju

misi33
11. sep 2009

lebo manzelstvo je loteria 🙂

je to proste stastie,ked sa stretnu dvaja taki,ktori dokazu spolu fungovat aj ked skonci zalubenie

podla mna nezalezi na tom ako dlho spolu chodia, aky tam je vekovy rozdiel ....

a myslim si,ze je dobre ze existuju rozvody,kazdy z nas ma len jeden zivot a ma pravo byt stastny a zit spokojne

tak preco sa nicit a zit nestastne????

kto si nepresiel nefunkcnym manzelstvom myslim,ze tazko pochopi,ze ako z velkej lasky moze byt raz rozvod...

najlahsie je sudit druhych 😒

duska1122
11. sep 2009

lebo si niekoho beriete, lubite ho pre to aky je , ale clovek sa casom meni a vy zrazu zistite ze zijete s cudzim clovekom.

katrin21
11. sep 2009

ja si myslim, a aj som prezila rozvod a vidim ludi naokolo... ze je to preto, lebo sme zle vychovana generacia.. teda, aby som sa spravne vyjadrila... nasi rodicia, boli este takí skromnejsi, vedeli viac odpustat, pracovat... my chceme vsetko a hned, nezvladame nezamestnanost, problemy, zospovednost,...
najjednoduchsie riesenie je pre vela( hlavne muzov) rozvod... hrabat si na svojom piesocku., proste nevieme sa uskromnit, a ked hej, tak to konci zle...

dost sa bojim, aka bude generacia nasich deti, ktorí maju odmalicka vsetko.. ako budu zvladat realny zivot... nemusia takmer nic robit, su zvyknuty na isty standard... nechcem sa vratit o 50 rokov spat, ale iste veci vtedy neboli na skodu.

Podla mna sa stavame ogoistickejsi. myslime len na seba a na nase momentalne stastie. to urobil aj moj ex. a ani sa za to nehanbil.