Predaj tovaru cez bazár do zahraničia

skoupilka1
13. dec 2015

Ahojte maminy aj nemaminy, stala sa mi taká kuriózna situácia: Predávam jednorazovo niečo cez bazárový portál - nie cez MK, pretože to, čo predávam nijako nesúvisí s detičkami. Je to jeden malý balíček do 2kg formátu A4. Nič objemné... No ale ozvala sa mi osoba, ktorá chce tovar poslať do Nigérie. Chce si zaplatiť aj poštu. No ja som teda navrhla, že v takomto prípade by som poprosila poslať peniaze na účet a až potom jej tovar pošlem. Neviem, aj tak sa mi to nejako nezdá, tá Nigéria, to je nejaké čudné, nie? Tovar je v hodnote 250 eur bez pošty.Pani súhlasila aj s tým, že mi peniaze pošle vopred. Aj toto sa mi nejako nezdá. Išli by ste do toho, kebyže sa aj Vám ozve takáto osoba a žiada takéto niečo? Poprípade mali ste už nejakú takúto skúsenosť? Ja som teda odpísala, že sa pôjdem v pondelok spýtať na poštu, čo to vlastne bude stáť.

prasiatko30
13. dec 2015

Je tu uz zopar tem s tymto - nie jedna - co chces este k tomu pocut - nigerijsky podvodnici ke uz tema tak obohrata ze sa k tomu uz neda ani nic nove napisat

skoupilka1
autor
13. dec 2015

ďakujem, nikdy a od nikoho som o tomto nepočula...ach jaj jaj, kam tento svet speje....do rit.... 😠

samo_blaho
13. dec 2015

nič neposielaj, veď za chvíľu je možno pani na Slovensku , dáš jej to osobne.. 🙂

bosoriak
13. dec 2015

@skoupilka1 Do buducna, nemusis ist na postu kvoli zisteniu postovneho, tu najdes ceny http://cennik.posta.sk/#
Ta Nigeria je samozrejme podvod.

lulik11
13. dec 2015

@skoupilka1 mne sa stalo nieco podobne, akurat pani to chcela poslat do USA. Tiez poslala peniaze akoze vopred (prisiel mail z banky, ze previedla peniaze na moj ucet a ze banka ich prevedie, ak do 24h poslem na ich mail kopiu podacieho listka). Zacali sme googlit a zistili, ze je to brutal podvod. Skusala to na viacerych; zial na niektorych uspesne. Neslo jej o tovar, ale o prachy. Potom co ludia poslali kopiu podacieho listka, tak z banky prisiel dalsi mail, ze prevadzaju peniaze, ale ze posielaju viac o cca 500 dolarov (lebo ze je to nejake clo a poplatky) a teda, ze mas poslat ten rozdiel spat....