Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Predajca bytu, ktorý sa neodhlásil z trvalého pobytu bydliska

ollynka
26. sep 2018

prosím vás kúpili sme si byt, riadne zaplatili, prihlásili sa na OCÚ ,a le problém je v tom, že tak neurobil aj predajca, ktorý nám byt predal, takže stále má trvalý pobyt už na našej novej adrese. Takže mu do našej schránky chodí poplatok za komunálny odpad na jeho meno , kde už nebýva ale odhlásený nie je . Poštu ktorá chodí bola dohoda že mu budeme posielať po známej. Samozrejme OCÚ tie poplatky neplatil. Takže za rok tam má cez 70 eur za 3 ludí. Vec je taká že nemá TP a tak sa nemôže odhlásiť. Dali sme mu rok na to aby tak urobil. po roku sme ho kontaktovali, mobil nebral, chceli sme ho ísť odhlásiť, manžel si musel v práci zobrať volno, na OCÚ povedali, aby sme tak nerobili lebo bude z neho bezdomovec aj z jeho byvalky a jej syna aby sme sa s ním ešte skontaktovali. Tak manžel zapojil do toho aj realitku ktorá mu vtedy jeho byt predávala a manžel mu napísal SMS s tým že mu dáva lehotu do konca mesiaca, kedže si smetie neplatí. A on mu nadrzo odpísal, že on TP ešte nemá a že sme ho mali už dávno odhlásiť MY. A ja sa teraz pýtam, kde je zákon pre poctivých ludí, ktorý si platia, pretože teraz manžel si bude musieť v práci opatovne zobrať volno, ktoré si musí nadrobiť čo ho samozrejme obťažuje, musíme ísť na kataster vybrať originál LV za ktorý mimochodom zaplatíme 8 eur a potom na OCÚ všetkých 3 odhlásiť,...?????????Čo sa stane ked sa zatneme a neodhlásime, budeme k tomu benevolentný, lebo aj ked je to len 8 eur ja mám za to pre dieťa plnú igelitku ovocia alebo niečo na oblečenie. Prečo ja mám na neho doplácať,..???????????????? obraciame každé euro.

nellita
26. sep 2018

@ollynka odhlas co teba trapi ze bude bezdomovec,chces platit vsetko za neho?

ollynka
autor
26. sep 2018

@nellita a čo všetko??? my si smetie platíme a jemu chodia smeti na jeho meno. ja to za neho platiť nemám prečo. On nás mal upozorniť hned na začiatku že neplánuje mať TP zo slušnosti sa opýtať čo nás to bude stáť, dohodnúť sa, odhlásili by sme ho hned, mna zaráža tá arogancia s akou nám to napísal.

alex49
26. sep 2018

ved normálne chod na úrad, ako si to mala spraviť už pred rokom a zruš mu trvalý pobyt, to je jeho problém že bude bezdomovec

pavucikvet
26. sep 2018

neries 8 eur z katastra. uradne hodiny na miestnom urade su aj poobede. Kto je na LV teraz? Si tam aj ty ako vlastník? Manzel tam ist nemusi. Odhlasit im trvaly pobyt a viac sa nestarat. Jeho postu by som tiez neriesila. Ziadna znama - na obalku napisat, ze adresat neznamy a odniest na postu.

zuzanka.zuzu
26. sep 2018

a nemáte už jeden LV keď ste sa vy prihlasovali na TP? použite ten

methexis
26. sep 2018

Normalne ho odhlaste. Na OU vas od toho odhovarali preto, ze ked nebude mat TP, bude mu posta dorucovana k nim na OU a oni s tym budu mat starosti... tak to radsej nechali na vas. a praveze ked je tam nahlaseny na TP, tak mu prave preto rataju ten odpad, keby tam nebol nahlaseny, tak mu tam ten odpad ratat nebudu, takze by to v podstate malo byt aj v jeho zaujme sa odhlasit.
Btw, na katastri nedostavate original LV, ale len výpis z LV, original by ste mali mat vy u seba myslim.

pavucikvet
26. sep 2018

@methexis ano, len nesmie byt viac ako 3 mesiace stary.

kikuskar5
26. sep 2018

Normalne ho odhlaste. Nam sa tiez byvaly majitel neodhlasil z trvaleho pobytu. Spravili sme to my, ved on raz zistil, ze ma neplatny OP a je bezdomovec, nas to zaujimat nemuselo 😁😇 keby sme boli svine, tak to dame k sudu, kedze mal na to mesiac podla zmluvy a za kazdy den navyse by este platil pokutu, tak moze byt rad 😁😇

methexis
26. sep 2018

@pavucikvet original nesmie byt viac, ako 3 mesiace stary??????????? asi myslis ten vypis.

sif
26. sep 2018

Mali sme rovnaký problém, bývali v neskolaudovanom dome, tak si nemali kde dať trvalý pobyt. Nerozumiem, prečo si v tomto prípade nedajú bydlisko k rodine. To by museli meniť doklady, čo berie čas aj peniaze. Tiež nám došla trpezlivosť po roku, odhlásili sme ich a ostalo im bydlisko iba na mesto. Rodina s dieťaťom, proste nezodpovednosť z ich strany. Stále im chodí pošta k nám, z banky, poisťovne, a pod. Aj keď nie je ich meno na schránke, poštárke je to jedno. Ale mne je to tiež jedno, toto už riešiť nebudem.
Aj tebe navrhujem zrušiť trvalý pobyt a budeš mať pokoj, hoc obetuješ 8€ a čas. Za tie nervy to nestojí 🙂 a to, že budú ako bezdomovci, je ich hanba, nie tvoja...

selena263
26. sep 2018

Odporucam odhlasit cim skor, co ak by mal napr. exekuciu, a prisiel by ho exekutor hladat k vam domov? Budete mat dalsie starosti s dokazovanim, ze tam nebyva.
Toto som napr. nasla v jednej poradni:
- trvalý pobyt má v prípade exekúcie taký význam, že exekútor môže na mieste, kde je predpoklad, že má povinný (dlžník) svoj majetok, vykonať súpis hnuteľných vecí. Samozrejme exekúciou môže postihnúť len majetok dlžníka, avšak môže nastať aj situácia, že by do súpisu chcel poňať aj vec, ktorá dlžníkovi nepatrí a majiteľ (Vy) neviete preukázať, že vec je Vaša. Ak by to dospelo do takejto krajnej situácie, môžete žiadať súd, aby vec z exekúciu vylúčil (ak to odmietne exekútor). Odporúčam skompletizovať si nadobúdacie tituly (bločky, zmluvy) k čo najväčšiemu počtu vecí.

dulkagabulka
26. sep 2018

Trvalý pobyt je evidenčná záležitosť. Ty za neho platiť nemusíš. Sú to jeho dlhy a vymáhané budú od neho. Na úrade, kde sa platia smeti nahlás písomne, že tam nebýva. Ty si svoje smeti platíš. Odporúčam ale odhlásiť ho /aj jeho rodinných príslušníkov/ z trvalého pobytu. Bude mať trvalý pobyt iba obec /bez ulice/.

sissy27
26. sep 2018

@ollynka výpis z LV vybavíš na pošte za pár minút a určite si kvôli tomu netreba brať voľno v práci. Na úradoch sú tiež aspoň jeden aj poobede, hádam nepracujete obaja 24/7, aby ste si tam nenašli čas zbehnúť.
Ak ti je ľúto času a tých 8€, čo máš do toho investovať, tak to nechaj tak ako to je, poštu mu hádž do jednej krabice, raz sa hádam po ňu zastaví alebo budú mať decká do zberu v škole. A myslím, že keď ti prvýkrát zazvonia pri dverách policajti alebo exekútor, že ho hľadajú, tak si veľmi rýchlo nájdeš čas a ani tých 8€ ti nebude ľúto obetovať.

blevka
26. sep 2018

Ale teraz už tuším platí nový zákon proti byrokracii. Už by od teba LV nemali pýtať, ale úrad by si mal vlastníka zistiť sám. Prever si to, nech neplatíš zbytočne.

pavucikvet
26. sep 2018

@methexis zmienujem sa niekde o originaly? predkladany vypis nesmie byt viac ako 3 mesiace stary

methexis
26. sep 2018

@pavucikvet ty nie, ale ja som pisala o originaly, aby si to zadavatelka nemylila, ze to, co dostanu z katastra je len vypis, nie original.

pavucikvet
26. sep 2018

@methexis a ja som ti dala za pravdu a doplnila, ze nesmie byt viac ako 3 mesiace stary... Inak ten zakon o nepozadovani vypisov trestov, dokladov, LV je tusim schvaleny, len si myslim, ze nie je este uvedeny do praxe. ale moze sa na to na urade spytat.

vojkri
26. sep 2018

@ollynka odporúčam hlavne zrušiť mu schránku (ak nie je schránka nie je kde hádzať poštu;)) a tiež na zvonceku zmeniť meno. A ten pobyt by som zrušila.

boborko
26. sep 2018

@pavucikvet určite to funguje. Pracujem na úrade, máme na to portál z ktorého si to sťahujeme.

miku1
26. sep 2018

@ollynka Normálne ho odhláste z trvalého pobytu a basta. My sme tak odhlasovali z domu môjho švagra s rodinou, na obecnom úrade z toho síce neboli 3x nadšený, pretože vedeli, že tým pádom bude mať ako "trvalý pobyt" obecný úrad.

rhonda27
26. sep 2018

Určite odhlásiť!!!! Obzvlášť ak obraciate každé euro. V prípade že na predávajúceho príde exekútor, tak Vám z bytu vezme všetko na čo nemáte jednoznačny dôkaz (účtenky nestačia) že ste kúpili vy.
Slušného občana chráni len on sám. On nemal toľko slušnosti dodržať dohodu, tak prečo by ste mali byť vy na hlupákov.
Zo schránky/ zvončeka odstrániť jeho menovky. Na obálke pre predávajúceho prečiarknut jeho meno a napísať SPÄŤ a ZRUŠENY Trvalý pobyt. Hodiť do schránky pošty, ona to doručí späť odosielateľovi. Dana inštitúcia si ho potom bude sama hľadať bez toho aby Vás otravovala.

fokuska
26. sep 2018

@ollynka Neviem co sa tu teraz rozculujes nad vlastnou chybou. Odhlasit ste ho mali hned vtedy ked ste sa prihlasovali na trvaly pobyt vy. vybavili by ste to za jeden den, s jednym LV, nic by ste nemuseli naviac platit.

To, ze na urade povedia neodhlasujte a vy stiahnete usi, ze dobre neodhlasime, tak to je cisto vasa hlupost.
Treba poznat zakony, svoje prava a povinnosti a dodrziavat ich a nebude nutne vyplakavat a stazovat sa.

marseillefan
26. sep 2018

Pripájam sa... mala si ho odhlásiť z TP, je to len čisto technická záležitosť a bude taký istý bezdomovec ako je teraz, veď u vás aj tak nebýva. Ak si bude chcieť prihlásiť TP inde, tak nech si to urobí sám...

ollynka
autor
27. sep 2018

@blevka nerozumiem tomu, a kto ho odhlási??idem si to pozrieť

ollynka
autor
27. sep 2018

@fokuska a to ako si aj ty predstavuješ fungovanie v spoločnosti, jednoducho nás o to požiadal, bola tam aj jeho partnerka a dieťa, ta nebudem taký prevít a obratom z nich spraviť bezdomovcov. To ako sa zachovali je už druhá vec a riešim to.Koniec bodka.To ako keby som ja niekoho poprosila aby mi dal na čas na zariadenie si svojich vecí a on sa otočí a obratom ma ide zrušiť to čo je aké fungovanie v spoločnosti?????

ollynka
autor
27. sep 2018

@boborko ja by som ťa poprosila ešte raz ako to funguje? Čo mám na úrade prehlásiť? Odhlásiť ho chceme aj jeho byvalku s dieťaťom, ako teda, bez LV?ďakujem moc za odpoveď

fokuska
27. sep 2018

@ollynka Ale ved ty sa tu pytas, ze kde je zakon pre poctivych ludi :D
Zakon bol a je plne na vasej strane.

Okrem toho bezdomovec je ten, kto nema kde byvat a nie ten, kto nema evidovany TP.
Ok, chceli ste byt mili, ale vidis ako ste dopadli. Tak co vlastne chces? Co ti teraz vadi?

ollynka
autor
27. sep 2018

@fokuska keby bol zákon na mojej strane tak ho nemusím na úkor svojho času energie a peňazí chodiť aj s manželom po úradoch a odhlasovať ich.

ollynka
autor
27. sep 2018

@pavucikvet musí ísť aj manžel

eeffka
27. sep 2018

@ollynka zakon je na tvojej strane, v case ked si sa bola prihlasit si mala ich odhlasit, finito. a netrapila by ta posta, exekutori ci ich nedoplatky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli