Predavačka je ku mne nepríjemná

luba555
2. sep 2015

Milé mamičky, aj vám sa to stáva? Napr. predavačka, s ktorou sa nepoznám je voči mne už dlhší čas nepríjemná. Alebo niektorá úradníčka. Možno majú osobné problémy alebo to majú v povahe Ja sa im snažím vyhýbať, pokiaľ sa dá. Ako to riešite?

natalym
2. sep 2015

@luba555 Tak ja Ti poradím. Milo sa jej prihovorím, poviem jej niečo povzbudivé, napr. že má peknú blúzku, alebo že tam má teplo, alebo že tam má veľa ľudí a pod. Ja mám pre takýchto ľudí max. pochopenie, lebo viem aké to je, denne stáť tvárou v tvár cudzím ľudom a koľkokrát by si ich kopol s prepáčením do riti. Vždy sme si napokon našli spoločnú reč. Podľa mňa keď je človek k niekomu milý tak aj ten druhý sa min. bude snažiť. Sú exempláre je ich pár na ktoré to nefunguje, ja mám jednu takú kaderníčku, teda je to kolegyňa tej ku ktorej chodievam. Tá ma vyslovene neznáša. Už sa jej vyhýbam, vždy ma naserie. 😀

marianna_peskova
2. sep 2015

@luba555 Ja mám podobné skúsenosti. S poštárkou. Nielen na mňa, ale i na veľa žien z dediny bola vyslovene hnusná, pritom som jej nič neurobila. Vždy som sa slušne pozdravila a poďakovala. Starosti so mnou nemala, na pošte pri okienku som sa zdržala maximálne tri minúty.
Raz sa ale oborila na moju mamu iba preto, že si dovolila niečo sa jej opýtať. To ma už nahnevalo. Jedna vec je byť nepríjemný na mňa a iné je byť nepríjemný na člena mojej rodiny. Pohádali sme sa, vykričala som jej netaktnosť, s akou s nami komunikuje a ona mne, že som drzé decko (lebo som vyjadrila svoj názor a bola som asi o polovicu mladšia 😀 ). Vyhrážala som sa jej podaním sťažnosti.
Neskôr som sa dozvedela, že mala veľké zdravotné problémy, preto sa správala, akoby sme jej zjedli večeru. Do pár mesiacov na to zomrela.
Poučenie z príbehu: konflikt nie je dobrá možnosť riešenia problému, ale keďže sa odvtedy ku mne správala milo, je to určite jeden zo spôsobov. 😎

0silvia0
2. sep 2015

@luba555 vyhýbaním sa takéto záležitosti vôbec neriešim. Beriem to tak, že je to problém dotyčnej, nie môj. Keď mám náladu, prihovorím sa ako píše @natalym a skúsim preladiť jej zdutý xicht na niečo príjemné. Keď sama nemám náladu, tak sa tvárim zduto a nepríjemne ako dotyčná. Ale vo všeobecnosti sa snažím byť k ľuďom milá, úctivá a príjemná... a ostatné neriešim 😉

bonaqa2013
2. sep 2015

Tiež sa mi stalo, že sme sa s dotyčnou pohádali resp. vymenili názor a odvtedy bolo OK. Jej správanie sa ku mne podstatne zmenilo....

gladys_07
2. sep 2015

neznizovat sa na ich uroven. Ak je na mna niekto hnusny, prepnem sa do "computer mode", ziaden usmev, ziadne vykecavanie, rychlo, vecne vybavit, podakovat, odist a zabudnut. Mysli na to, ze ty sa s nou musis zapodievat len 3 minuty, ona zije s odutou hubou cely zivot.

luba555
autor
2. sep 2015

Ďakujem za vaše odpovede.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria1989
2. sep 2015

@luba555 tiež som nepríjemná 😉

ericocka1999
4. sep 2015

ked mi v obchode niekto lezie na nervy tak tam radšej ani nechodím........... 🙂
a idem tam, kde sú ku mne milí 😎

anjika42
3. sep 2016

Ja som si raz na trhu asi desať minút vyberala kvety - iba očami, nechytala som ich. To sa predavačke nepáčilo, tak som jej odvrkla, že je stará a škaredá ježibaba (tak aj vyzerá) a odvtedy nekupujem od nej nič, ani keby mala 50percentnú zľavu