Predávate alebo si nechávate veci po 1. bábätku?

etuska
15. jan 2008

Neviem,ci uz tu taka tema nebola,no vo vyhladavaci ju neviem najst.

Zaujímalo by ma:Predávate,alebo si nechávate veci po 1.bábu-aj ked planujete dalsie????? 🙂

llumka
23. máj 2009

Ja vecicky predavam,a ked budeme mat druhe budeme kupovat,ak budeme mat malo peniazky tak kupim v mimibazare ved tam su super vecicky za par korun.mozno by som vecicky nechala ale nemam kam,byvame s rodicmiv 3izb.byte.poziciavat podla mne neoplati lebo by znicili a nic by som nevyuzila.teraz predavam a kupujem vacsie,mne to takto vyhovuje.dufam ze nebudem lutovat 😲

a prve dupacky,topanocky,... som nechala na pamiatku 🙂

marika80
23. máj 2009

Ja tiez skladujem vsetko doma. Ked v tych veciach bola taka zlata 🙂 , natrepala som to do tych vakuovych vriec a mam uz 3 a to ma este len 2 a pol roka. I ked si myslim, ze keby som mala druhe babo aj tak kupujem vsetko nove. Ale nechcem to davat prec.

marika80
23. máj 2009

Teraz citam, ze poziciavate veci 😕 No neviem, ci by som sa na to dala. Mozno este nejaku vetrovku a taK ale nieco na normalne nosenie to by som uz asi potom nechcela spat. Ale mozno som nemala este taku dobru kamosku, ktora by mala dieta 😉

anickaajanko
23. máj 2009

predavam
ale pekne kusky si nechavam
planujeme druhe babo takze sa snad este zidu

capy
25. máj 2009

my sme si po prvom vsetko odkladaly. a teraz po druhom odkladam len take pekne pre segru a ostatne sa chystam popredat 😉

alicenka
25. máj 2009

my sme strasne vela veci dostali, prakticky do roka som malej nekupovala na oblecenie takmer nic... vsetko som odlozila pre dalsie babenko a ked odrastie, tak zachovale pekne veci by som rada darovala niekomu, kto to bude potrebovat a tie nepouzitelne vyhodime...

toshi79
5. sep 2012

ahoj, otváram túto tému, lebo potrebujem poradiť. Máme dcérku, narodila sa nám už po dlhšej dobe, snažíme sa, aby mala všetko, čo potrebuje. Nemá plné veci značkového oblečenia, ale snažíme sa kupovať kvalitné veci, aby vydržali aj pre druhé bábatko, ak by sa podarilo. Keď mala naša asi pol roka, oznámila nám švagriná, že čakajú bábo a chcela by náš kočík, že keď sa narodí, už ho nebudeme potrebovať - vysvetlii sme jej, že potrebovať ho ešte nejaký čas budeme 🙂 odkedy však zistili, že budú mať tiež dievčatko, na každej návšteve obzerá čo má naša na sebe, čo sme jej kúpili a či sa to bude hodiť jej. Celkom som z toho na nervy, lebo tiež ma to stojí dosť peňazí, momentálne žijeme len z manželovho platu a mojej materskej a tak som začala veci, ktoré si neplánujem nechať pre druhé, predávať cez internet ďalej, aby sa mi aspoň časť peňazí vrátila a aby som mala na ďalšie nákupy. Nechcem aby to vyznelo, že som lakomá jej požičať, to nie - veci, ktoré som si odložila pre druhé, som jej požičala, či už monitor, vaničku, výbavičku na prvé mesiace... ide mi skôr o dievčenské oblečenie, ktoré malej kupujeme teraz. Ona to berie tak strašne automaticky, že všetko jej dcérka zdedí a ja neviem, ako jej mám vysvetliť, že jej nemôžem všetko podarovať, ale je pre mňa výhodnejší predaj 😒

bets
6. sep 2012

@toshi79
ja by som na tvojom mieste zacala veci postupne predavat a neriesila by som, ci svagrina nieco obzera alebo nie. a ked pride k tomu, ze ta poziada o pozicanie veci, tak jej povies, ze ti je luto, ale veci si predala, lebo si potrebovala kupit ine. pripadne nieco by som si nechala a to jej ponukla na pozicanie, ostatne predala.

lalia2
6. sep 2012

@toshi79 ahoj. no ja mám preééésne ten istý problém. moji švagrovci - manželov brat so ženou - sa stále chvália, ako sú na tom finančne dobre, že si žijú nadštandard, mužova rodina si zvykne dávať dosť drahé darčeky, teda podľa mňa drahé. napr. svokre dali švagrovci na vianoce umývačku riadu, na narodeniny jej dali hodinky za 150 eur a podobne. u nás v rodine sa darčekujeme skromne. minulé vianoce som bola ešte tehu, tak že oni nám idú kúpiť prebaľovací pult. hovorím, že to je pre mňa drahý dar a aký dar prijmeš, taký musíš vrátiť, no oni aj napriek tomu kúpili. svokra sa vyjadrila, že to môžu využiť aj oni potom. keď som bola v ôsmom mesiaci, švagriná, že nech si pekne všetko odkladám, že ona to potom všetko podedí. tak akože neviem, keď sú na tom tak finančne dobre, ako sa stále chvália, tak prečo chce moje vecičky. teraz čo bola naposledy u nás, tak že už vie, čo nám kúpi na vianoce - trojkolku pre malú. akože hovorím, že načo taký drahý dar. a ona na to - "no ale si nemysli, že ti to dávam len tak, to všetko budem chcieť naspäť". tak to majú dobre premyslené. ja im kúpim na vianoce niečo pre ich (oni sa snažia o bábo momentálne), oni mi kúpia pre malú, čo im potom vlastne všetko vrátim, plus im budem musieť kupovať aj ja také dary a ešte aj vecičky po malej bude chcieť. no ty nie si lakomá, ani ja nie som, ale tak toto je aká drzosť, že nám to takto sproste povedia. akože ja som sa rozhodla, že vecičky odložím pre druhé bábo a ak nebude, dám sestre, ktorá mi aj viac pomôže ako oni, nič za to nepýta a nie je na tom tak super finančne ako oni.

lalia2
6. sep 2012

@toshi79
@bets keď som mužovi navrhla, že vecičky budem predávať, tak tiež pozeral po mne ako po najväčšom lakomcovi, pritom akože žijeme oproti švagrovcom až moc skromne, tak neviem, čo je na tom zlé, že pozerám na svoju rodinu. no ale to už sa nevyjadril, keď ju počul povedať, že to bude chcieť všetko späť. na jednej strane švagriná sa chvália, ako si žijú, na druhej strane mi povedala, že chcela pre našu malú kúpiť v sekáči šaty, ale nevedela, či nás neurazí. akože nič proti sekáčom, aj ja v nich nakupujem, ale tak pre cudzie dieťa by som tam nekúpilaˇ. akože mne ostáva rozum stáť z niektorých ľudí.

bets
6. sep 2012

@lalia2
co sa tyka darcekov, tak ja som sa postupne dohodla, ze si nebudeme kupovat nic. hlavny dovod, ze je tazke nieco vymysliet, aby som nekupila nejaku zbytocnost.

lalia2
6. sep 2012

@bets no veď práve, to som rovnakého názoru, načo vyhadzovať peniaze na zbytočnosti. a to keby maličkosti. no lenže s nimi sa nedá dohodnúť. oni to nedávajú preto, aby sme aj my dali. a potom povie takúto sprostosť. že si všetko vezme...

bets
6. sep 2012

@lalia2 tak to zober doslovne. ked nedavaju, aby ste im aj vy dali, tak nedavaj drahe dary. daj len vyslovene malickost (mozno aj nieco vlastnorucne pripravene), ako pozornost, ze ste nezabudli na sviatok. a ked davaju trojkolku s tym, ze to potom bude aj pre ich dieta, tak to zober tak, ze ti pozicali a nesnaz sa im to vratit rovnako drahymi darmi. mozno im naozaj robi radost, ze vam mozu pomoct a darovat drahsie veci a neocakavaju, ze im to budes oplacat. uvidis neskor, ako budu reagovat, ked ty budes kupovat len malickosti, potom uvidis, ci to mysleli uprimne. z darceka sa treba tesit a nemysliet na to, ako to oplatit na buduce darujucemu. potom to uz nie je o radosti, ale o povinnosti a v takom pripade radsej darovavanie zrusit. ak nemyslia uprimne to darovanie a maju ocakavania, ktore im nesplnis, tak sami pridu s myslienkou, ze si nebudete nic davat, alebo tiez prejdu na malickosti. netreba sa blbo citit za to, ze nemozes dat drahe dary. ja som sa tiez blbo citila, ked deti dostali xbox od sestry a potom som si povedala, kaslat na to. zobrala som sestru do mesta, isli sme si sadnut, pokecat, na kavu, obed a mala som dojem, ze jej to padlo dobre a ze chape, ze odo mna nemoze ocakavat nieco v tej hodnote.