Predčasná menopauza - skúsenosti

21
2. mar 2018

Pekný večer, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s predčasnou menopauzou. Alebo neviem, čo to môže byť. Mám znova po 2 týždňoch menštruáciu a trvá už 10 dní. Posledné mesiace sa mi začal skracovať cyklus a teraz toto. Mám 39 rokov,moja mama mala menopauzu v cca 42 rokoch. Ďakujem za každý príspevok.

viertom
18. dec 2021

@dasenka26 aj ste nieco brali?nejake hormony? Pytam sa lebo mam podobny problem a dr. mi predpisala HAK...

cukroska
29. dec 2021

@montemotherone premenopauza ktorá môže trvať cca aj 10 rokov. Hovorím s vlastnej skúsenosti. Od 42 rokov mám problémy z menštruačným cyklom. Silné, dlhé krvácanie. Riešila som to cca 3 roky. Hormonálne liečby dokola...

mily7
9. apr 2022

@cukroska pomohlo niečo? Či len hák? Ďakujem

21
autor
10. apr 2022

@cukroska ano, ano. Uz som sa zmierila. A cakam, kedy pride menopauza.

mily7
10. apr 2022

@21 ja ako tiež v rámci prirodzenosti všetci odmietajú chemické lieky,ja tiež a potom je tak zle,že sa mi nedá normálne fungovať. Tak som skúšala asi všetko..chvílu lieky,chvíľu bojujem ale tak,že už má viezli na gyndu aj zamestnávateľ,že teda zomieram mu tam..no tak takto. Ťažko

cukroska
10. apr 2022

@mily7 ono je to u mňa, aj bolo dosť komplikované. Spočiatku vždy mi doktor predpisoval len všelijaké hormonálne liečby, na pol roka injekcie, no nezabralo nič. Raz som bola na vyčistenie, inak v podstate nič. Už som bola s toho dosť zúfalá, nakoľko dovtedy som mávala vždy ako hodinky. Hlavne masívne krvácanie u mňa bolo prvé dni. Ku koncu už takmer mesiac som krvácala. A až po dvoch rokoch mi predsa len zistil veľký myom. Všetci mi hovorili, že musí tam byť myom, alebo niečo, no on nikde nič nevidel. Nikdy mi nebral ani krv, neurobil mi hormonálny profil nič. Niektorí mi hovorili, že za tým môže byť aj štítna žľaza. Ani tam ma nikdy neposlal. Nič. Stále hovoril len hormonálna nerovnováha. Ale prečo, s čoho netuším. Teraz som pol roka po druhej operácii myomu a menštruáciu som mala len raz v októbri a od vtedy nič... V januári vedel, že nemám a nepovedal nič. A od vtedy som nebola, ale už sa chystám na preventívku.

mattuliatko30
17. mar 2023

@dasenka26 ahoj..berieš aj nejaké lieky?.ja tiež nemam menzes od 35r.uz mam 42..ale nič neberiem len dčko..

dasenka26
18. mar 2023

@mattuliatko30 áno beriem gefemin, aj kvôli kostiam je to dôležité, aby sa predčasne neodbural vápnik

nesporka
26. aug 2023