Predoperačné vyšetrenie po 45ke - kto ho robí?

anavipredam
27. dec 2019

Zdravím, prosím o vyjadrenie tých ktorých máte skúsenosť alebo niečo o tom viete. Mama má absolvovať predoperačné vyšetrenia. Vzhľadom na vek 53 ju odbila sestrička u obvodného ( ktorý tiež má robiť predoperačné ) že oni robia predoperačné len ľudom do 45 veku a že má ísť k internistovi. Je to niekde v zákone že sestrička zadre že máte po 45ke tak choďte het ? Ďakujem vopred za odpovede.

lula313
27. dec 2019

Keď má operovali v 17tich, tiež som šla na predoperacne k internistovi. To nebude asi o veku. Internista ich určite spravi dôkladnejšie a neujdú mu veci, čo by mohli obvodnému, tak by som ho uprednostnila.. držíme mamke palce!

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavipredam
autor
27. dec 2019

@stella03 áno tak by to malo byť krvné odbery obvodný a ostatok nech pošle na ekg a ultrazvuk .

anavipredam
autor
27. dec 2019

@lula313 No sestrička si myslí že to je o veku ale už je dané že to môže robiť aj obvoďák a nie len internista.

gelifil
27. dec 2019

praveze by si sestricke mala byt vdacna....

anavipredam
autor
27. dec 2019

@gelifil hej a začo ?

simsalabim
27. dec 2019

@anavipredam mna minuly rok poslala obvodna tiez k internistovi. Vraj po novom to robia internisti. Buduci rok budem mat 50.

gelifil
27. dec 2019

@anavipredam nepochopila si to z predoslych komentarov?

nika82
27. dec 2019

bola som na op v novembri ortoped napisal co potrebuje, isla som obvodnej na krv + moc, s vysledkami na interne vysetrenie a potom nakoniec na Anesteziologicke a po 40tke by sa malo robit aj rtg pluc

nika82
27. dec 2019

a otec tak isto a ma 62r

janickadr
27. dec 2019

Obvodak moze robit akekolvek interne predoperacne vysetrenie, bez ohladu na vek pacienta (som obvodak aj internista)... Aj mojmu 71r.otcovi robila interne predoperacne vysetrenie minuly tyzden obvodacka...

loginexistuje
27. dec 2019

u na tiez predoperacne sa robi u internistu

benit
27. dec 2019

Mne v lete pred operaciou brala krv obvodna a ekg a vysetrenie u internistu. V nemocnici este u anesteziologa.

mata1001
27. dec 2019

Aj mne - aj krv a vsetky vysetrenia robila internistka plus som isla na rtg , a ked som mala vyslednu spravu s nou som isla k anesteziologicke...tieto vysetrenia sa robia max 2 tyzdne pred planovanou operaciou...

nika4495
27. dec 2019

tak bude lepšie keď pôjde k internistovi...ja som robila na anesteziologickej ambulancii mladí ľudia niekedy stačilo keď mali popis EKG a prehliadku od obvodného ale starší museli mať interné nestačil ani popis EKG. Odbery brávali väčšinou obvoďáci s tým vlastne pacient išiel na interné a následne ku nám. Ono dosť záleží aj od nemocnici kde bude operovaná menšie nemocnice by mohli tolerovať ale vo väčších nepochodí a keby jej to interné chýbalo pošlú ju bez rečí domov takže radšej buď rada, že sestrička vás poslala rovno na interné ako keby vás nakoniec kvôli tomu poslali domov a preložili operáciu a možno by ste to všetko museli obehnúť znova keďže tie vyšetrenia by nemali byť staršie ako 3-4 týždne pred operáciou 🙂

nika82
27. dec 2019

@nika4495 ja som bola v Poprade tam je myslim ze velka nemocnica,, pri prvej opke 4/2019 som nemala anestezilogicke lebo mi ort povedal ze mi ho urobia tam, aj urobili ale pytali sa preco ho uz nemam hotove, pr druhej op v 11/2019 uz som si anesteziologiu poriesila sama a vysledky mali byt max 2 tyzdne stare

weba
27. dec 2019

@anavipredam ja som bola operovana pred tridsiatkou. Odbery mi urobila moja obvodná a s vysledkami som isla na interne a potom anesteziologovi.

siska53
28. dec 2019

@anavipredam ja som.vzdy sla.len k internistovi.. a to som.mala.len nieco po 30..