Prehrieva sa mi notebook. Ako to riešiť?

sumienka2525
14. dec 2009

Velmi často sa mi prehrieva notebook. Aj niekolko krát za den mi vypne lebo je uplne žeravý , prehriaty. Vobec neviem prečo mi to vlastne robi a čo mam urobiť aby som tomu predchadzala. Mali ste alebo mate aj vy podobny problem? A ak ano ako ste to riesili. Dost mi vadi ked mi to vypina, pretoze ked nieco aj robim a vypne mi tak sa mi tym padom vsetko strati co som dovtedy urobila a neulozila si to.

Ak uz ttakato tema je ospravedlnujem sa ale nenasla som ju.

Za rady dakujem. 😉

modrystromm
9. júl 2010

@diddi neviem,ale windovs sa predceňune,ja by som skôr stiahol a nainštaloval linux/ubuntu a tam je všetko už predom nainštalované a je to zadarmo na celú dobu používania bez komplikácii. Zvyknúť na to si trvá asi mesiac ,ale potom je to krása..

modrystromm
9. júl 2010

@mtsl chladiaca podložka pod notebook je výborná pomoc.

modrystromm
9. júl 2010

@sumienka2525 ahoj,najskôr to je slabým chladičom alebo už vôbec nefunguje. Možností je viac. Chladiaca podložka pod notebook,software pre úpravu stavu teploty procesora,servis,výmena chladiča procesora a iné. Ale ja mám podložku pod book a je v pohode..chladí a je to bez problémov. Ešte malá rada na záver,ak budeš kupovať notebook alebo stolový PC,tak daj bacha...predajca bude odporúčať procesor od INTEL ,ale ja mám AMD a ten maká rovnako kvalitne a rýchlo a neprehrieva sa tak.

Ahoj..

king1592
14. jan 2012

Chcel by som sa vás opytať že či neviete niečo o tom ked nejde touchpad na notebook-u.Mám staršiu sestru a chcel by som jej pomôcť lebo viem že keby dala svoj notebook do opravi urobila by obrovsku chybu lebo viem že touchpad sa da aktivovať aj deaktivovať ale ona nič nedeaktivovala pomôžeťe mi prosim.. 😢

anett9
15. jan 2012

najprv ho treba vyčistiť....niekto kto sa tomu rozumie.Nám sa začal hriať po 2 rokoch,tiež bol až žeravý a vypínal sa...a aj hučal.Muž ho rozobral /ešteže sa rozumie/ vyčistil,ventilátory boli zanesené a iné špinky/ a už je zas kľud.Samozrejme po čase to bude treba urobiť znovu 😉

minecraft111
23. dec 2012

Mne sa tiez prehrieva notebook (ACER) A JE IBA 3 MESIACE starý toto som nasiel na nete : Výkon vášho notebooku úmerne klesá so zvyšujúcou sa teplotou procesora. Zabezpečte preto svojmu "miláčikovi" zvýšenie výkonnosti a dlhšiu životnosť.
Praktická chladiaca podložka váš notebook určite ochladí.
Chladenie pre váš notebook, ktoré zabráni jeho zbytočnému prehrievaniu a zároveň predĺží životnosť vášho notebooku.
Už žiadne nervy z prehriateho notebooku!

matej1012
18. jan 2013

cawte :D ako mam prosím vás zistiť teplotu procesora ?? a minecraft ak si hral nejaku hru ktora bolo narocna na procesor tak to ti preto moze prehrievat mne sli vsetky hry pohode ale ako nahle som pustil BF3 tak mi NB vyplo behom 5 min a to mam aj chladiacu podlozku a stava sa niekom ze pri prehriati mu NB vypne ??

ment
27. apr 2013

Ahojte ja mám notebook už 4 roky aj viac z 1GB ramkou 😵
A vobec mi neseká prečo ???

tret
22. jan 2017

Ahojte, chcem sa dačo spitat, prehrieva sa mi tiež NB ale už som ho dal aj vyčistiť tou pastou a išiel mi, no a po 2 mesiacoch koniec, začal sa mi zase prehrievať máme značku hp a máme ho len 3 roky co mám robiť !? Ďakujem za radu

samo_blaho
22. jan 2017

povysávať z vnútra, zakázať programy a procesy zbytočne spúšťané po štarte, defragmentovať harddisk,

tret
23. jan 2017

@samo_blaho a funguje to ?

samo_blaho
23. jan 2017

@tret ta ne?

tret
3. feb 2017

Ďakujem už mi funguje dal som ho len vyčistiť pastou a funguje