Prepis nehnuteľnosti

michaela551990
12. okt 2017

Ahojte chcela by som sa opytat sestra je majitelka polovice negnutelnosti aj pozemku, teraz dovrsila 18 rokov. Babka tam ma dozivotne pravo ale robi tam problemy a sestra si s tym nevie rady kedze je este mlada. Chcela by to prepisat na mna, ja som jej sestra. Nehnutelnost nadobudla darovacou zmluvou. Da sa to? Ak ano, aky je postup? Dakujem

ferala
12. okt 2017

Pokiaľ ti sestra dôveruje tak nech ti je polovicu nehnuteľnosti daruje presne tak isto ako ju niekto daroval jej 🙂

michaela551990
autor
12. okt 2017

@ferala a to sa da len tak? To treba ist za notarom ale kde sa to vlastne robi?

janinah
12. okt 2017

nebolo by správnejšie sestre radiť a pomáhať ako riešiť problém s babkou /mimochodom čo presne babka robí,že je z toho problém/ ako od nej získať ten majetok? ak bude tvoj tak babka prestane robiť problém či ako?

mizurka
12. okt 2017

Tým že sestra prepise svoju polovicu na teba sa babkine doživotné právo nezruší. Nic tým nevyriesis.

oskvarka
13. okt 2017

ak predavas nieco s vecnym bremenom takehoto typu teda doziv. byvanie musi ten ucastnik toho bremena tiez podpisat tu zmluvu - je to jedno ci predaj alebo darovanie... s tym ze zrusit jej to bremeno aj tak nemozes, previest to mozete , zmluvu si nemusit e dat pisat u notara mozete si napisat sami (ale pozor plati sa 66 eurovy kolok na katastri ak to nebude dobre- zmluva musi splnat predpisane nalezitosti tak kolok prepadne - teda take chyby co sa daju opravit vas len vyzvu nech si opravite ale tiez ku kazdej oprave sa musia vseci znova podpisat...teda musia prist opravit osobne -aj babka a doniest obciansky k tomu lebo sa bude overovat na kastastri totoznost - ale to len ak by bola v zmluve chyba... ) - s tym ze vseci kedze je tam to vecne bremeno musia mat na zmluve overeny podpis bud notarom aleo na matrike... Zmluvy sa davaju na kataster dve ale tie vam nevratia + musi byt navrh na vklad pre blizsie info mi napis IP

nicol_ka55
13. okt 2017

Ale ked ti sestra tu polovicu daruje tak sa tam nezrusi babkyne pravo tam dozit takze neviem co tym vyriestie. Radsej sa porozpravaj s babkou nech sa trochu unormalni. Co vlastne robi ked vam to tak vadi?

sasa1310
13. okt 2017

@michaela551990 vecné bremeno môže zrušiť iba babka. A je jedno či danú nehnuteľnosť prepíšete jedna na druhú alebo či zoženiete nejakého blbca, ktorý kúpi danú nehnuteľnosť aj s babkou

bale1rinka
13. okt 2017

@michaela551990 no ešte aby sa to babke v hlave nepoplietlo a nakoniec napadne darovaciu zmluvu a bude to chcieť zrušiť čo sa do 5 rokov...len špekulujte.