Preplatok z bytového družstva neprišiel

bubuliatkova
31. máj 2016

Ahojte, máte niektorá podobnú skúsenosť?
V januári som zmenila účet v banke a to na PRIMA Banku, odvtedy posielam nájomné z tejto banky, predchádzajúci účet v SlSp bol zrušený. (Len neviem, aká je lehota SlSp, že účet s týmto číslom nemôže otvoriť, toť taká podootázka.)
Kolegom už preplatky z OSBD Levice dnes nabehli (do rôznych bánk, vrátene tej, ktorú mám ja), posielali ich včera 30.5. Mne peniaze neprišli.
Je možné, že ich poslali predsa na tej predchádzajúci účet v SlSp?
A prečo ma to tak trápi? Ide o väčšiu sumu.
Písala som tam mail, ale nedopísali, volala som na 3 rôzne tel.čísla na OSBD, ani na jednom mi nikto nedvíhal....

silvapokorna
31. máj 2016

Ahoj. Musíš riešiť s bytovým družstvom. Skontrolovať, či poslali na správny, teda ten nový účet a kedy. A potom riešiť s bankou, že kedy ich pripíše. Nič iné sa robiť nedá. My to tu nevymyslíme 😉 Držíme palce.

bubuliatkova
autor
31. máj 2016

Dovolala som sa, a poslali na zlý účet. Vraj sa musia peniaze najskôr vrátiť im, potom mi ich znova pošlú.

No je otázne, či už SlSp neotvorila s týmto číslom nový účet niekomu.... ☹ ☹ ☹

dominika6
31. máj 2016

@bubuliatkova
banka ti peniaze vráti cca do týždňa,nie nikomu inému ich nedajú

bubuliatkova
autor
31. máj 2016

@dominika6
Ďakujem.

Už som medzitým zistila, že nedávajú.
Diskusia môže byť uzavretá. 😀

bubuliatkova
autor
2. jún 2016

Takže BD poslalo peniaze na môj účet, ktorý niekomu predsa len patrí...a teraz čo?
Koľko stojí žiadosť v SlSp, aby mi vrátili peniaze? Hoci ja už nie som klientom Slsp...

evittam
2. jún 2016

@bubuliatkova A oznámila si OSBD, že máš nový účet a že tam treba poslať preplatok? Lebo ak áno, tak chybu spravili oni, že ho poslali na zlý účet a nech to aj oni vyriešia. No ale ak nie tak to budeš musieť riešiť ty....