Prerábanie bytu nad nami a novorodenec u nás

12. máj 2021

O dve poschodia nad nami sa predal byt, začali ho prerábať. Termin napísali cca do polky júla. Ja mám termin pôrodu za pár dní.
Jasné plne to chápem, že si chcú prerobiť a tak.
Len ma zaujíma, či ste niekto boli v podobnej situácii a ako to zvládali také malé detičky. Viem že oni to tak nevnímajú ako my ale ako keď vŕtaju fakt si nepočujem vlastného slova.

nika82
12. máj 2021

ak mas moznost chod na mesiac k mame ci svokre ak nie tak len vydrzat

gabsisi
12. máj 2021

Keď dom bola tehotná tak sme prerábali my a dopad to malo asi tsky že babo bolo zvyknuté na hluk s manzel kludne pokračoval v prerábke aj po narodení..... ani zbíjačka synovi nevadila a spal🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikaa09
12. máj 2021

My sme prerabali a dcerka spala vedľa v izbe 🙂 .. ak jej to vadilo zobrala som kociar a sli vonku , vedela vyspat aj 3 hodinky. Ked sme prisli dali si chlapi na hodinku pauzu ze ju nakojim a tak a potom zase vonku

dzina007
12. máj 2021

u nas prerabali ked sa maly narodil cely barak, zateoplovali, menili schody vytah vsetko... maly v pohode neriesil, naucil sa spat pri hluku sume. Akurat ja som bola na nervy tahat sa na 6 poschodie bez vytahu.

Potom sme sa prestahovali narodil sa mladsi a zas sme si uzili pri nom ako par mesacnom zatelovanie, upravu vchodu, zmena balkonov, okien u susedov, vedla cez stenu prerabanie bytu. A malemu nic nevadilo. zvykol si tiez na ten hluk.

A ak to bolo prihlucne, hajde von s kociarom... 🙂 bude dobre neboj nic

nelca84
12. máj 2021

my sme pristavovali ked mal syn 3 mesiace a vobec mu to nevadilo, a to mal pod oknom aj zbíjacku

kataina
12. máj 2021

to je pravda, čo baby píšu, že dieťa ked potrebuje spať tak spí. A je mu jedno, či mu vedla ucha hučí zbíjačka. Dieťa zle znáša stres matky. Ked Ty budeš v strese, bude dieťa nervozne. Neviem ako to tie deti vedia, ale cítia všetko. Zbíjačka pri uchu im nevadí

mamamasama
12. máj 2021

naozaj ako pisu dievcata vyssie.. babo si zvykne... 🙂 neboj sa 🙂

bubinko1506
12. máj 2021

U nas menili dlazbu na schodisku v celom dome, ked mali moji 2 mesiace - na spanok sme chodili von (3x denne po dve hodiny v decembri). Inak im to nevadilo a vonku sa dobre vyspali

nicol_ka55
12. máj 2021

Ak by bola moznost ist niekam k rodicom, tak by to bolo fajn. Viem, ze sa toho bojis, ale tak prerabku im proste zakazat nemozes. No mozno to ani nebude take hrozne, ako si teraz myslis

1mina
12. máj 2021

keby babo nevedelo spinkat skuste ist k mame /svokre 🙂 ale mozno ani nebude treba,,,prva dcerka ked sa narodila - to sused vkuse prerabal dom vedla nas a teda bezohladny riadne kludne aj po 10vecer si tam zasvietil a robil hluk,,,, dcerke to nastastie nevadilo vobec skor nam,,, a teraz mam 2mesacneho a ten bol asi z bruska zvyknuty zas na hluk od nej a kludne spi cez den s tim ze mu vyslovene vresti ziape poza usi cely den starsia :D

abbies
12. máj 2021

syn začal spávať až keď nám začali zateplovať a bol hluk od ráno do večera. dovtedy dával 15 minútovky... 🙂

kiqusiq
12. máj 2021

My sme tiež kúpili byt v povodnom stave, menilo sa všetko okna za plastové, elektrika, voda, nove steny, proste kompletna rekonstrukcia. Bohuzial ber na vedomie, ze aj ked to bude neprijemne, kazdy ma pravo si svoje byvanie prerobit (my sme sa boli informovat aj na uradoch pre pripad problemy so susedmi). My sme vsak prerabali v normalnych casoch cca od 8-9 rana do max 17-18, mimo vikendy a sviatky. Mladí susedia s malymi detmi to akceptovali, pod nami co maju malinke deti vraj im to nevadi. O cosi horsie to bolo so susedmi na dochodku.

ecko80
12. máj 2021

Ked sa narodil syn, prerabali u nas vo vchode postupne do jeho 7. mesiacov 3 byty, jeden priamo nad nami. Maly to znasal v pohode, ked spal, nezobudilo ho ziadne vrtanie a buchanie.

tamvtme
12. máj 2021

Ked sa mne blizil termin porodu, zacali na pozemku vedla stavat dom...tiez som bola z toho rozhodena, ze roky je prazdny a akurat teraz a spalnu aj detsku mame otocenu akurat na tu stranu...a nakoniec to bolo v pohode, nijak nas to nerusilo, ze by koli tomu nemohla spavat....

basska_b
12. máj 2021

Novorodenec spí furt a takéto veci sú pre neho ako biely sum. Porazilo by ma, keby som mala nejaké 8 mesačne alebo staršie, ktoré sa zobudí na každý prd 😀 a ísť s novorodencom k svokre, to ani keby mi milión zaplatili

sissy27
12. máj 2021

s novorodencom som prerábala vlastný byt. Dcéra spala v jednej izbe v kočíku, v druhej sa vŕtalo do panelu, v kúpeľni osekávali kachličky. Ani sa nepohla 😀 A nemohla som s ňou ani ísť von, lebo teda fyzicky som na prerábke makala aj ja.

darkswan
12. máj 2021

@basska_b to aky novorodenec spi furt?😅

raszuz
12. máj 2021

Keď sa malá narodila, tak sa v našej bytovke prerábalo postupne 7 bytov. Prežili sme obe, ani v spánku ju to nerušilo 🙂.

ajka0207
12. máj 2021

@darkswan ja som si myslela že každý novorodenec.

darkswan
12. máj 2021

@ajka0207 veruze nie🙂

makova333
12. máj 2021

@basska_b pobavilo, ze novorodenec furt spi 😀

mirka438
12. máj 2021

Si mi pripomenula nase zaciatky 😀 ja som odisla v pondelok rano do nemocnice na vyvolanie porodu a poobede mi muz poslal fotku, ze co sa zacalo diat pred nasimi dverami. Byvame na prizemi a zacali nam robit vytah..zbijackou robili velku dieru atd..vsetky najhlucnejsie prace rovno pred nasim bytom.. najhorsie mali spravene kym sme s babatkom prisli domov ale vsetok material si tam skladovali, buchali snim, radio si pustali, samozrejme hlasno rozpravali. Nastastie dcera je od narodenia absolutne bezproblemova co sa tyka spania, nemusi mat ticho ale predsa som sa s nou vacsinou poobliekala a sli sme radsej na cerstvy vzduch ako tam byt v tom humbuku