Prežije malý slimák v zime ?

mia1111111
2. dec 2019

Ahojte viem že to sem nepatrí, ale Práve som našla malinkeho slimacika u mna pred barakom, a bála som sa že by mohol zmrznúť, nakolko som čítala že slimáky sa ukladajú do zimného spánku maximálne v októbri.. nic viac o slimákoch neviem, ale nechcela som aby uhynul. Bola by som rada, keby sa somnou podelíte o nejake informácie pretože naozaj nic o slimakoch neviem a poprípade či ho mam vypustiť alebo nie😄

sissy27
2. dec 2019

@mia1111111 niektoré veci je lepšie nechať na prírodu 🙂

luba41
2. dec 2019

@mia1111111 daj ho niekam pod murik, pod kamene - do škáry, do priehlbiny..prihrň pár listov zo stromov na neho..

oli18
2. dec 2019

@mia1111111 a čo tak si niečo vyggogliť?

mamutka
4. dec 2019

@mia1111111 ja som našla malinkeho slimacika v spenate z obchodu, normálne v chladničke som ho mala, nič netušiac. Tak už ho mám doma desať mesiacov 😂 kúpila som om mu malinke terarko, sepiovu kosť a dávam mu jest, nech si myslí kto chce čo chce, neviem odkiaľ pricestoval a ci by mi bolo dobre u nás, raz mráz, raz sucho a teplo. Volá sa Fedor 😁 ako si to poriesila?

darula
3. feb 2020

@mamutka Ako sa darí Fedorovi? Ja si chcem zadovážiť Afrického slimáka preto sa pýtam.

mamutka
3. feb 2020

@darula Fedor spi, kašle na moje šaláty, mrkvy a ikebany, možno to tak ma na zimu byť. O takom druhu nič nevygooglim, tak neviem, ale keď mu robím poriadok a vyberiem ho, pomota sa a vyzerá ze sa teší a oceňuje socializaciu 😁
O africkom slimakovi toho veľa nájdeš, aj v obchode poradia, ale teda potrebuje určite veľa miesta, môj prcek si vystačí s terarkom 20x20. Tak nech sa darí, sú to fakt milé potvorky

mamutka
3. feb 2020
darula
4. feb 2020

@mamutka odpadla som z tej foto
🤣