Pridávanie medzi obľúbených

22. jan 2023

Je mozne niekde v nastavit aby si ma ludia nepridavali medzi oblubenych?

kittykat22
22. jan 2023

😵 nemyslis vazne ... ved to je hrozneee

kittykat22
22. jan 2023

@maca1984 tak to je blbe ... chapem, ze ti to vadi. ale s tym sa asi neda nic robit ...

thoughtfulweirdo
22. jan 2023

Baby a kde nájdem to, čo pridávajú do diskusii moji obľúbení? Mám tu pár báb, ktorých názory veľmi rada čítam, lebo píšu citlivo a pútavo a zapájajú sa do zaujímavých diskusii, ale málokedy ich tak náhodne nájdem, rada by som ich vedela cielene prečítať 😁

markaterka
22. jan 2023

@maca1984 ja sa priznám, teba mám medzi obľúbenými, sledovala som tvoj album s receptami, mala si tam také super recepty. Veľakrát som sa inšpirovala pri varení. A keď tak teraz rozmýšľam, už dávno som ich nevidela. 😃

maca1984
22. jan 2023

@markaterka album ktorý bol nevidíš kvôli tým, čo ma rozoberali ako covid neočkovanú čo vie len variť, ale rozum som pri očkovaní zabudla pri hrncoch.A tak som album zmazala, ako ten neočokovaný jednobunkovec ( na základe týchto urážok v xy diskusiách som zmazala)

markaterka
22. jan 2023

@maca1984 to musel byť niekto s nízkym IQ, mňa veru nezaujímalo či je niekto alebo nie je očkovany.

maca1984
22. jan 2023

@markaterka ani mňa to nikdy nezaujímalo.Ale hold, podaktoré áno, a podľa toho aj ľudí súdili-odsúdili, a mne teda naozaj stačilo. Nech urážajú, už "nevarím", už som len tá s chalupou 😅.však ako jednobunkovec čo už môžem.😃

andreatytler
23. jan 2023

Autorka, @maca1984 a kde vam to ukazuje ked osoba co mate v oblubenych prida nieco v diskusii? Mam vela oblubenych ludi, ale nikdy nedostanem upozornenie ze nieco pridali do diskusie.
Dostanem iba upozornenia ked niekto prida nieco do diskusie, do ktorej som sa zapojila, ale tam ma upozornuju na kazdeho, nielen na tych co su moji oblubeni.

maxiva
23. jan 2023

@kittykat22 ja mam @maca1984 medzi obľúbenými....raz som jej niečo ukazovala ako sa nastavuje na profile a tiež mi ukázalo, že ma 0 sledujúc ich. Keď som, ale jej profil pozrela znova, už to ukázalo cez 300....takze to je nejaká chyba

eva112014
23. jan 2023

@andreatytler Ja to mám presne tak isto. Tiež nechápem, že ako môžu chodiť notifikácie na každý jeden príspevok „mojich obľúbených“, čo napíšu na MK. To sa zvlášť nastavuje? A potom, aby som sledovala všetky príspevky 😅, to by som musela byť nonstop na MK. 🙃

eva112014
23. jan 2023

@maca1984 Mne to tiež ukazuje ako kittykat, že máš 0 oobľúbených. 🙃

h2
23. jan 2023

Ja tu mám veľa obľúbených, ale oficiálne nemám pridaného nikoho, aj mi to je niekedy blbé, keď si niekto pridá mňa. Ale presne kvôli tomu si tam nikoho nedávam, že mi potom začali chodiť upozornenia na všetko, čo tá osoba pridala. Tak ja neviem, ako to je, že niekomu tie upozornenia chodia, niekomu nie.

autor
23. jan 2023

Tiez tomu nerozumiem ako je to mozne. Ja som si len raz davno niekoho pridala a chodilo mi uplne vsetko. Hned som aj zrusila.
XY sa paci to a to
XY pridala prispevok tam a tam 🤷🏼‍♀️

jana_eyre_2
23. jan 2023

Ja mám pridané dvoch ľudí v obľúbených, vlastne už ani neviem prečo.. ale jedine čo sa mi zobrazí je ak komentuje/lajkne/napíše status na stenu, vôbec nie do diskusií - s tým to podľa mňa nemá nič spoločné.. no a pár si pridalo aj mňa, pokiaľ viem nedá sa to ovplyvniť, ale mne to nevadí, nemám problém s tým aby ľudia vedeli čo píšem.. keď je to verejne, tak s tým proste musím rátať že ma tu niekto registruje.. to čo nechcem aby ľudia vedeli, jednoducho nenapíšem..

autor
23. jan 2023

@jana_eyre_2 Ale toto je diskusne forum, nie instagram alebo twitter. Preco by o mne mali vediet kazdy "prd" co kde s kym komunikujem v akej teme?

h2
23. jan 2023

Autorka, vieš, ale to môžu vidieť aj bez toho, aby ťa mali v obľúbených. Mňa tu vždy prekvapilo, keď niekto založil diskusiu a hneď baby písali niečo v štýle, že "v inej diskusii pred pol rokom si písala niečo úplne iné" atď. Že proste si dajú nick do vyhľadávača a vidia to tak či tak. A keď je tu niekto v jednom kuse a sleduje tu doslova všetko, tak aj tak "neunikneš". 🤷🏻‍♀️

autor
23. jan 2023

Viem, ze ma mozu vidiet. Ale nezelam si to. Tak nech si aspon daju tu namahu a vyhladavu informacie ked ich uz tak velmi zaujimam. A nie ze im to bude cinkat co kde sa pohnem a kde dam like. Keby som chcela fanklub, som na inej soc. sieti.

autor
23. jan 2023

A tejto konkretnej osobe som uz poslala niekolko sprav nech to zrusi. Spravy cita, ale odmieta to zrusit. Tak co si o tej osobe mysliet?

bloger
23. jan 2023

Ja mám veľa ľudí pridaných ale nechodí mi nič. Nikdy. Je pravda, že môžu vidieť v akých skupinách si. Ale to je všetko čo o tebe vedia. Nikto nepozná tvoju identitu.

jana_eyre_2
23. jan 2023

Ale keď je to verejne, také že to tu môže vidieť fakt ktokoľvek, dokonca mnoho veci aj človek čo tu nie je registrovaný, tak potom naozaj nerozumiem prepáč.. môže si dokonca vyhľadať tvoj nick a pozrieť si tvoje príspevky a to všetko bez toho aby ťa mal medzi obľúbenými.. týmto sa dostávam k tomu, že človek má dávať na net len informácie ktoré mu neprekáža že môže vedieť každý.. priznám sa, že aj ja som tu bola niekedy až moc úprimná a povedala som veci ktoré som neskôr ľutovala že som zverejnila.. ale za to si môžem sama, nie to, že niekto tie príspevky precita.. preto sa vyvaruvavam písať niečo osobné o tretích osobach, ak je to súkromné, lebo to nie je moja vec.. píšem len súkromné veci čo sa týkajú mňa a aj tak nie všetky..

Bez urážky, ale namiesto toho aby si riešila zmenu MK skús sa zamerať na info ktoré sa tá týkajú a nechceš ich zdieľať so širokou verejnosťou.. proste všetko tu napísané je niečo akoby si hovorila na pódiu na námestí a všetci čo stoja pri pódiu ta počujú a buď sa k tomu vyjadria alebo už o tvojich slovách aspoň vedia.. a potom je tu ešte možnosť nehovoriť na pódiu na námestí, ale len skupinke ľudí ktorých poznáš v kaviarni.. to sa predpokladám dá spraviť súkromnou skupinou..

rusalinka
23. jan 2023

Neviem o tom, že by niekedy chodili notifikácie, tu na MK, na všetko, čo robí ten, koho máš v obľúbených... Ak ťa mám v obľúbených, vidím tvoje príspevky na Stene všeobecne, plus ťa mám "vyfiltrovanú" na stene v časti "Odoberám". Ale to, že prispievaš v diskusii nevidím. Musela by som si to nejako manuálne vyhľadať.. alebo - ak prispievame do rovnakej diskusie, ale tam vidím všetkých, vtedy príde notifikácia do upozornenia (ktorú si viem vypnúť).

autor
23. jan 2023

@jana_eyre_2 Len ja som sa na to podium nepostavila dobrovolne. To, ze je to verejne, neznamena, ze im musi chodit bez namahy kazda infoska o mne. Ked chce, nech si informacie o mne vyhladaju. Ja ich o to neziadam a ani o to nestojim. A tu je ten kamen urazu.

jana_eyre_2
23. jan 2023

Na to pódium si sa postavila v tom momente ako si si vytvorila nick a niečo napísala.. take sú sociálne siete a modrý koník je sociálna sieť.. notifikácie chodia iba z blogov nie z diskusií.. môžeš prispeviat len do diskusií a nikto nebude vedieť o tom že si práve prispela v novej téme, len tí čo práve budú tú tému čítať..

h2
23. jan 2023

@bloger Veľa ľudí si myslí, že nikto nepozná ich identitu. Ale keď sem niekto pridáva informácie o sebe a pridá ich veľa, ani nevie, kto si z nich o ňom poskladá obraz, na základe ktorého vie presne identifikovať, o koho ide.

bloger
23. jan 2023

@h2 Tak možno niekto z rovnakej dediny. Ak tam niekto dáva niečo o deťoch.

autor
23. jan 2023

@jana_eyre_2 Ako vidno, nie som jedina, ktora o svojich oblubenych vidi uplne vsetko. Nie len co daju na stenu.
A netreba sa zase ohanat tym, ze vsetko je verejne. Ano je, ale nemusim im to davat na striebornej tacke ked si to nezelam. A co s osobou, ktorej slusne podakujes za zaujem, ale poprosim ju aby to zrusila? Tvoje spravy cita, ale odmieta to urobit. Co s takou osobou v zivote? Zrusit ucet? 🤷🏼‍♀️

h2
23. jan 2023

@bloger Nie len. Aj úplne cudzí ľudia sa tu dajú mnohí nájsť, ak pridávajú veľa info.

jana_eyre_2
23. jan 2023

No k tomuto by ma ozaj zaujímalo keby sa vyjadril admin, pretože za dlhé roky tu už mám druhý nick a ani raz som nevidela všetko od obľúbených ako píšeš, IBA čo sa týka steny.. tak či tak - nerozumiem tvojmu podráždenemu tonu, lebo ja nie som ta osoba ktorá ťa tak stve.. sú proste fakty a sú sociálne siete ktoré majú určité nastavenia a my ako užívatelia si môžeme vybrať.. veru buď zrušiť účet alebo akceptovať to ako to tu je nastavené.. tiež môžeme ešte vymyslieť svoju soc sieť alebo nájsť si inú, vhodnejšiu.. nič iné sa spraviť nedá, lebo ako správne tusis druhých rozhodnutia proste nedonutis zmeniť, môžeš zmeniť len to, čo vieš ovplyvniť..

maxiva
23. jan 2023

Ešte máš možnosť ju verejné označiť, ak ta to obťažuje. A uvidíš, že ti dá pokoj. Kľudne aj sem

rusalinka
23. jan 2023

@jana_eyre_2 neverím, že sa niečo zmenilo, z fór upozornenia nechodia - ak nie si v rovnakej diskusii.