Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

betyna8
12. aug 2009

no ved naš´tastie sa mi moc toho v črievkach neburi a ked trebam,radsej odbehnem do vedlajsej miestnosti vypustit krakena 😀

shandy
12. aug 2009

😀 😀 , bety, ze krakena 😀 😀 😀
no dnes nam ide, zeby to bolo tou stredou? 😀
ja som bola dnes na dlhsom obede, lebo dosiel drahy aj s kolegynou a jej malou 😵 😵 , tak som sa narehotala. mala revala ako tur, ze cela restika o nas vedela a nie a nie prestat. potom mi ozuzlala komplet vsetky kluce, no bola s nou zabava 😀 😀 😀
no moj drahy si predo mnou prdol prvy krat asi po 4 mesiacoch, co sme sa spoznali a odvtedy prdi furt 😀 😀 😀

mata1001
12. aug 2009

ahojte baby mate super temicku o prdoch 😀 😀 😀
lillix mas pravdu niekto musi aj pracovat aj ked ja neradaaaaaaa 😝 😝 😝 .
baby drzte palceky v piatok idem ku gyn na folikumetriu.....ja totiz nemam ovu ☹ ☹ ☹
a ako sa mi tu mate?asi veselo ako citam

nellie_
12. aug 2009

matka neboj, ani ja som nemavala ovu a doktori to dali do poriadku 😉 🙂 🙂 🙂

prdava tema dnes bol dobry napad 😀 😀 😀 😀

ako zaujimavo sa to stupnuje, zacalo to sladkostami, pokracovalo parfemami a preslo to do prdov 😀 😀

monkri
12. aug 2009

nellie...... kukla som sa ma tých expertov 😀 no o takých adeptov nemám záujem 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
12. aug 2009

monkri ved nebud taka prieberčiva.. 😀 😀 😀 😀
ked uz si z takych "plejbojov" nevyberies, tak ja uz neviem potom... 😀 😀 😀
asi si moc naročna 😀

monkri
12. aug 2009

nellie .....nie som prieberčivá 😀 😀 😀 😀
ale dík ostanem pri svojom 😀 😀 😀
a náročná som až moc 😀 😀
ale ináč su "fešáci" 😀

mata1001
12. aug 2009

nellie a mozes mi napisat ako ti ju dali do poriadku?vdaka...

lilix
autor
13. aug 2009

budiceeeeeeeeeeeek! 😕

radkatom
13. aug 2009

Čaute babky, zasa som mala tých otrasných poslov. Len dúfam, že vďaka tomu bude pôrod ľahší 🙂.

Posielam Téčka 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Čo máte nové? Mne dnes príde kamoška (tehula), tak sa teším, že pokecáme. Zajtra mám v pláne vybaviť už konečene podiatra pre malého.
Baby čo si myslíte o odbere pupočníkovej krvy? Ja som sa nevedela rozhodnúť ale povedala som si, že istota je istota a rozhodla som sa, že ju dáme odobrať...

papa

lilix
autor
13. aug 2009

ahoj radka.
co si ja myslim o odbere pup. krvi? no dala by som ju odobrat do verejneho registra. ci co to je.. oni sa tusim pytaju mamin,ci s tym suhlasia. ja by som suhlasila. ale to platene, by som asi nedala.

shandy
13. aug 2009

dobre ranko 😵 😵
lilix kruci, taky naliehavy budicek, neblaaaaazni 😀 😀
mata drzim palce, aby si mala krasny dominantny folik 🙂 , mna to caka buduci tyzden 😉
radkatom, ty uz to mas za par 🙂 🙂 , hmm, no ak na to mas prachy, tak si to daj. dnes jeden nikdy nevie a mozno o par rokov ti z tych kmenovych buniek vypestuju aj cely organ...

radkatom
13. aug 2009

Diki za názory. Ja som sa na to pozerala tak, že keby nedajbože sa niečo stalo, tak 25000 SKK je nič. Dala by som aj milióny...
Teraz nemáme samozrejme peniaze, lebo sme vyšťavený z výbavičky pre malého ☹ ale naši nám pomôžu, tak to využijem. Už som sa aj zaregistrovala 😀 .

shandy mi hovor. Už trošku stresujem, lebo to môže prísť kedykoľvek a ja ešte nemám všetko vybavené... (epidural, doktora...). Včera sme aspoň vybavili otca pri pôrode, tak aspoň nejaká útecha keby dačo...

Baby nech vám dozrejú obrovské foliky 🙂. Idem so psom von, chúdiatko už ju asi tlačí hovienko 🤐

lilix
autor
13. aug 2009

😀
nasa fena ma opuchnute ceciky, dva. na jednom ma az taku hrcu cervenu. radka poznas to? alebo niektora. co to moze byt, tym ze sa hara? alebo ze sa casto kupe? nema zapal? mam ist veterinarovi? ked jej to stlacim, tak necukne, ze by ju to bolelo. mozno po harani to zmizne.. ved aj my zeny mame cez ms zdurene. opuchnute, bolave..

betyna8
13. aug 2009

radkatom, v tehulkoveskej teme sme preberali aj pupocnikovu krv a zhodli sme sa ,že to je vlastne biznis.boli tam aj odkazy od onkologov z detskej kliniky,ktorí napísali,že to vôbec nezaručuje,že ta krv sa bude dať použiť , záleží aj od množstva,resp. váhy novorodenca a iných faktorov a zatiaľ ani tak neliečia.Veď keby to bolo take superske, hádam by tie odbery robili včetkým tehulám aby tak mohli zachranovat zivoty. Toť moj názor.

nellie_
13. aug 2009

ahojte 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

shandy
13. aug 2009

radkatom neboj, aj kamoska mi v pondelok porodila a tiez nestihla ani lekara vybavit, lebo rodila nakoniec o tyzden skor, ale vsetko dobre dopadlo 🙂 🙂
lilix, no uvidis, ci jej to potom zmizne, alebo nie, ci je to len hormonalne. ale ak to tam bude mat aj po harani dlhsi cas, urcite s tym chod veterinarovi, mohol by to byt nador.
bety no isto to je svojim sposobom biznis, ale sanca to je. je uz na kazdom ci mu to za to stoji skusit alebo nie...podla mna stale lepsie ako dat prachy do drukosu napriklad, no nie? 😀 😀 😀 😝 .
nellie ahoj ty smejo 😵 😵 , ako tvoja ovula?

betyna8
13. aug 2009

shandy,samozrejme,že je to tak, každá sa musíme rozhodnuť sama,keby som vedela,že to site môže pomôcť,tiež by som tie koruny na to dala,ale vo všeobecnosti je to zatiaľ tak,že tým ani deťúrence neliečia a tiež nezaručuju,že ak si to dáš do tej banky, bude to vhodné na použitie pre tvoje dieťa, aj keď percento uspechu tu vždy je 😉

lilix
autor
13. aug 2009

fuj, som nazrata ako prasnica. a to som si dala iba malu porciu. cina. fuj, je mi zle. tak mi treba! este nas poobede caka oslava. a kolacikyyyy. veterniky, kremesky.
ved tak sme sa rozpravali,ked to ani po harani nezmizne.. zajdeme.
no aj moja kolegyna si da odobrat pupoc. krv. vraj to nielen babatku moze pomoct, ale aj ostatnym detom, resp. clenom rodiny. co ja viem.

moja otazka znie. odoberaju z kazdeho porodu tu krv? myslim do toho verejneho registra. lebo ked je tak vela porodov, to nemozu stihat.. to je asi blbost.

nellie_
13. aug 2009

shandy ovu stale nič... http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie 🙄 🙄 🙄
ale ja verim ze ona dojde... 😀 😀 😀

ta pupocnikova krv, tiez som nad tym rozmyslala a neviem ci by som si ju dala odobrat..nie je to lacna zalezitost a podla mna im ide hlavne o biznis 🤐 🤐
na druhej strane si poviem, ze co ak by som ju niekedy potrebovala??? ja ozaj neviem co by som urobila...ale tiez to mohli odoberat bezplatne ak to je take genialne ako vsade o tom hovoria...

radkatom
13. aug 2009

Ahojte babule. Mala som na návšteve kamošku. Už oddišla ☹ .

lillix, toto naša ešte nemala. Je možné, že si nahovára, že je kotná alebo je to len mechanické podráždenie. Ja by som cca týždeň počkala, že ako sa to vykryštalizuje. Ak to má aj zapálené, snaž sa to vyčistiť. Asi by som potom dala aj framykoin... Ak sa to nezlepší do týždňa, choď ku veterinárovi. Tak by som asi postupovala ja, ak by ju to nebolelo...

babulky ďakujem za názory. 😉 . Ono je to tak, že zaplatíš najprv zálohu cca 8000 SKK. Lekári Ti v pôrodnici odoberú pup. krv, prídu pre ňu z Eurocordu a spravia analýzu do koľkých kg dieťaťa je možné odber použiť. Ak sa Ti zdá, že je to málo, odstúpiš od zmluvy a vrátia Ťi zálohu. Preto je to podľa mňa fér, lebo sa môžeš rozhodnúť aj podľa tých kg...

Krv neodoberajú každému. Ak ju chce dať mamina do verejného registra, musí spĺňať viaceré kritériá. Nesmie počas tehotenstva žiadne lieky...

Krv ktorú odoberú môjmu bábovi zaručene (ak jej bude dosť) je možné pre to isté bábo použiť.

Každopádne už som sa zaregistrovala a mám konečne dobrý pocit. Nieje to až tak veľa peňazí... Je, ale aj nieje...

lilix
autor
13. aug 2009

moja ovu sa asi blizi, lebo som dnes velmi ''mokra'' ale co z toho, ked nic nebude.. nelie, nechces poslem ti jedno moje vajko. inak po tom gynexe mam pocit,ze si citim vajecniky. ako by mi '' ozili'' volaco sa tam vnutri asi deje 😨

martina05
13. aug 2009

Ahojte, takže konečne som sa dnes dopracovala aj sem ... Zajtra je ten môj vytúžený deň, tak tam pôjdem už hneď o 7 hod. a dúfam, dúfam, dúfam, že na sone už niečo uvidia a všetko bude ok..... Inak už som si robila spolu 5 Testov rôznych značiek a všetky vyšli //.

Dnes mi bolo strááášne zle, normálne som mala pred obedom pocit, že sa povraciam ... 😝 😝 😝 . Od včera ma prepadla strááášná nechuť, skoro nič nepapám, nič mi nechutí a to som inak ako kyselina.

čo sa týka odberu krvi .... jedna kamoška si to dala .... ja by som si to dala spraviť asi tiež , už iba pre ten pocit istoty a pocit, že som urobila maximum a raz si to nemusela vyčítať. zase napr. Kamoška, ktorá je lekárka si to spraviť nedala, hovorila mi že postupy a predpisy pri odbere sú prísne, materiál sa má chladiť a prevážať ihneď a že niekedy sa im stávalo, že stál na chodbe v nemocke aj celý deň 😖 😖 😖

čo máte nové ......????
Baby ja mám taký strach na zajtra ale na druhej strane sa už neviem dočkať ......... Stále sa modlím aby bolo všetko OK....

betyna8
13. aug 2009

ahoj martinka, neboj,bude to ok.Robit tolko testov je zbytocne,ale ani mne to endalo.Ja som robila spolu 4.Na prvom nebolo nic a na dalsich postupne vyraznejsia dialnicka.Ale je to tak,že ak ti raz ukaze // iste je to tehu,lebo tu druhu / robi hormon,ktory sa tvori iba v tehu.Neboj,zajtra sa dockas.Asi este moc neuvidíte,bude stále malinké,ale bude to vidiet.

Ved ja nikoho neodhovaram od toho odberu pupočnikovej krvi,ale dost sme o tom diskutovali a tie vyjadrenia onkologov ma presvedcili,ze to až také užastné nieje.A želám všetkým, tým čo si odber dajú spraviť aj nám bez odberu, aby sme takú pomoc nikdy nemuseli potrebovat a mali zdrave detičky. 😉

martina05
13. aug 2009

Jasné Bety to je hlavné ..... a diky za povzbudenie .....

Inak som si skúšala počítať a mala by som byť 5tt +3 .....Kedy ti videli srdiečko bábätka ??

lilix
autor
13. aug 2009

no a bety, ked ste o tom tolko diskutovali, da sa to nejak potom reklamovat? co ked ti zahlasia, ze mrzi nas to, ale ta krv je nepouzitelna? vratia ti tych 25 tis. hoci to je ich vina, ze sa krv ''pokazila"?
ked na chodbe caka cely den! to je vrchol. za tych 25 tisic sa maju o to patricne predsa postarat!

lilix
autor
13. aug 2009

matka drzim ti na zajtra pasticky. nech je vsetko v najsamlepskom poriadku. a hned nam napis, ako si dopadla, dobre?
ja budem dnes vecer slamena vdova, drahy ma pansku jazdu. esteze mam psika! inak by som sa bala sama. 😀
neznasam take vecery, ked som sama. ☹ 😠

betyna8
13. aug 2009

lilix, reklamovať sa to iste nedá, keby nastala situacia,že to tvoje dieťatko potrebuje,ale nieje ta krv vhodná,iste to nezvalia na vlastnu vinu,ale skonštatuju,že nikto nesľuboval,že sa to dá použiť na 100%....25 tis.nieje konečná cena, ročne tam platíš niekoľko tisíc za uschovanie
martinka, srdiečko je vidno byť až tak neskôr, ja som videla riadne mimi až v 10 tt

betyna8
13. aug 2009

teda ono by malo bit poriadne už od 5-6tt,ale zachytia to obycajne az neskor

martina05
13. aug 2009

Diky za info ....