Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

jarulai
28. sep 2009

ahoj miroslavka 🙂 ja som tuuuuuu

a pozeram, ze si tehulka 😨 graaaaaaaatttuilllllluuuuuujjjjjjjjjjjjjeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmmmm

monkri
28. sep 2009

ahojte ja som tu až teraz 🙂

lilix
autor
28. sep 2009

este nedala.. ale zacnem merat kolienko. neboj. diky za tecka.. 😉

shandy
29. sep 2009

dobre ranko a tu nikoho od vecera? 😕

reivka
29. sep 2009

ahoj, no ja by som tu bola, ale ked tu nikto nie je 😒

lilix
autor
29. sep 2009

ahojte. dnes nas veduca dllho zdrzala v jej kancli, tak som sem nemohla ist. a teraz idem na obed..

reivka
29. sep 2009

lilix dobrá robota 😀

shandy
29. sep 2009

a dobru chut 😀 😀

reivka
29. sep 2009

baby ja nikde nemôžem vyguglovať, prečo sa vajko nemôže oplodniť aj po ovulácii, môže mi to niekto vysvetliť? ved ono stále putuje až do mrchy nie?

lilix
autor
29. sep 2009

dik, bolo to dobre,- rezance od cinanky.
reivka ja si tak myslim, ze ono sa musi oplodnit, ked praskne folikul,/spermose tam nan uz cakaju/ lebo potom take oplodnene musi putovat, a pocas toho putovania sa deli, a ked je uz v maternici musi byt dostatocne velke, aby sa mohlo zahniezdit.
nemoze sa zahniezdit cerstvo oplodnene. myslim, ze to nejde. my sme to aj mali na prediatrii, ale uz som to zabudla. oocyt, blastocysta a neviem co vsetko.. 😝

shandy
29. sep 2009

no putovat sice putuje, ale zivotaschopne je tak cca 12 - 24 hodin po ovulke, potom uz nie je schopne oplodnenia...

reivka
29. sep 2009

takže už ked doputuje do maternice (ktovie kolko to trvá či hodiny či dni) tak už sa nedá oplodniť, len na ceste tam asi

shandy
29. sep 2009

Vajíčka pozbývají schopnost být oplodněna asi za 12 hodin po ovulaci. K oplodnění - impregnaci - dochází obvykle do několika hodin po ovulaci tak, že spermie, které jsou již dříve ve vejcovodu, nebo se sem dostanou brzy po ovulaci, se setkávají s vajíčkem. Speciální chemickou látkou spermie rozruší vnější obal vajíčka a jedna ze spermií do vajíčka vnikne.
z toho vyplyva, ze ano, na ceste do maternice, vo vajickovode by sa mali vajko so spermoskou stretnut 🙂

reivka
29. sep 2009

jaaaj tak tam je to! ono strašne rýchlo doputuje do tej maternice tak preto potom už nemôže byť oplodnené, aj niekolko dní do ms. Aj ked určite existuje nejaká žena čo aj potom otehotnela. 🙂

shandy
29. sep 2009

no ono nikdy nevies (hodinu a minutu) kedy ovulka prebehla, ved aj po zdvihnuti BT to znamena, ze ovu mohla byt minimalne pocas poslednych 24 hodin + niektore vajko je mozno rychlejsie, ine pomalsie, no je to individi...

reivka
29. sep 2009

no ved ja ovulku vidím na tom grafe mojom, len mi išlo o to, že ked sa snažíme niekolko dní po ovulke či to má význam a vidím že nemá a to ma štve lebo od ovulky do mrchy je dosť vela dní a podla mňa teda zbytočných

shandy
29. sep 2009

reiv jeden den po ovulke by som este snazila, mozno aj dva pre istotu, ale viac je asi zbytocnych. ale je dobre mat ovulku potvrdenu nielen BT, ale aj napr. ovulacnymi testami alebo folikulometriou... 🙂

reivka
29. sep 2009

no ved to, že tolko zbytočných dní ked človek musí iba čakať a nič nemôže robiť, takto mi utekajú celé mesiace a dokopy je to vela času, ked každý mesiac je tolko zbytočných dní pre snažilky

lilix
autor
29. sep 2009

ja som teraz nasla, co som mala ulozene od jonasa, a ze 4.10, no cha cha, to mam mat mrchu. 😝 😝

nellie_
29. sep 2009

ahojte.. 😉
lilix jonasove plodne dni aj mne vzdy vychadzali cez mrchu alebo tesne po nej.... 😀 😀 😀
takze nie si sama... 😀

nellie_
29. sep 2009

ha ha - akurat som si pozrela co som si tiez ulozila jonasa - tento mesiac mam posledny co mam ulozeny - kedze som pred 1,5 rokom ked som si to robila pocitala s tym ze to dovtedy uz davno budem mat odrodene... a teraz to mam na 26.9. a to som mozno ozaj vtedy mala ovu... 😀 😀 😀
to je prva zhoda za cele obdobie.. 😀 😀 😀

shandy
29. sep 2009

whaaaaaaaao nellie, tak mozno to aj vyjde, lebo niekde som videla, ze sa pise, ze by sa ti to malo zhodovat aj s cyklom (ovu), ze vtedy to vyjde 😉 , tak som zvedavaaaaaaa 😅 😅

nellie_
29. sep 2009

no tak ja vam tu teoriu potvrdim, alebo vyvratim shandy... 😀 😀 😀
ale normalne ma to zaskočilo 😀

miroslava89
29. sep 2009

ahojte🙂

shandy
29. sep 2009

nellie ja by som sa potesila, keby si ju potvrdila 😵 😵 😵
veru by si si uz zasluzila 🙂 , aj ked mne by to potom s jonasom vyslo asi az o rok 😀 😀

nellie_
29. sep 2009

mirka ahoj.. 😉
jej, uz mas zmeneny pas 😵 😵

shandy to sa ti este moze cyklus poposuvat... 😀 😀 😀 tak ako mne.. ved ja som mrchu dostavala tak okolo 25-3 dna v mesiaci a aha ho kde som sa ocitla... 😀 😀

shandy
29. sep 2009

kde? v bocianovi? 😀 😀 😀 😝
ahoj mirka, ako sa citis tehula? 🙂

nellie_
29. sep 2009

shandy.. 😀 😀 😀
myslela som tym ze mrchu uz mavam uplne inak ako som mala cely tento rok.. uz som vykolajena z priemeru 😀

miroslava89
29. sep 2009

nechcela som si menit tak skoro pas ale uz ma vecsina ludi co ma tu na koniku pozna odhalila😀..tak naco sa dalej skryvat😉

a ja akosi ani nevnimam ze som tehu😉 az na to ze som unavena vsetko bezi po starom🙂

lilix
autor
29. sep 2009

nespiteeeeeeeeee, tak ale ked vsetky uz spite, idem aj ja.
PS. mam PMS, fuj 😠