Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

betyna8
8. dec 2009

ahoj llix,no že sa ukážes,pod chvíľou robim kuk na bocianika a tu nikoho 😕

lilix
autor
9. dec 2009

ahoj bety nemam co pisat. a mam aj vela prace.

betyna8
9. dec 2009

No pekne teda,takto nechať temičku upadnuť, ale čo s vami 😒

lilix
autor
9. dec 2009

ale to nie je moja vina.. ci?

betyna8
9. dec 2009

ale nie moja,jasné že nieje,len sa kočky snažilky kade tade roztúlali

lilix
autor
9. dec 2009

veru tak, sa im nepacila tato temicka.. 😢
esteze si mi ty verna zostala.. dakujem
ale uz onedlho porodis, nebudes mat tolko casu.
radka tu velmi davno nebola hadam aj mesiac.

betyna8
9. dec 2009

no ano,teraz mam casu celkom dost,ale potom sa uvidi,ci bude maly dobrucky alebo pajedny.....no obcas nakuknem urcite 😉

janulcek
9. dec 2009

Ahojte.No čo Bety,ako sa cítiš???Už na porod,či ani nie?! 🙂

betyna8
9. dec 2009

janulček,citim sa stale rovnako.Síce mam troška take bolave podbruško ako pred mrškou a bolia ma bedrové kĺby ,ale inač nič.uvidím zajtra čo bude na poradni a monitore.ale čo čítam,tak to mava dosť rýchly spad,mnohe maminy nemali pred tym žiadne príznaky...
Inak, nalievam sa aj tym malinikovým čajom,jem ĺan a znásilnujem mm 😀 ,tak uvidíme či to bude mať efekt

radkatom
9. dec 2009

Caute babulky.

Ako to tu ide? Pozeram, ze Bety to ma za par 🙂. Tak sa tesime na Matuska... A co kolienko? Musim Vas trosku pocitat, ze co a ako lebo som totalne vytazna maminka 🙂. Filipko je super uzasny ale je potrebne sa mu stale venovat 😔 . Som strasne unavena ale je to parada 😅 . Nechapem kto nazval matersku dovolenkou. By som s nim hodila rec...

A co moje zlateno Lillix? Ako pokracujete s miminom? A co skola? Skusky hotove sikula?

Sakura asi tiez maka s miminkom... Idem mrknut, ci ma nejake fotky babena.

Zavesim sem nove fotky Filipka. Uvidite ako strasne narastol. Baby uz ma 7 kg!!! Ale nevyzera ze je tucinko ale nechapem, kde je tych 7 kg...

Posnazim sa chodit castejsie. Aspon bvecer nakuknut.

papa radka

betyna8
9. dec 2009

ahoj radkatom,akurat si tu bola dnes spomínana 😉 Filipko je krasnučky ,juj,už aj ja chcem 🙂

monkri
9. dec 2009

ahojte 🙂 😉

lilix
autor
10. dec 2009

dobre rano. veru radku spomen a pride 😀
ze 7 kg, to uz mas riadnu cinku na posilovanie.. 😉
jeeej ze zlateno.. dakujem to je mile.. mam sa dobre. vcera sme boli nakupovat darceky trochen.
monkri a ty co nove, nic nepises.. robota ako?

radkatom
10. dec 2009

No to mas pravdu. Uz ma strasne bolieva chrbat...
No asi si ma privolala 🙂. Ja uz mam vsetko nakupoene 🙂. Este nejake drobnosti a finito. Ja sa uz taaaaaaaaaaaaaak strasne tesim na vianoce. Asi preto ze uz mame Fifonika... a budeme uz ako naozajstna rodinka.
Chcela by som zacat piect ale krpec mi to źatial nedovolil 😠 . Ale nakupene na pecenie mam, tak ked sa bude dat, tak som pripravena 😀

A co ta skola? Vsetky skusky hotovka?
Baby idem piect tento rok po prvy krat pernicky. Dajte nejaky jednoduchy ale mnam recept..

papa

lilix
autor
10. dec 2009

jasne, skusky hotove. teraz pisem bakalarku. /sa mi nechce/ tak radsej sijem.
😝 a 😉
mam dilemu, ci ist dalej, alebo pockat rok na kamaratov a potom zacat s nimi. /babo rad!/
😵
preco ho volate fifon? prepac, ale mne sa to nepaci. pripada mi to ako sifon. 😀 ale to je vasa osobna vec, mna nic do toho..
🙂
ja pernicky piect neviem. kedze 6 rokov som zila po podnajmoch a ked som dosla na vianoce domov a uz boli napecene, lebo ich treba piect skor.. ja som ich zbykla zdobit bielkom. ale viem piect linecke kolieska 😀 a jablkove pyte 😀

lilix
autor
10. dec 2009

radka. cakame na fotky filipka

lilix
autor
10. dec 2009

nikde nikto..

radkatom
10. dec 2009

Vsak som ich uz zavesila 😠 . Kukni do albumu 😀 😀 😀

Ty si aka sikulka!!! Takze pokojne vianoce bez skusok... No to Ti asi neporadim. Ja by som isla dalej... Ale neviem bez kamaratov. Asi by som nechcela stratit zbytocne jeden rok...

betyna8
10. dec 2009

babulky, tak ja porodím asi tiež pekného valibuka, dnes má už 3450 gr a do porodu ešte vyše týždňa.Veru mohol by sa aj dnes prihlásiť na svet. No ešte som len malinko otvorená a kontrakcie žiadne,tak čakáme čo bude ďalej

lilix
autor
10. dec 2009

juuuj taky veliky. na take utle ziena ako si ty bet, je to dost.
radka idem kuken

lilix
autor
10. dec 2009

krasny je radka, no skoda, ze nemozeme kocikat spolu.. ☹

janulcek
10. dec 2009

Júj bety,budeš mať čo robiť ak ešte podrastie za týž.nevadi,len nech všetko dobre dopadne 🙂 sa už inak neviem dočkať kedy napíšeš: No baby ja už utekam do nemocky! 😀

janulcek
10. dec 2009

radkatom,tá fotka malého s vyplazeným jazykom 😝 nema chybu 😀 😀

janula_nz
10. dec 2009

ahojte

radkatom ak chces, mam vynikajuci recept na medovnicky.su hned makkulinke a vobec ani nestvrdnu. my sme uz prvu varku total zbastili, uz z druhej varky je len par kuskov, takze este do vianoc spravim tretiu varku 😀 ak by si teda fakt chcela, hodim sem recept a baby pecte

lilix ja som tento rok robila prvy krat medovniky a teda vobec prvy krat peciem na vianoce, kedze doteraz sme byvali vedla rodicov a teraz sa odstsahovali. a vydarili sa, su fantasticke. to sa sice neda povedat o pagacoch ale aj tie idu na odbyt 😅 a linecke tiez nejako nic moc. som ich naplnila lekvarom uz pred tyzdnom a su tvrde ako kamen 😝 ale budu z nich dobre gule

betyna8
10. dec 2009

lilix, aj doktor sa hned pýtal,či je mm vysoký a riadný chlap,no ale reku až tak moc nie, ma 183 cm a je celkom štíhly.Meral mi aj panvu a vraj by sme to mali zvladnut vytlačiť,tak uvidíme 😕 tabuľkovo ,ak vydržíme do toho 19.12. moze este pribrať okolo 300 gr. No len dufam,že to nebude ako u kámošky,tej na sone povedali v den porodu že ma mala 2800 a mala 3300, a to rodila o 3 t dkor.
Ja som piekla tiež medovničky,aj taky adventny veniec,len kvoli atmoške.Vlani som mala napečené asi 12 druhov,toho roku to dlabem,šak maminy čosi nabalia.

radkatom
10. dec 2009

jeej janul, hod sem ten recept 🙂 posnazim sa ich upiect ak mi to stuplik dovoli. potom dam vediet ako sa vydarili 😝

bety utz ukazuje + - asi 300 gramov, tak Matusko moze mat aj 3150 🙂. Mne v den porodu robili UTZ a podla neho mal Filipko 3650 a narodil sa s vahou 3320 🙂. Vsak tak ci tak sa narodi a Vy to zvladnete 😉

janulcek ze 🙂, my sme z neho vsetci hotovi, je nenormalny. Skoda ze sa tuie jeho ksichtiky nedaju vzdy nafotit 😠 . A ten jazyk vyplazovat som ho naucila ja 😀 😝 😀

lilix
autor
11. dec 2009

cafte.
radka a ako si ho to naucila?
janula cakame recept. 😕

betyna8
11. dec 2009

radka, ja viem,že ta vaha sa dorpedu nedá presne určiť,nechame sa prekvapiť,no a jasnačka porod nas neobide,budem musieť zvládnuť to,čo sme si "vyrobili".
Lilix,ja ti kuknem tiež nejaké perníčky,ale až poobede,lebo terazky frčím na poštu a do obchodu.Musím sa trocha prevetrať a tiež nezaškodí pohyb. 😉

janula_nz
11. dec 2009

dobre ranko. tak tu je ten slubeny a osvedceny receptik:

ahojte kocky tak tu je ten slubeny recept na Perniky bez ulezania (hned mäkke)

500g hl. muky
190g cukru
125g masla
125g medu
3 vajcia
1 lyzicka sody bicarbony
1 a 1/2 lyzicky skorice
4-5 drvenych klincekov
na potretie 1 az 2 vajcia

POSTUP: Preosejeme muku, zmiesame so sodou, cukrom, skoricou a klincekmi. Urobime jamku, nalejeme med, vyklepneme vajcia, nakrajame na kusky maslo a rukami vypracujeme cesto. Ruru zohrejeme na 150°C. Cesto vyvalkame asi na 5mm silny plat a vykrajujeme tvary. V odstupoch ukladame na plech, potrieme pred pecenim rozslahanym vajcom. Pecieme v strede asi tak 15 minut.

Pre zaujimavost mozme pred pecenim do stredu do niektorych na ozdobu pichnut vlassky orech alebo mandlu, a ostatne po ozdobeni zdobime bielkovou polevou. ak chcete zaujimave kreacie tak mozte ozdobit farebnou polevou (farebne lentilky rozpustime v citronovej stave napr.cervene a nalejeme do polevy rozpustene farbivo z lentiliek. Dufam, ze Vam budu chutit.

ked som to zvladla ja a dvakrat po sebe, tak to urcite zvladnete aj vy. lilix tak sa pust dotoho, raz predsa treba zacat. a vazne su makulinke a fantasticke. 😉

janula_nz
11. dec 2009

ja sa dnes chystam do ba s laurikou a zostaneme az dozajtra. dufam, ze vam tam neprsi lebo chceme ist na vianocne trhy 🙂 este som tu keby ste sa ozvali niektora ale nie dlho. max hodinku 😀