Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
24. feb 2012

ahojte 🙂
u nas doma lazaret 😒 teda deti su uz relativne ok, mna to laplo ale tiez. tak sa liecim 🙂

celiakia je alergia na lepok, ktory sa nachadza v obycajnej muke (psenicna, razna,...) a tym padom vo velmi vela veciach, kedze muka je skoro vsade.

@annavi drzim prsty, nech vam to vyjde 😉

@terezicka tak ste to uz zoficialnili? ved uz bolo na case, ked si uz v tolkom tyzdni 😀

terezicka
24. feb 2012

@mirka20 no veru už hej, hoci som čakala že budem o 2tt menej ako mi vyrátal on, fakt som zvedavá kedy sa malé narodí, sestrička si aj poznačila že to nesedí podľa menzesu, to by som zas mala byť o 2tt ešte viac 😅 ale tak uvidíme, hlavne néch je krpaté zdravé a zatiaľ nemám žiadne kg navyše, tak sa teším 😀 len aby sa mi to potom príliš nerozbehlo 😅

pipika
25. feb 2012

Ahojte! 🙂
Tak sa tu ukazujem po dlhsej dobe. Pravidelne vas citam, iba prispievat nemam cas 🙂 .
Lili chodi do skolky od januara. Rano si este poplace ked odchadzam, ale potom je uz vsetko ok. Chora zatial bola iba raz, chybala iba dva dni zo skolky. Hovori, ze rada tam chodi. Ucitelka hovorila, ze kez by boli vsetci deti taki dobri ako je ona. Tak som na nu hrda 🙂 .
Bence mal nedavno rok a pol. Chvalabohu je velmi kludne dieta. Vzdy si najde nieco s cim sa pohra. Ak ho to uz nebavi, najde si nieco ine. Takto si viem porobit co treba, nemusim byt stale s nim. Lili ked bola mala, nemohla som ju polozit na zem ani na 5 minut, hned vrieskala, chcela na ruky. Bence vobec. Co ma trapi, ze este neprehovoril ani jedno rozumne slovo. Obavam sa, ci nema nejaky problem. Lili v tomto veku uz hovorila prve slabiky. Chapat sa chapeme, vsetko poukazuje co potrebuje, ale okrem "eeeeee" a " taccc" vobec nic ☹ .

Terezka - waw, gratulujem. 🙂 Si odvazna, ved Katka mala iba nedavno rok. Ale ked si pomyslim, ani Lili nemala este rok ked som znova otehotnela. Ale tretie babo je ine 😉 . Aj my sme sa uz o tom rozpravali, ze by sme chceli tretie, ale najprv musime vyriesit to nase byvanie. Este stale byvame so svokrovcami. Drzim vam palce.

Annavi - citala som, ze chodite na IUI. Drzim palce, aby sa uz coskoro zadarilo 😉 . Aj Lili sa nam podarila s 4. IUI.

mirka20
26. feb 2012

@pipika vobec sa neboj, ci je bence v poriadku. kazde dieta je ine a on ma este cas. nasa rebeka uz v dvadsiatich mesiacoch zacala hovorit, nemala este dva roky, ked hovorila vo vetach a matusko ma cochvila dva roky a zacal hovorit trochu zrozumitelnejsie slova. o vetach zatial mozme len snivat 🙂 daj mu cas , urcite je sikovnejsi v inom 🙂

terezicka
26. feb 2012

@pipika dakujem krásne 😵 my sme tiež so svokrovcami ešte, ale niečo sa nám rysuje, túto stredu by sa malo rozhodnúť tak pevne veríme a dúfam že konečne šťastie sadne aj na nás 😅 tiež potrebujeme riešiť priestorovú otázku, detksú izbu máme strašne malú a ešte tam musíme teraz pomaly aj katke presťahovať...a vymeniť izby nemáme ako, no ale čo už, nejako sa popraceme, dúfam že to bude len dočasné...
a s tým hovorením si nič nerob, ja mám dve dievčatá,ale obe sú rozdielne...napríklad Lucka v roku vedela všetky zvieratká, časti domu, nábytku, časti tela - samozrejme ukázať nie povedať...Katka vie teraz 2-3 zvieratká len, ale zas huba sa jej nezavrie tou jej španielčinou od rána, pričom Lucka bola skúpa na slovo veľmi....každá z nich mi je iná, môj brat začal hovoriť ako 3ročný a nič mu nie je, takže nechaj malému len čas

zabka
2. mar 2012

Ahojte, co to co to citame, terezicka velke gratulko k tretiemu babatku, nech do tretice je to chlapcek... 😉 ale to je jedno hlavne nech ste zdravi... 🙂 My sa mame tak pomaly, Niki chodi do skolky a ja s malym doma bacujeme... 🙂 Pomaly zacina chodit, nic ho nebavi a asi nam idu zuby lebo je to taky maly nervacik. Inak mame stale hrozne noci, strasne casto sa budi, uz neviem co mam s nim robit ☹ ....

terezicka
6. mar 2012

Ahojte dievčatá, tak my sme sa dnes poobede vrátili z Bratislavy, bolo nám super, oddych, relax, kľud, nikto na nás nestriehol ( svokra )...Ale klasika, hned ako sme zastali na dvore už vybehla z domu a presne som hovorila Marekovi cestou že isto toto spraví 😝 Ale bolo dobre, len v piatok cestou sa nám uprostred dialnice začalo dymiť z auta, ešteže sa dalo odstaviť a šup šup, hned servis lebo nie a nie sa pohnúť dalej...Už sme videli všetky možné scenáre, rozmýšľali koho budeme volať aby aspoň mňa s dievčatmi odviezol...Ale našťastie to v pribehu hodinky opravili a išli sme dalej...Oplieskali sme pár peňazí, teda dosť, ale aspoň sme si s Marekom kúpili kvalitné zimné bundy, tak hádam začas vydržia...
Teraz budeme čakať kým starosta pripraví zmluvu za pozemok a potom pomaly hádam začneme na ňom aj niečo robiť...
Boli sme na Spievankove, tak ako veľmi sme sa tešili s Marekom že ako sa dievčatám bude páčiť, tak opak bol pravdou...Katkou vydržala v kľude prvé 2 pesničky, Lucka zas posledné 2...Mimo toho Katka stále na rukách a na striedačku mraučali, tak som potom volala aj Marekovi aby prišiel lebo ja so bola tak unavená, ale fakt že veľmi...Večer som zaspávala v obyvačke čo som bola taká unavená...
Doma sme sa už vybalili, 2 práčky vypraté, zajtra ma čakajú dalšie dve, mohlo by aspoň slniečko svietiť aby to stihlo poschnúť čím skôr...
Ale inak všetko fajn 😀

terezicka
6. mar 2012

@zabka Ďakujem veľmi pekne...Mne sa katka dosť často budievala ale len dovtedy kým som ju kojila...Ako som prestala, začala sa budiť len 1x, prípadne čoraz častejšie sa stane že vôbec...Možno sú to len "mazny" a uistenie sa že si blízko

adulina
autor
9. mar 2012

Babulky chcela by som vás poprosiť o zahlasovanie za Tamarku napíšte Tamarka c.18 a môžete dat tri hlasy naraz za jednu hodinu. Dakujeme
http://www.sperkyjantar.sk/www-sperkyjantar-sk/...

terezicka
11. mar 2012

Ahojte tak my sme choré všetky 3 😨 Teda dievčatá sú o dosť horšie, lebo aj teplotujú od stredy večera...*V piatok cez deň bolo fajn, ale večer zas teplota, v sobotu cez deň zas dobre, ale večer už Lucka zas horúca, dnes od rána stále teplotu a teraz na večer už aj Katke vybehla. Okrem toho soplia a poriadne, kašlú hoci ten kašel už prešiel z hlienového za suchý, čo neviem ale či je dobre alebo zle-. Zajtra sa teda chystám k doktorke s nimi, bude to zábava ísť s nimi sama. Ja mám nádchu, včera večer ma bolelo brucho, nevedela som sa ani vystrieť, potom som chytila zimnicu, teplotu som mala len miernu 37,2 ale bolo mi fakt riadne na figu...A nechcem do seba ani nič pchať ked nemusím, no sprej do nosa som už musela lebo som ani dýchať nevedela...
Takže radosť je u nás, zatiaľ to aspoň Mareka obchádza, tak dúfam že on to nechytí...

terezicka
20. mar 2012

Takže výsledky krvi z tripple testov sú negatívne - drobček je v poriadku, zdravučký, o čom sme samozrejme nepochybovali ani chvíľku 😵

adulina
autor
21. mar 2012

@terezicka tak super sprava, som velmi zvedava co budete mat, ci dalsiu babiznu a chudáčik Marek 😀 alebo konečne doprajete aj jemu chlapčiatko 😉 ale samozrejme nech je zdrave a je to jedno čo to bude 😉

terezicka
22. mar 2012

@adulina A práveže Marekovi je to úplne jedno, ten v pohode prijme dalšie dievčatko 😀 Stretla som včera jednu známu, čakajú tretie bábätko a do tretice to bude dievčatko u nich 😀 Tak možno to čaká aj nás, no uvidíme, 3.4. idem na sono tak uvidíme či niečo uvidíme 😀

terezicka
3. apr 2012

Ahojte, tak po dnešnej poradni a sone zostáva identita nášho drobčeka utajená, lebo nám ukázalo len svoju krásnu riťušku 😝 Ale inak je všetko v poriadku, takže to je základ

adulina
autor
3. apr 2012

@terezicka tak to je super tesim sa s Vami, tak to bude isto dievcatko, tie sa radi schovavaju 😉

terezicka
4. apr 2012

@adulina my sme inak ani jedno dieťa nevdeli v 20tt, obe baby sme sa dozvedeli až na 3D uzv...a ja si aj tak myslím že to bude dievčatko, takže ak bude, aspoň nebudeme musieť riešiť veľkú dilemu pri výbere mena 😀 A ved aj v rozprávkach mal kráľ 3 dcéry, tak prečo by aj Marek nemohol mať 😀 😝

adulina
autor
4. apr 2012

@terezicka takze dievcenske meno máte uz vybrate? kral mal 3 dcery a niekedy aj stvrteho syna 😉 😀 pekny babinec si ides robit 😀

terezicka
5. apr 2012

@adulina tak tá baba ale ešte nie je istá, ešte by som nehádzala flintu do žita 😝 a hej máme - Hanka 😵
Inak dnes som bola urgentne u doktora, už v sobotu som mala hodinu riadne silné bolesti vôbec neprechádzali a boli v kuse...Potom sa to ukľudnilo, aj pohyby som cítila tak fajn. A včera večer zas, trvali celú noc, ale som si aj pospala no vždy ked som sa zobudila tak ma bolelo v ľavom podbrušku. Ráno som už plakala, Marek v robote ako na potvoru tak som rýchlo zháňala niekoho kto ma odvezie.Tak mamina sa vypýtala z roboty, ona prišla pre mňa, sestra so seternicio pre dievčatá. Vyšetril ma, že všetko ok, ale hned že či nemám problém s cikaním. Tak vravím že aj hej, že bolesti my začali ked som mala veľmi plný mechúr a ked som sa vycikala tak to ešte viac zintenzívnilo...Takže rušná noc a deň je za mnou. V utorok idem na sono na sono močových ciest, tak dúfam že tam nebude nič zlé...

terezicka
5. apr 2012

A Lucka ked videla ako plačem, tak prišla a pýtala sa čo mi je. Tak som jej povedala a ona na to, že neboj sa, ja sa o teba postarám 😵

adulina
autor
5. apr 2012

@terezicka joj zlata Lucka, no pekne chudatko moje, davaj si pozor na seba, ale radsej nech je to z mechura ako nieco ine, drzkajte sa, myslime na Vas 🙂

kila
8. apr 2012

Ahojte!
Dávno som vás tu nepozrela a som poriadne prekvapená že Terezka je už v 21tt! Super, gratulujem!

kila
8. apr 2012

U nás je všetko po starom, deti sú dobré, zdravé, pohodička. Réku zase pohryzla jej kamoška v škôlke, ale už pohryzla aj iné deti, celkovo sú s tou malou problémy, jej rodičia ju od septembra preložia do inej škôlky. My sa tešíme, ale neverím že to vyrieši jej správanie, no ale ja do výchovy iným hovoriť nebudem. Tomi je zlatý, stále hovorí len po svojom, je taký kľuďas, bezproblémové dieťa, všetko pochopí čo mu vysvetlujem a strašne rád sa túli.

terezicka
10. apr 2012

Ahojte, tak dnešné sono močových ciest dopadlo dobre, všetko v poriadku, je to vraj všetko z tehotenstva a z toho že maternica sa zväčšuje a aj bábätko tlačí kde sa dá...Tak aspoň to je fajn 🙂
Lucka nám v noci zvracala, ale sama si priznala že mala "cukríkovú chorobu ", mali sme včera návštevu a pchala do seba všetko čo sa dalo, len nie normálne jedlo a potom to tak aj dopadlo. Ale zvracala iba raz a potom už v kľude spala. Katke idú zrejme zúbky, lebo aj teplotovala, ale je nervná, nechce jesť, len slintá, prsty furt v ústach...
A my sa máme fajn, maličké kopká jedna radosť, si vychutnávam ten skvelý pocit, normálne by som to vydržala takto dlhooooooooo........ 😵

kila
10. apr 2012

@terezicka, teším sa že si v poriadku aj bábo v brušku, stále sa neviem spamätať z toho, že si tehu, je to pre mňa novinka a veľmi veľmi veľmi ti závidím, ale len v dobrom... 😵 taaaaaak rada by som bola tehu aj ja.... 😅
Keď Lucka vracala len raz, tak to určite bola len cukríková choroba, ja sa už teším že je po Veľkej noci, lebo deti tiež toľko sladkostí pojedli, že by to stačilo na celý rok.

terezicka
10. apr 2012

@kila aj my sa tešíme samozrejme, ale sme veru aj predýchavali pár dní 😅 A Lucke už fakt nič neni, len jej to prejedenie sa uškodilo

kila
11. apr 2012

@terezicka 😀 keďže to bolo prekvapenie, o to je to ešte aj krajšie... závidím ti to kopkanie v brušku, obávam sa že ja to už nikdy viac nezažijem... 😅 ale držím vám palce aby ste všetko v pohode zvládli... už ste rozmýšľali ako bude s 3 deťmi? Zmestíte sa? 😅
Réka bude mať narodeniny v sobotu, chystáme oslavu, objednala som jej tortu Hello Kitty aj do škôlky, no keď mi povedali koľko to bude stáť už sa mi ten nápad nepáčil, ale už bolo neskoro. Nevadí, aspoň sa detičky budú tešiť. 😅

terezicka
11. apr 2012

@kila jasné že sme nad bývaním rozmýšľali, dali sme si na obec žiadosť o odkúpenie jedného obecného pozemku, aj nám to schváli a potom náš "úžasný" starosta zistil, že to musí prejsť výberovým konaním, musí sa na nástenku vypísať oznam o tom, že obec chce predať pozemok a môžu sa hlásiť záujemci. Ale prihlásili sme sa len my, možno dnes to opäť schvália, resp. potvrdia to čo sa dohodlo predtým a potom sa hádam začne konať...Ale kým sa vybavia papiere to bude trvať, takže neviem či tento rok stihneme vôbec platňu spraviť 😕

kila
11. apr 2012

@terezička, máte veľké plány, nebudete sa nudiť, držím vám palce!

terezicka
12. apr 2012

@kila tak pozemok nám opäť schváli, v podstate sa dohodlo to čo bolo dohodnuté, tak pevne veríme že starosta už na nič nezabudol a všetko prebehne tak ako má. aj tak kým sa to prepíše celé na nás prejde ešte kopec času, teraz budeme musieť aj 3x do týždna chodiť za starostom aby sa vôbec napísala zmluva, lebo on má na všetko čas 🙄

kila
13. apr 2012

@terezicka tak vrámci prechádzky ho každý druhý deň navštívite kým mu nebude dosť z vašich návštev... 😀
Réka bude mať zajtra 4 roky, dnes oslavuje v škôlke, objednala som jej predsalen tortu, tešila sa ako malá žabka: