Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
13. apr 2012

A tu je aj Tomi:

terezicka
13. apr 2012

@kila dnes som už na úrade bola 😀 som povedala že zas v utorok príde marek 😀
krásne detičky, ale sú rozdielne však? teda podobou...a tortička mňam dala by som si...ale zajtra si dám aj ja, ideme na oslavu bude doboška, už teraz sa teším 😀

kila
13. apr 2012

@terezicka sú úplne iné, aj výzorovo, Réka sa podobá na mňa, Tomi na manžela, ale my sme to videli už od prvej chvíle... a tortička bola fajnová čokoládová domáca... na nedeľu objednala tortu svokra, tak som zvedavá, ale už som oľutovala že som to nechala na ňu... 😖
Malý v brušku poslúcha? Rozmýšľali ste už o menách?

terezicka
13. apr 2012

@kila aj povahovo sú rozdielni? naše sú rozdielne, či vzhľadovo, či povahovo...a mená pre dievčatko Hanka a pre chlapca vôbec neviem, to sa budeme ťažko dohadovať. Mne sa dosť páči Juraj, ale Marekovi veľmi nie...
a poslúcha hej, kopká hlavne takto večer ked sa vyvalím na gauč 😀 len ja som viac unavená, akože je to zaberák tri tehotenstvá takto za sebou 😨

kila
14. apr 2012

@terezicka tak to bude dievčatko!!! 😀 😀 😀
Naše deti sú rozdielni aj povahovo, Réka často reaguje histericky, z ničoho nič začne plakať pre každú maličkosť a nechce povedať že čo sa stalo, Tomáško je kľuďas ale aj on si vie vybiť svoje, veď je lev... myslím si že aj Réka je veľmi šikovná a múdra ale všetko sa musí naučiť, treba jej všetko podrobne vysvetliť, bude dobrou žiačkou ale bude sa musieť veľa učiť... a Tomi je malý mudrc, on akoby sa narodil tak že všetko vie, keď niečo chce tak povie, ukáže a neplače pre maličkosti, akoby sa na neho všetky múdrosti len tak nalepili, vie bez plaču zariadiť aby všetko bolo tak ako on chce, v škole sa učivo na neho nalepí ani nebude vedieť ako a doma sa učiť nebude musieť... aspoň teraz to vidím takto... 😅

terezicka
14. apr 2012

@kila aj ja mám ciťaáka na dievčatko, ale tak uvidíme, môžem sa mýliť 😀 možno na 3D ked pôjdem tak sa pekne ukáže drobec 😀

kila
16. apr 2012

@terezicka nevadí na štvrtý pokus sa podarí aj chlapček! 😀 😀 😀 😉 Keby sme aj my mali 2 baby aj ja by som už možno bola tehotná s tretím... lebo sme chceli veľmi aj chlapčeka... teraz ho už máme, na tretie sa už nedáme...

terezicka
16. apr 2012

@kila haha 😀 už si to rozmyslím, hoci my sme s marekom od začiatku vraveli že chceme 4 deti, ale ja postupom času uberám...takže neviem neviem, či sa niekedy dám ešte nahovoriť na dalšie. ale samozrejme - nikdy nehovor nikdy 😝 😅 a inak paradoxne marek nejako špeciálne netúži po chlapčekovi, on je s dievčatami veľmi spokojný...to skôr ja by som si už aj priala chlapčeka, ale čo bude to bude, hlavne nech sme zdraví 😵

mirka20
16. apr 2012

ahojte 🙂
kila, reke dodatocne prajeme vsetko len to naj, hlavne velmi vela zdravicka. su fakt rozdielni, zato nasi sa podobaju ako vajce vajcu 🙂 samoska, ze povahovo nie 🙂

@terezicka jake dievcatko? chalan to bude, uvidis 🙂

no, my a tretie dieta...ja som po druhom porode bola rozhodnuta, ze urcite hej, janko bol dost zdrzanlivy. po dnesnom dni (som bola parkrat vytocena totalne z nasich deti a janko este stale v robote 😖 ) som si povedala, ze tretie dieta urcite nie tak coskoro 😀 ale vsak clovek mieni, pan boh meni 😵

kila
17. apr 2012

Mirka ďakujeme... 🙂
Baby veď aj ja hovorím, že nikdy nehovor nikdy, aj zázraky sa dejú, aj náhody existujú, aj životné situácie sa menia... 😉

terezicka
17. apr 2012

@mirka20 vidíš a ja som po druhom pôrode povedala, že tak skoro dalšie nechceme a bum, tu ho máš 😅
@kila pekne si to napísala a pravdivo 😉

mirka20
17. apr 2012

@kila u nas je matusko nahoda 😉 teda, druhe dieta sme planovali, ale az o rok neskor a vidis,dnes uz mame doma dvojrocneho velkaca 😀

adulina
autor
18. apr 2012

Baby my taktiež tak, Tamarka je naša uzasna nahoda a som veľmi rada že ju mám. Ale určite by som jedného loptosa prijala, ale môžu byt dve náhody? Manžel uz by má asi upodozrieval 😀

kila
18. apr 2012

Dievčatá, veď aj náš Tomáško je len darčekom od Boha, my sme tiež plánovali druhé o niečo neskôr, ale takto je to oveľa lepšie... Chúďa Tomáško sa teraz trápi so zúbkami, o tri mesiace bude mať 2 roky a mál len 10 zubov, teraz sa mu tlačia všetky ostatné naraz, veľmi ho ľutujem lebo už má z toho zapálené všetky dutiny v hlave, tečie mu z nosa, pokašliava, ďasná má červené ako by krvácali, samozrejme aj horšie spí a papá len kašičky... 😖

adulina
autor
18. apr 2012

@kila no chudacik,nech mu to prejde rychlo
my mame len 4 zubky 😒

kila
19. apr 2012

@adulina tak ani vy nebudete na tom lepšie, nám už vykukol jeden zúbok, tlačia sa ďalšie 2.

terezicka
19. apr 2012

Dievčatá našej Katke tiež idú zúbky dosť pomaly, od novembra do minulého týždňa jej nevyšiel žiadny a teraz bum, 3 stoličky vonku a dalšia na ceste...A tiež je to dosť náročné, pre ňu určite, ale aj pre nás 😅

adulina
autor
19. apr 2012

teraz vyzera Tamka ako zajko a aspon sa jej lepsie kuse 😀 ale dvojky su tiez na spadnutie, tak cakam, ze kedy vykuknú

terezicka
24. apr 2012

Ahojte baby, radte...V júni bude zo škôlky výlet do Budapešti do tropicária a ZOO...Tak jasné že Lucka ide, s ňou musí ísť jeden z nás. Najskôr sme rozmýšľali že pôjdeme všetci 4. lenže musíme zaplatiť aj za Katku autobus, čo je 9 euro a myslím že je to dosť. A vlastne ani neviem či by to ona vydržala cestovať, tie 2,5 hodky busom kde by nemohla voľne behať. S ňou je hrôza aj v aute pokiaľ nespí, v sedačke je jej za dlho a v buse by ani žiadna autosedačka nebola. Normálne neviem čo spraviť, my ideme aj s Marekom a Luckou, ale čo s Katkou??? Nechať ju máme kde, postarané o ňu bude takže toho sa nebojím. Ale teraz som pozerala obrázky a viem že jej by sa to páčilo, ona má zvieratká veľmi rada. Ale tie moje obavy z cesty a ja s brušiskom už budem zas väčším o 2 mesiace, no fakt neviem čo spraviť...

kila
25. apr 2012

@terezicka ja neviem... ja by som asi Katku nechala doma... pre teba by to bolo pohodlnejšie a Lucka by sa tešila že ste len s ňou, deti potrebujú rodičov občas len pre seba... s Katkou tam ešte môžete ísť aj neskôr keď bude väčšia... ale môžeš sa rozhodnúť aj tak že to s Katkou nejako zvládnete a predsa ju zoberiete so sebou...
Náš Tomáško miluje cestovať, pozerá von oknom a kričí na autá: ááá (to znamená auto), kááá (to znamená kamión), brrrr (to znamená autobus), ffff (to je vlak)... 😀 ale ešte ani takto by som ho asi do autobusu na takú dlhú cestu nezobrala...
Už sa neviem dočkať kedy začne Tomi hovoriť, ešte vôbec nehovorí, povie len mama a keď ho poprosíš povie aj baba, ale nič viac... 😒
My budeme mať teraz voľný víkend, Réka v piatok ide k mojim rodičom a príde domov až v utorok (v pondelok budú mať v škôlke prázdniny), v nedeľu necháme doma Tomáška u svokry a my ideme popozerať do Gyoru. Ešte k tomu budú teraz cez víkend Komárňanské dni, ideme sa zabávať... 🙂

terezicka
25. apr 2012

@kila už sme sa rozhodli že zostane doma, moja sestra sa z toho teší že ju bude mať na starosti a moja mamina dnes povedala že aj ona si môže zobrať dovču, takže bude mať opatrovníkov až až 😀 a s Katkou cestovanie je hrozné, ja som z nej vždy nervózna lebo nie vždy sa dá dlhšia cesta naplánovať aby vyšla na spánok...minule sa už aj vyzula a trhala si z pančušiek tie žmolky, dokonca si aj dieru spravila, no aspoň bola ticho...ale väčšinou reve 😅

kila
26. apr 2012

@terezicka Réka bola presne taká ako tvoja Katka, ja som vždy musela sedieť v aute vzadu a zabávať ju aby nerevala, našťastie vyrástla z toho a napokon musela si aj zvyknúť... rozhodli ste sa dobre, bude to super výlet aj bez nej, uvidíš... 😉

terezicka
26. apr 2012

@kila s Luckou sme takéto problémy nemali vôbec a to s oboma chodíme odmalika autom...ja som z toho dosť nervózna ked ona jačí v aute, preto potom radšej ja šoférujem a nech sa im trochu venuje Marek 😅

kila
27. apr 2012

@terezicka dobrý trik... u nás by sa ale neosvedčil, to by Réka revala ďalej, manžel by nevedel čo s ňou a ja by som nemohla šoférovať od nervozity... 😅 Dnes doobeda boli detičky zo škôlky behať, chodia každý rok, behajú na námestí, behajú asi tak 500 m, dostali čokoládové medaily a diplomy. Aj ja som išla pozrieť Réku a povzbudzovať, ale keď ma uvidela začala plakať že jej chýbam a že nechce behať. Potom som ju predsa len presvedčila, bolo mi jej aj ľúto že nemôže ísť domov so mnou, aj mi dobre padlo že ma má tak rada... 😅 Nakoniec bez problémov dorazila do cieľa a vytešovala sa aká je šikovná a že to dokázala. 🙂

terezicka
4. máj 2012

Dneska sme podpísala zmluvu na náš pozemok so starostom, v pondelok sa to odnesie na kataster, čiže musíme počkať ten mesiac a potom už bude dúfam oficálne náš 😉

kila
7. máj 2012

@terezicka super, blahoželám... 😉 Čo robí bábo v brušku?

terezicka
7. máj 2012

@kila dakujeme pekne,teraz je to len začiatok, bude to beh na dlhú trasu 😝 Bábätko fajn, pekne si kopká, rastie, pýta jesť, priberám ja určite a guľatím sa 😀 V piatok idem do poradne, aj do 3D mi bude robiť doktor tak som zvedavá

kila
9. máj 2012

@terezicka super že sa máš dobre, aj ja som zvedavá... 😀 No a s tým domom to bude fakt beh na dlhú trasu - na celý život, lebo okolo domu sa vždy nájde niečo čo sa ešte dá vylepšiť, zmeniť, opraviť, atď... ale oplatí sa, lebo budete sami a robíte to pre seba a pre deti... 😉

terezicka
11. máj 2012

Ahojte, tak pred chvíľou sme prišla zo škôlky z dňa matiek a mohla som radšej ostať doma...Lucka už do triedy vošla s revom, hned ma hľadala očami a ked ma zbadala tak koniec, revala ako tur, hned prišla ku mne a už sa odo mňa neodlepila ani na chvíľku. Vôbec nebola ochotná ísť vystupiovať s deťmi, ani básničku povedať, len jačala a cmúľala si prsty. Potom si mala ísť deti pre darčeky a kvietky pre maminky, tak milostivá ani to nešla, museli jej to doniesť a len tak mi to podala že tu máš...No poviem mám pravdu, mala som na mále aby sa udržala slzy. Som myslela že sa tam fakt pred všetkými rozrevem. Žiadne iné dieťa toto nespravilo, len naša Lucka 😢 Takže krásne vystúpenie mala ona osobne fakt 😖

Bola som dnes v poradni, vyfasovala som lieky na krčové žily za 16euri, v pondelok sa mám ísť ukázať na oddelenie cievnej chirurgie, no úžas. A ešte aj moč mi idú brať lebo aj s tým sú furt nejaké problémy, takže radosť. Ale dozvedeli sme sa pohlavie bábätka, resp. utvrdili sme sa v tom, čo sme si aj mysleli 😀 Viac info v pase 😀 Bol so mnou aj Marek, tak som bola rada že sa mu podarilo tak ísť z roboty.

kila
15. máj 2012

@terezicka, gratulujem k trom princezničkám! Tušila som... štvrté bude chlapček! 😉 😀 😀 😀
U nás na deň matiek detičky ani nevystupovali.Urobili to tak, že keď som prišla poobede po Réku, ona vybehla z triedy, chytila ma za ruku a mala som ísť do triedy. Tam mali cestičku posiatu srdiečkami ktorá viedla do spálne, v spálni mali vyzdobený jeden roh kvetmi, srdiečkami a sviečkami, tam ma posadila, odrecitovala mi básničku, odovzdala darček, posadila sa mi do lona a pani učiteľka nás odfotila. Aj keď mi Réka už tú básničku odrecitovala doma už sto krát, bolo to dojímavé. Trošku mi chýbalo také klasické vystúpenie detí, ale v tejto škôlke sa nič také asi nerobí, lebo nevystupovali ešte ani raz, ani na Mikuláša, ani na Vianoce... práve preto som sa teraz rozhodla, že od septembra zapíšem Réku na balet, aby mala skúsenosti aj s vystupovaním.
Terezka, nerob si z toho vystupovania Lucky ťažkú hlavu, niečo podobné sa nám stalo keď Réka mala behať a potom ju to predsa len prešlo. Možno najbližšie, a možno nebude rada vystupovať nikdy, nič sa nestane ani tak, keď bude taká, nezmeníš ju...
Máš kŕčové žily? Čo s tým, čo hovoril lekár?