Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
15. máj 2012

@kila haha že štvrté!!!to bude možno až potom ked tu vy všetky budete mať tri detičky 😀 ale tak zas nikdy nehovor nikdy však 😅
a bola som, resp. išla som na to cievne a tam sa objednáva, takže do 7.6. musím čakať kým prídem na rad 😕 lieky beriem, hoci známa mi povedala a v podstate má pravdu že ona by ich nebrala, že v tehotenstve je najlepšie nič nebrať, žiadne lieky

mirka20
16. máj 2012

ahojte 🙂
@terezicka ake lieky beres na tie krcove zily? lebo mne doki predpisal detralex a ten je vraj prirodny, len nejaky vitamin ci co, takze to vraj bolo bezpecne v tehu.
my sme mali v skolke vystupenie ku dnu matiek a bolo to krasne. aj slzy som mala v ociach, ked rebeka nieco hovorila. ona nam nechcela doma nic hovorit, len sem tam sme ju poculi, ked sedela na wc, ze si hovori alebo spieva nieco, co nepozname.
inak sme boli prvykrat po 4 rokoch s jankom sami na vikend. boli sme v prahe, bolo super, len sme sa riadne uchodili, aj svalovicu sme mali. a deti to u babky a dedka zvladli uplne super, matusko sa dokonca naucil chodit na nocnik, takze to bolo dalsie plus. my sme to uz doma trochu cvicili, ale nikdy sa nepytal, vzdy len ked som ho posadila, tak sa vycikal, ale sam od seba nie. no a po tomto vikende, ked casto chodil po dvore aj holy, tak to nejak prislo a uz sa vacsinou pekne pyta. aj ked este mame sem tam nehodu, ale je to ovela lepsie. tak to snad do septembra nejak docvicime a bude moct nastupit do skolky 🙂

terezicka
16. máj 2012

@mirka20 tiež mám detralex 😉 ako ja svojmu dr verím aj lekárnik povedal, že sú to dobré lieky a neuškodia...ale ked mi povedal že ešte tak 2-3 balenia mi zrejme predpíše a ked si predstavím že za každý zaplatím 16evri, tak jajaj 😅
Dnes prišiel bicykle čo sme Lucke objednali, to už má predčasný darček k narodkám, tak sa tešila, Marek jej ho zmontoval. Aj sa jej celkom darilo, no potom raz vonku spadla a koniec. Povedela že ona sa už viac bicyklovať nebude tak sme ju prehovárali nech to nevzdáva a potom sme volali aj mojej sestre, aj dedovi, najskôr sa pochválila a potom sa ich pýtala či aj oni spadli niekedy 😝

mirka20
16. máj 2012

@terezicka moja maminka uziva tiez detralex uz roky, najhorsie je, ze alternativa k nim nie je, tak nic lacnejsie nezozenies.
k bicyklovaniu. nasu rebeku to moc nenadchlo minuly rok, ale to asi preto, ze my mame pred domom kopcek a tam sa jej tazsie bicykluje. janko ju parkrat zobral vecer na parkovisko pred billu a tam lietala ako blesk 😀 takze asi je to tym kopcekom. ale tento rok to uz skusa aj pred domom, tak uvidime, ci jej to pojde uz lepsie aj do kopca.

kila
18. máj 2012

@mirka20 mali ste určite krásny víkend a ešte ti aj pomohli že naučili Matúška chodiť na nočník, no úplne super... už bude chodiť do škôlky od septembra? 😕 My sme ešte ani nezačali s nočníkom, nechcem sa s tým trápiť zase rok ako s Rékou a neviem ako začať a čo robiť aby to išlo ľahšie s Tomáškom... 😖 Posadila som ho už raz na nočník ale nechcel tam zostať ani sekundu... 😖 Čakám na prázdniny, vtedy nebudeme sa ráno nikam ponáhľať a ráno sa mu určite niečo podarí do nočníka... a mojím snom je že do septembra na plienky aj zabudneme, ale pochybujem že sa nám to aj podarí... 😅
No a s bicyklovaním je Réka tak isto ako vaše princezné, bicykel dostala už minulý rok, pár krát ho vyskúšala, nedarilo sa jej a potom bicykel už nechcela ani vidieť, takže rok stál v garáži. Teraz sme ho zase vytiahli a celkom jej to ide. O rok jej môžeme kúpiť väčší... 😉

mirka20
19. máj 2012

@kila ja som mala ten isty problem s rebekou, ze nocnik nechcela ani vidiet. matusko ten ked som ho posadila, tak tolko tlacil, aby mu aspon kvapka vysla 🙂 rebeka s nocnikom zacala ked mala 20 mesiacov, ale to bolo len take pomale rozbiehanie (rano, ked sme vstali, tak som ju tam dala, prikryla ju perinou, dala som jej knizku a to dokazala sediet na nocniku dlhsie. inak dovtedy nechcela nocnik ani vidiet, normalne hysaky chytala, ked som ju tam chcela dat. takze urcite nemoze ist clovek na to drasticky, dieta musi na to same dospiet.
a tomasko je este malicky, ono to pojde. a si myslim, ze leto je optimalne na oducanie sa. ja som si myslela, ze s matuskom to nebudem silit, ze po troske budeme chodit na nocnik a v lete na to pride sam, ale stacil vikend u nasich, ked bolo super teplo a mohol chodit holy a kukaj ho 😀 a zo dna na den je to lepsie a lepsie 😵
a ano, v septembri by som ho chcela dat do skolky, lebo byva dost chorlavy, tak aby si trochu vybudoval imunitu, kym budem ja este doma. lebo ked nastupim do roboty, tak neviem, ako by sme to riesili, lebo svokor chodi este do roboty a nasi su 120 km od nas. aj ked maminka je na ciastocnom invalidnom a momentalne nezamestnana, ale aj tak by to bolo dost. ved uvidime, co sa bude diat 🙂

lilyen2011
19. máj 2012

Kedy sa dá najskôr zistiť, či som tehotná? Koľko dní po styku ste si prvýkrát robili test?

terezicka
20. máj 2012

@adulina mala si pravdu s tým hotelom, bolo nám úplne úžasne a počasie nám tento rok vyšlo na viac ako 100% 🙂

terezicka
20. máj 2012

@lilyen2011 počkaj kým ti nepríde menštruácia,skôr je to úplne zbytočné testovať

lienkasophie
21. máj 2012

holky oplatí sa mi testovat ked som zajtra 29 DC ?? myslíte že test niečo ukáže? 😕

adulina
autor
21. máj 2012

@lienkasophie @lilyen2011 zistit ci ste tehotne sa da zistit tak 14dni po ovulacii je to cca den keby by mala dost mrcha, skustne testik, ale nemusi byt este 100% 🙂

lienkasophie
21. máj 2012

@adulina vdaka 😉 to je u mna dnes, alebo zajtra,,,, no ak nedorazí zajtra testnem v stredu.. nemožem sa dočkať 😀

sofinka333
21. máj 2012

@terezicka ahoj. myslis ze je zbytocne testovat pred mrchou preto ze nic neukaze? ja som si robila pred mrchou, lebo sme isli na svadbu, tak som chcela vediet ci mozem pit 🙂 a vysiel mi negat asi 3x. Ale ja vobec neviem rozoznat nejake priznaky aj ked som uz bola tehotna.

kila
22. máj 2012

@sofinka333 @lienkasophie @lilyen2011 ja vám viem poradiť len toľko, z vlastnej skúsenosti, ja som robila test deň pred mrchou a boli tam 2 čiarky, druhá čiarka ešte nebola taká silná ako tá prvá ale jednoznačne tam bola... a nejaké príznaky prídu najskôr až okolo 6 týždňa tehotenstva. A držím vám palce... 😉

kila
22. máj 2012

@mirka20 Tomáško už taký maličký podľa mňa nie je, má 21 mesiacov, veľa detí v jeho veku je už viac-menej bez plienok, no uvidíme ako nám to pôjde, raz budeme musieť s tým niečo urobiť... 😅

terezicka
23. máj 2012

AAAAAAAA baby tak s a teším, pôjdeme začiatkom júla na pár dní do Slov. raja a V. Tatier, to som happy že ešte vypadneme trochu z domu. A hlavne Lucka bude určite šťastná, lebo vždy hovorí o tom že chce ísť do Tatier tak sa jej to splní 😀
Ale teraz už bežím cvičiť , tak sa majte pekne 😀

lienkasophie
23. máj 2012

@kila vdaka 😉 .... MS uz dosla 😝

kila
23. máj 2012

@terezicka a čo výsledky po sladkej vodičke? Všetko je ok? 😀 Bude vám dobre... my by sme zas chceli ísť niekam k vode, naše deti milujú vodu, dúfam že to nebude len naše miestne kúpalisko... 😝 U nás v škôlke organizujú aj kurz plávania, o rok už môžeme zapísať aj Réku.
@lienkasophie tak nič, podarí sa vám to o mesiac... 😉

terezicka
23. máj 2012

@kila výsledky ešte neviem, aj som sa zabudla spýtať sestričky kedy si mám zavolať...ale tak počkám a začiatkom bud. týždňa zavolám...Naša Lucka stále hovorí o Tatrách, vždy len tam chce ísť na výlet a nikde inde 😝

kila
24. máj 2012

@terezicka podľa mňa je to aj otázkou zvyku, keď najčastejšie chodíte do Tatier, tak jasné, že deti chcú ísť tam, poznajú to, pamätajú si že sa tam cítili dobre, nebudú hovoriť že chcú ísť k vode keď ešte tam neboli a nepoznajú to... my zas chodíme stále niekam plávať do wellnesu, takže naše deti milujú vodu a hory im zas nechýbajú... 😉

terezicka
24. máj 2012

@kila Lucka si hlavne zapamätala Tatry z vlani, ked tam bola koncom augusta s mojou sestrou a na Štrbskom plese bola taká akcia so svišťami pre deti 😉 Jej sa to veľmi páčilo, ale zas turistika ju až tak nezaujíma 😅 Ale zato Katka, tá chodí a ani kočík jej ku šťastiu nechýba 😝

meliska
28. máj 2012

ahojte baby 🙂
100 rokov som tu nebola, co mate nove....? Terezkaaaaa..... waw ty si bruskana, gratulujem, pekne meno ste vybrali 😵

terezicka
30. máj 2012

Ahojte, tak naša Katka zas vyfasovala ATB po 2 týždňoch od dobratia 😅 Ale mám z toho chaos, od soboty večera teplotuje, prevažne v noci, cez deň je to fajn, začína to podvečer a noci sú brutal...Tak sme šli k dr, vravím nekašle vôbec, trochu soplík, papá " v norme", pije...Vzala jej CRP, mala ho dosť zvýšené, tak som bola odniesť moč do labáku, výsledky z neho fajn. Ale naša pediatrička mi aj tak kázala ísť s výsledkami na pohotovsť kvôli tomu CRP. A tam doktorka že a čo ja mám teraz robiť??? 😅 Ona jej zas pozrela do hrdla, a že akú má hnisavú angínu veľmi - naša dr povedala že hrdlo má čisté, takže ja som z toho jeleň ako neviem čo...Dala jej ATB a normálne neviem či jej mám teraz večer ich dať alebo čo spraviť, aj tak zajtra mám volať našej dr ráno čo nám povedali 😅 A to dnes o pol 4 poobede mala Katka 39,0°C teplotu 😅

meliska
31. máj 2012

@terezicka na krcnom ste neboli? Hanka je tiez takto chorlava a raz sa jej tak nepekne zmylili a na mykoticku anginu, co mala vlastne z ATB jej nasadili znovu ATB, pritom stacilo davat probiotika a B-komplex a nieco proti mykoze, tusim diflucan sirup. ☹
Nejdu Katke zubky akurat?

terezicka
31. máj 2012

@meliska ie neboli sme, ale dnes som sa dozvedala že jej sa mohlo to hrdlo fakt tak rýchlo zahnisať, teda pri našej dr tam nemusela mať nič, ale poobede ho už mohla mať kľudne zahnisané, že sa to zvykne takto stať...a probiotiká dávame, aj vtedy sme dávali pred 2 týždňami, teraz zas...a zúbky jej zrejme idú, ale to sa nejako vylúčilo práve kvôli tomu vysokému CRP čo mala

terezicka
31. máj 2012

@meliska ale sa pochváľ aj ty, ako sa máte? aká je Hanka? sa vôbec nepzvývaš, nevieme o tebe skoro nič 😅 a druhé bábo nič? určite by sa Hanka potešila nejakému súrodencovi 😀

meliska
31. máj 2012

🙂 ja som uz v pracovnom procese, takze nestiham moc, teraz je Hanka chora, tak som bola dlhsie doma, cerpam dovolenku. Hanka sa konecne trosku zmenila, uz nie je take strasne velke sidlo, uz je len velke sidlo 😀, temperament jej ale este ostal. 😀 Ale konecne sa v noci uz vyspime, niekedy aj celu noc. 😀 😀 😀 Na nocnik ju nedokazem presvedcit, s tym teraz bojujeme, ale ma nejaky blok a nevie sa vycikat. Ked jej nedam plienku, tak v pohode vydrzi aj pol dna, ale potom ked zaspi, tak to pusti. Nevypyta sa vobec a odmieta cokolvek spojene s cikanim, ci uz travicku, nocnik, plienku, zachod, takze asi to nechame na nejaky mesiac tak a potom zasa uvidime. Inak nam zacalo obdobie vzdoru, takze parada... ale inak je fajn a je s nou sranda 😀 😀 😀

kila
1. jún 2012

@terezicka ako sa máte? Katke je už lepšie?

terezicka
2. jún 2012

@kila prestala už teplotovať - konečne a našťastie...ale vidím že jej aj zuby idú, 2 stoličky a dolná dvojka sú na prerezanie už...takže stále to u nás vyzerá viac plačlivo ako usmievavo 😅 ale hlúposti robiť neprestáva, včera na seba strhala stoličku aj so smetným košom, ked sa chcela hojdať na vyloženej stoličke na stole 😕
Dnes sme dievčatám prerábvali trochu detskä izbu, do tej našej mini izbičky sme im vtrepali dve postele, aby sme Katku pomaly učili aj cez noc tam spávať...Cez deň tam spí už vyše mesiaca a v pohode, tak ešte zvládnuť noc

lilyen2011
2. jún 2012

@terezicka tak 1deň pred MS mi už vyšli // a potom ešte po "termíne" MS 2x // tak sa veľmi tešíííím 🙂)