• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prírodný lak - náter na postieľku

8. marca 2009 
Ahojte, potrebujem poradiť. Doniesli sme domov postieľku a MM ju natrel prírodným lakom kupovaným v Ikea. Je to úplne prírodný vosk, ale dosť to smrdí, dokonca to vadí aj mne. Čo potom také malé mimi, keď v tej postieľke musí ležať? Myslíte, že tá "vôňa" mu nejako škodí, alebo si to len myslím, keďže to vadí mne. Lebo neviem si predstaviť ležať tam celý deň a čuchať to a to je potieľka nalakovaná už pár dní a ešte to nevyprchalo.
8. mar 2009 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to vyprchá,aj sestra natierali,za pár dní v pohode :wink:
8. mar 2009 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
takže to neškodí...? asi blbá otázka....ale aj tak :wink:
8. mar 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked si kupila lak na to určeny tak škodiť by nemal,ale tie vypary sú fakt nepríjemné,sestra natierali ešte pred porodom a nechali na terase vetrať...takto neviem,ked ti tak maly spí
8. mar 2009 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
díky, snáď mi ešte niekto niečo napíše.... a ukľudní ma...
8. mar 2009 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No já bych v tom smradu spát nechtěla.Sice to nemusí škodit,ale může ho z toho bolet hlava.Raději bych to nechala prvně vyvětrat
8. mar 2009 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My jsme přírodním lakem(vosk se při za schnutí musel vyleštit bavl.haderem,aby tam nezstaly šmouhy)natřeli palubky v ložnici na jaře 2006.Za rok se nám narodil Adámek,takže už šel do vyvětraného. :dizzy_face:
Ale jinak to smrdělo děsně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Postýlku jsme natřeli lakem určeným k barvení rukojetí u nářadí,tužek apd.Poněvadž dítě bude tu postýlku okusovat/olizovat,takže by se měla natřít něčím,co není škodlivé. :wink:
8. mar 2009 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
su akrylove laky urcene na na detsky nabytok a hracky. :wink:
http://www.chemolak.sk/index.php?www=catalog_detail&id_item=19
8. mar 2009 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no to bolo určené na detské hračky... je to prírodný vosk a tiež sa musel vyleštiť handričkou, ale smrdí
8. mar 2009 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ten "náš" nesmrděl/leštit se nemusel vůbec,ale už si holt nevzpomenu na název. :sweat_smile:
8. mar 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako čo ten vosk smrdí? Môžeš niečomu pripodobniť?
Tie "detské" laky sú ale aké trvácne? Či to prežije nejaké to olizovanie a hobľovanie :confounded:
8. mar 2009 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Martino,..............jde o to,že když to dítě olizuje/okusuje něco nalakované,tak aby mu ty zbytky laku,co pozře,nedělaly rotiku v těle. :wink:
Ty netoxické laky by měly být ředitelné vodou. :wink:
Smrdí ten lak. :wink: A pokud je naředěný ředidlem nebo jiným rozpoštědlem,smrdí ještě víc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. mar 2009 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
práveže ten smrad neviem k ničomu prirovnať :unamused: , musím sa spýtať MM, čo to bolo konkrétne za vosk
8. mar 2009 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pýtala som sa MM, že tam písali, zloženie z prírodných olejov a včelieho vosku....
8. mar 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a to tak smrdí?
8. mar 2009 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ja stále neviem, čo na tom smrdí, neviem, či tam veru nebolo niečo pridané....ja som tú pixlu nevidela
8. mar 2009 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ono to zas až tak hrozne nesmrdí, ale jednoducho, keď sa nahnem do postieľky k malému, tak to zacítim a vadí mi to a nechcela by som vtom spať a stále to čuchať. Aj keď prejdem okolo postieľky, tak to cítim.
8. mar 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lyongirl, ja by som sa toho smradu nebala. Tiez som postielku natierala vcelym voskom a mne to teda vonalo, ale nemala som vosk z ikea ale od stolara. Akurat sa chystam presmirglovat a prevoskovat hryzance od zubkov
8. mar 2009 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok