Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prišla mi správa z Anglicka do môjho bazárika

margaretka23
20. dec 2012

Mamicky stalo sa Vam, ze ste uz do svojho bazarika dostali spravu z anglicka o zaujme?Mne prisla na kociar a neviem ci to je spam alebo co. Tu je sprava:Hello how are you doing ? Let me know if available & Cost reply me to (mrsapril0@gmail.com) Merry Xmas & Happy New year in advance Mrs April
Poradte mi ! Dakujem 😒

sissy27
20. dec 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/kontaktoval-vas-zaujemca-o-tovar-z-ameriky/

včera tu o tom bolo popísaných viac tém...

inak trošku logiky - myslíš, že v usa nemajú kočíky?? že by sa niekomu oplatilo za nehorázne poštovné čakať tri týždne na vec práve zo slovenska???

irriss
20. dec 2012

@margaretka23

Tak mne napadlo, nemuze jit o cizinku, ktera potrebuje na kratky pobyt v SK kocik?

I kdyz se podepsala doslova "aprilove" 😀 😔 🤐

vavrenka
20. dec 2012

@margaretka23 nuz, priznam sa, ja by som neodpisovala.

ervenka
20. dec 2012

@margaretka23 treba si dat pozor. Podvodnicke ide o to, aby si jej poslala cislo svojho uctu. Tu na MK, sa ludia ukludnuju, ze ked das LEN cislo uctu, nic sa ti nestane. Ale nikdy nevies ake vybavenie ma ten druhy clovek. Ja by som to asi isla nahlasit. Zjavne sa jedna o podvodnicku.
@irriss pokial ide niekto na dovolenku, letecka spolocnost povoluje skladatelny kocik do 7kg az po branu zadarmo, pripadne si kazdy moze zobrat so sebou akykolvek kocik za platbu... My sme napr. kupili novy kocik za 40e.

sissy27
20. dec 2012

@ervenka je to úplne priehľadný podvod, len by ma zaujímalo, kam a čo by si išla nahlásiť? 😉

ervenka
20. dec 2012

@sissy27 suseda je policajtka, tak by som jej to ukazala. Tu v NL tieto internetove "somariny" beru trochu vaznejsie. Priebezne nam chodia listy, pozor na hento, pozor na tamto. Ak nieco dostanete, alebo vas niekto oslovi- nahlaste to.

sissy27
20. dec 2012

@ervenka na SK by to neriešil nikto... ako čo prídeš a povieš "dobrý deň, niekto mi napísal na inzerát, prišla som ho zažalovať, síce neviem kto to je a o nič som neprišla, ale riešte to" vieš kam ťa pošlú... vážnejšie veci tu nikto nerieši, takže toto nie že zmetú zo stola, ono sa to ani na žiadny stôl nedostane... keby naletela a prišla o peniaze, tak potom možno, ale skôr nie ako áno... a aj tu sú pomerne časté správy v médiách a podobných podvodoch, ale ako vidím, tak úplne zbytočne, lebo vždy sa nájde niekto, koho zláka vidina peňazí a aspoň uvažuje, že sa nechá oklamať... holt za blbosť sa platí...

margaretka23
autor
20. dec 2012

Tu je presne znenie celeho aj s mailom.

mrsapril0@gmail.com - Mrs April (neregistrovaná/ý) - Včera o 15:54
Hello how are you doing ? Let me know if available & Cost reply me to (mrsapril0@gmail.com) Merry Xmas & Happy New year in advance Mrs April

Dakujem za odpovede ja som tiež toho nazoru, že slecinka chce zbohatnuť. Inak kto ma moznost o takomto niecom sa poradit o kompetentnymi osobami na to stavanych tak kludne ja som velmi zvedava ako by sa to riesilo. 🙂

garzonka
20. dec 2012

@margaretka23
https://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskuze...
mrkni na tuto diskusiu, su tam aj dalsie odkazy...ja by som vobec na toto nereagovala. Mam osobnu skusenost, predavali sme pred casom elektronicky diar, na bazosi. Ozval sa zaujemca , anglicky pisany text, ze ma zaujem, ci je to este volne a ze mame napisat c. uctu + poslat dalsie foto. Poslali sme foto, ale manzel si to vsetko chcel overit, lebo ako
@sissy27 pisala, da rozum ze prave toto bude niekto chciet z CR zaslat do Nigerie? Prisli sme na to, ze je to podvod, takze potom sme uz nereagovali, ale dotycny nam stale vypisoval maily, kedy to uz posleme, dokonca nam poslal akoze vypis z uctu, kde udajne platba odisla...no skratka, bol vyslovene utocny, tak sme uz nepisali vobec a potom to prestalo.

Ide o to ze ty mu na zaklade falosneho vypisu posles tovar, ale peniaze v skutocnosti nepridu, lebo vlastne ziadne neodoslal. Pozor na to!!

mirkoamarika
24. dec 2012

Aj mne to prislo, presne ako tebe..... 😢 sprava s rovnakym textom, odpisala som jej cez konika a ona ze jej mam napisat na email. to som uz neurobila.

filion
27. dec 2012

Ahojte, mne to prišlo presne vtom istom znení, inzerát mám na kočík. Do dnes som nereagovala a dnes som napísala, že odkiaľ je a dostala som odpoveď, že mám ju kontaktovať cez jej mail. Tak to ďalej ani nebudem riešiť, určite to bude nejaká kuleha.

hexina
30. dec 2012

aj mne to prislo..ze chce svadobne saty...neodpisujem na take 🙂

lenor04101983
2. jan 2013

Ahojte, chcem upozornit na podvodnika/cku, z USA

I really do appreciate your responds ,Am From USA...I will like to offer you sum of 450Eur for plus the postage via LOCAL POST OFFICE to my daughter due to the urgency i need this item for her..i will be paying you via bank transfer direct to your account ,however this is my daughter address

Name : Ncebakazi Bango
Address : No.96 Estelle Estate Cnr Willem Crywagen & Gourmet Street Clarina
City: Pretoria
Zip Code : 0182
Country : South Africa

I will be waiting for your bank details so that i can make the payment immediately ..

I wish you Merry Xmas & Happy New year
Best regard

S počiatku som bola prekvapena ze az z USA,ale potom dalsie e-maily len potvrdzovali ze ide o podvod. Uz len to mi bolo potom divne ze je ochotna dat aj 600eur za kocar pricom jeho cena je 280eur,a predsa co tam v USA nemaju kocare ? No nic dajte si pozor na jej e-mail mrsapril0@gmail.com. A potvrdzujuce e-maily o poslanej platbe z Scotia bankktora vam odosle peniaze az ked vy poslete kopiu vasej zasielky na jej e-mail a do tej udajnej Scotia banky.

lenor04101983
2. jan 2013

A este i zaslala aj potvrdenku ze drzia peniaze v tej Scotia bank. A ja som jej odpisala ale ze balik bude drahsi,a ze sa jej to nepoplati kupovat odomna. A ona mi odpisala ze bnavysala peniaze v tej Scotia banke a poslala o tom potvrdenku ale to uz vyzeralo divne a preto som uz ignorovala tento e-mail,a odpisala jej ze sa jedna o podvod. Vobec nereagovala na moj e-mail co sa tyka logickeho mylsenia ze kocar stoji 280€ a on by mi zrazu dala 600€ ale mam jej poslat potvrdenie zaslani zasielkya mne sa hned dorucia peniaze na moj ucet. No nic som rada ze clovek nato prisiel ze je to podvod a moze upozornit dalsich ludi aby boli opatrny co sa tyka ked sa im ozve niekto z USA a ze o poslite na adresu mojej dcery.

lenor04101983
2. jan 2013

@margaretka23 ano aj mne prisla taka sprava,ale az teraz som prisla nato ze to je podvod.

lenor04101983
2. jan 2013

ta sprava od nej mala znenie - Hello how are you doing ? Let me know if available & Cost reply me to (mrsapril0@gmail.com) Merry Xmas & Happy New year in advance Mrs April . a vobec nechcela komunikovat cez modry konik tak zase napisala reply me to (mrsapril0@gmail.com)

margaretka23
autor
3. jan 2013

Ja som nereagovala a nastavila som si bazarik iba pre registrovanych.Zatial mam pokoj.

pat02
4. jan 2013

dnes mi přišel také takový email. Díky za rady, nebudu reagovat.

garzonka
5. jan 2013

@margaretka23 Ahoj, mozem sa spytat, ako si si nastavila bazar iba pre registrovanych? Mne sa to neda a pytala som sa aj inde, vraj to nejde.... Tak ma to zaujima 🙂

viva13
5. jan 2013

ahojte reagujem na vašu diskusiu mna tiež kontaktovala táto osoba, odpovedala na inzerát mojho manžela predáva vec v hodnote 990€ a ona ponuka 1.100€ a plus že poštovné kolko si poviem že tú našu vec súrne potrebuje pre dcéru do južnej afriky, posielali ste už niekto, poslala peniaze? skor si myslím, že sa jedna o podvod...

viva13
5. jan 2013

@lenor04101983 presne túto adresu mám aj ja v maily :-/

margaretka23
autor
6. jan 2013

No ja si myslim, ze je to podvod.! 🙂

margaretka23
autor
6. jan 2013

@garzonka no tak teraz som aj ja na pochyach ci to plati aj pre bazar, ale klikla som si na svoje meno co ma prezentuje a dala som si sukromie a tak som nastavila iba pre registrovaných.Ale neviem teraz ci sa to vztahuje aj na bazar. 😉

garzonka
6. jan 2013

@margaretka23 🙂 To nastavenie, ktore si urobila plati len pre tvoj profil: cize tvoje kratke spravy (event. albumy a clanky) budu vidiet len registrovani.
pre bazar to neplati .

stefit
6. jan 2013

@margaretka23 aj mna to zaujima, kde sa da nastavit bazar len pre registrovanych..vdaka za odpoved. inak aj mne pisali 2x ale z inej adresy...

margaretka23
autor
6. jan 2013

@garzonka myslela som si to po tom co ste pisali. 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli