Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s práčkou

wisitor
3. aug 2014

dobry den,
prestahoval som sa teraz do noveho podnajmu a mame tu nejaku divnu pracu...priznaky:
-na bavlnenych ponozkach sa mi robia chumaciky.
-na niektorych bavlnenych veciach sa mi zachytavaju ciastocky latky(ako keby som veci pral so svetrom a on pusta take malinke/kratulinke snurocky). neviem odkial sa mi to tam berie, nic take co by pustalo tam nemam. na predchadzajucom podnajme mi to nerobilo. kontroloval som pracku, a nevyzera, ze by tam bolo nieco zapadnute(kontroloval som aj zachytavaciu cast).

nevie niekto dovod? resp. da sa s tym daco robit? rozmyslal som nad nizsimi otackami, ale pracka nema rezim nastavenia otacok pri odstranovani.
je to prackou, alebo vodou?

dakujem za rady.

marionmarion
3. aug 2014

@wisitor v pracke asi bude nejaky sajrajt po predoslych najomcoch, vidno to byt nemusi...ja by som skusila precistit, vpustit dole ventil, ci tam nie je nieco nahromadene...ine ma nenapada, vodou to nebude urcite

saska.t
3. aug 2014

@wisitor treba pustit pracku na vysoku teplotu (90) dlhy program a do bubna ocot a sodu na pranie porp. sodu bikarbonu aspon 2 salky ,zbavi sa necistot aj zapachu,ak toto nezaberie uz nezaberie nic...

zita19
3. aug 2014

@saska.t ocot a krastalicka soda naraz nie je dobra kombinacia. Luh sodny zo sody a kyselina octova z octu spolu zreaguju vztvoria nejaky octan sodika a nevysantia sa na pracke. Dobry postup je najprv sodou odstranit vsetky mastnoty co su v pracke nausadzane z avivaze a praskov a potom odvarit vodny kamen s octom.

tinaaa84
4. aug 2014

@wisitor ja kupujem v DM drogérii priamo výrobok na čistenie práčky (je pod ich značkou Denk Mit) v modrej flaši. Cenu si presne nepamätám, ale viem, že to nie je veľa. Naleje sa do práčky a práčka sa pustí na 90 stupňov. Alebo keď ho nemám tak nasypem do bubna kyselinu citrónovú (citrodeko) a tiež práčku pustím na 90 stupňov. Pravidelne tiež čistím filter.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli