Prvá návšteva gynekológa

domci44
16. aug 2018

Ahojte. Mám 17 a chystám sa prvý krát ku gynekológovi. ide o to, že som mala už som mala sex a chcem si dať spraviť vyšetrenie či náhodou nie som v tom.(Robili sme to pár krát bez ochrany, no nikdy to nešlo do mňa ale istota je istota) Testy som si robila, sú negatívne ale na tie sa nedá vždy spoliehať, čo som čítala tak niektorým sa stávalo že im dlho ukazoval negatívny test. A ja sa chcem spýtať, že čo všetko budem potrebovať, isto viem že občiansky a kartičku poistenca a koľko sa zato platí.
Ďakujem.

judar
16. aug 2018

keď je isto istotou kde si mala rozum keď do teba šiel návštevník bez čapičky?

domci44
autor
16. aug 2018

@judar som si toho vedomá, ale bohužiaľ nadtýmto už je neskoro si lámať hlavu

pininka
16. aug 2018

@domci44 neboj sa bude to v pohode. Normalne to doktorovi povedz, urcite nebudes jeho prva ani posledna s tymto problemom.

clodika22
16. aug 2018

Nemáš sa čoho báť. Stretáva sa s tým isto bežne, no teraz je dôležité, ak si sexuálne aktívna, tak aby si sa aspoň nejako chránila. Či už cez antiku alebo kondóm, no si mladá aby si sexovala tak povediac na ostro

skatulienka_sk
16. aug 2018

@domci44 keď sa budeš objednávať opýtaj sa sestričky čo všetko budeš potrebovať, niektorá žena si nosí na vyšetrenie aj papučky, ja osobne dlhšiu sukňu a hrubé ponožky (je mi blbé sa tam motať nahatá), inak stačí kartička poistenca, ak ma lekár zmluvu s tvojou poisťovňou, neplatíš nič

pumi21
16. aug 2018

@domci44 Na vyšetrenie ti stačí iba kartička poistenca ak má daný lekár zmluvu s tvojou poisťovňou. Ak si sexuálne aktívna, ku gynekológovi by si mala zájsť. Je dobré že si chceš byť istá či nečakáš babo, keď tam budeš spýtaj sa rôzne formy antikoncepcie, on ti poradí čo je pre teba najlepšie. 🙂

nika898
16. aug 2018

@domci44 zalezi od toho ci mas statneho alebo sukromneho. Niektory doktory si pytaju rocny poplatok za vysetrenia aj ked maju zmluvu s poistovnami. Zavolaj sestricke urcite ti vsetko povie. Ja si na vysetrenie berem vzdy aj suknu vlastne to mi povedala aj sestricka ked som si prvy krat volala. A spytaj sa aj na rozne typi antikoncepcie. Predpoklad ze kedze ste isli par krat na ostro ze s kondomom to nie je moc ono. Drzim palce ☺

stanik_67
16. aug 2018

@domci44 potrebujes preukaz poistenca a nic ine. on si zalozi zdravotny zaznam a potom uz budes k nemu chodit raz do roka na prehliadky. za navstevu u gynekologa sa neplati, pokial ti nerobi nejake specialne vysetrenie. keby si bola tehotna, tak to bude vidiet. treba mu len povedat, ze uz nie si panna ale vacsinou sa to doktori aj sami od seba pytaju

asia83
16. aug 2018

@domci44 Nič nebudete platiť. Choďte tam s tým, že idete na preventívnu prehliadku.

whatever1
16. aug 2018

@domci44 ak este nemas vybraneho gynekologa tak si najprv pozri recenzie na nete. A podla nich si vyber. Zavolaj, povedz ze by si sa chcela objednat na prehliadku. Jedine co budes potrebovat je preukaz poistenca a mozno par drobnych. Pre istotu si vezmi 10e keby nahodou.(ja u svojej neplatim nic, len ked mi robi ster z krcka tak som platila nieco okolo eura.. Hlavne doktorovi nevykladaj detaily o tvojom pohlavnom styku, ze sa do teba neurobil a tak😂,to ho urcite nebude zaujimat, to by bol trapas. Bude ho hlavne zaujimat ci mas pravidelnu ms, kolko dni trva, kolko si mala rokov ked si ju prvy krat dostala, ci nemas neake potiaze, bolesti, svrbenie, palenie, vytok, ci ti to nemeska a take veci... Nemas sa coho bat. A najdolezitejsia vec riadne si pred vysetrenim umy susu😂😂😂

slapina
17. aug 2018

@domci44 nikdy som u svojho gynekológa nič neplatila ale tak peniaze mám vždy pri sebe, keďže nikdy neviem čo sa môže stať🙂🙂

gabika20
21. aug 2018

Všetko čo povedali baby predo mnou a ešte určite bude pýtať kedy si mala posledný menzes

dominika__
19. feb 2019

Ahojte chcela by som sa opýtať keď chcem prví krát navštíviť gynekológ najpr to musím povedať svojej odbornej lekárke? Alebo sa môžem rovno objednať u gynekológ